nörolojiye gittim..

Kodla Büyü

garfield

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar dün devlet hastanesinin nöroloji bölümüne gittim....3 gündür başımda bir ağırlık, sağa sola dönderirkende bir baş dönmesi gibi birşey, halsizlik falan bide yüzümün sağ tarafında hafif bir karıncalanma vardı.doktor şikayetlerimi dinledi sonra stres sıknıtı yaşadın mı dedi. bende 2 hafatadır vardı dedim...sonra bana bir antidepresan birde ağrı kesici yazdı.15 gün kullan gel dedi....bende ağrı kesiciyi kullanıyorum ama antidepresanı almak istemiyorum..tekrar bir başka doktora(özele)gitsem mi?

Geçmiş olsun
btr misiniz? Okul müdürünüz ya da diğer mesaidaşlarınız düşüncesiz mi?

tekrarlanmamış birşeyse gerek yok bence ama bir iki defa tekrar ettiyse ihmal etmeyin hocam..

Doktorlar hemen öyle kolay veriyor mu ya bu ilaçları. :?

doktorun verdiği ilaçları kullan hocam.ileride bu ilaçları daha çok kullanma zorunda kalmadan tedavine başla. Allah'ın izniyle iyileşirsin mutlaka.Sonra benin gibi ilaç bağımlısı olma.bende çok direndim kullanmadım.şimdi istersen kullanmada göreyim durumundayım.

hasari' Alıntı:
ne diyorsunuz hocam şeker ikram eder gibi veriyorlar...psikoloğa gitmiştim bir ara bunalınca hemen antidepresan yazdı, kullanmak istemediğimi söyledim, tavsiye almaktı amacım, kullanın rahatlarsınız bi bağımlılıkları filan olmaz dedi :( 1 kutu kullandım sonra bıraktım. dr larım çoğu içiyormuş diye duymuştum, meslekleri gerektiriyormuş. Dr luk 1-2 tetkik ve ardından çok zaman açıklama yapmadan ilaç yazmak olmuş, oysa en az ilaç bol tavsiye, hayat-beslenme tarzını değiştirmek vs olmalı bence

endişelendirmek istemem ama beyin cerrahiye git derim yüzdeki karıncalanma yüz felcinin habercisi olabilir ihmal etme hocam. İnşallah değildir strestendir inşallah ama hiçbirşey sağlığımızdan önemli değil.

şeffaf' Alıntı:
hasari' Alıntı:
ne diyorsunuz hocam şeker ikram eder gibi veriyorlar...psikoloğa gitmiştim bir ara bunalınca hemen antidepresan yazdı, kullanmak istemediğimi söyledim, tavsiye almaktı amacım, kullanın rahatlarsınız bi bağımlılıkları filan olmaz dedi :( 1 kutu kullandım sonra bıraktım. dr larım çoğu içiyormuş diye duymuştum, meslekleri gerektiriyormuş. Dr luk 1-2 tetkik ve ardından çok zaman açıklama yapmadan ilaç yazmak olmuş, oysa en az ilaç bol tavsiye, hayat-beslenme tarzını değiştirmek vs olmalı bence
represant lar ile anlaşmaları var herhalde olur mu öyle şey adamlar hemen antidepresan ilacı veriyor. :-1:

yav arkadaş çekiniyorum doktora gitmeye
adam sallıyor al şu hapları yaylan ulan bi test yap ne bilim filmini çek tahlil mahlil demi tipine bakıp hap veriyorlar
şimdi ağrı hastalık değildirki sen buna tedavi için ağrı kesici veriyon ağrının sebebini bi araştır bakalım neden ağrıyor
zaten bu depresanlar ayrı bi olay adamı şizofren yapar kiminin içinde de yazar intihara sürükleyebilir diye
demem o ki bi profesörün muayenesine gidin bu doktorların alayına ..

dün özel bir hastanenin nöroloji bölümüne gittim...doktor muayene etti.sonrada beyin mr si istedi.dün çektirdim.bugün sonuç çıkacak...herkesten dua istiyorum....

Dostum vertigo olabilir çağın hastalığı.Pozisyonel vertigo deniyor.İlerlemiş hali meniare.Genelde başı hareket ettirince baş dönüyor hemen arkasında mide bulantısı ve kusma.Sebebi de orta kulaktaki bir takım kristallerin yerinden oynaması.Kulak burun boğaza gitmeni tavsiye ederim.Ama sen de karıncalanma falan da varmış ben de yoktu.Allah şifa versin....

bence bir mr ya da röntgen çektirin. boyun düzleşmesi olabilir. geçmiş olsun.

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar....3:30 da sonuçları gösterecem...hepinizden dua istiyorum

arkadaşalr beyin mr si sonuçlarında bir şey çıkmadı çok şükür....zaten birazda azaldı gibi şikayetlerim..ama hala biraz devam ediyor...kulak burun boğaza gitmelimiyim.

geçmiş olsun hocam bahar hastalığı olablir bu zamanlarda havalar dengesiz malüm o yüzden vücut nasıl tepki vereceğini bilmiyor olabilir. Ama sizin strese bağlı olduğunu düşünüyorum çünkü bende sol göğüs ağrısı ile gittim kalp şikayeti var diye doktor ekg-efor sonuçlarıyla yetinmeyip horter takılı kaldı bir gün bişey çıkmadı aritmi olmuş o da stresten imiş. Ama şükür şimdi birşey kalmadı. Geçen yıl bahar aylarında bunlar olmuştu. İçinizi ferah tutun ve pikniğe gidip top oynayın stres atın iyi gelir...

Sarı kantaron .ayı al iç gevşetir seni hocam,kimyasallara bulaşma.

mrb 3 yıl once annemi karın ağrısı yüzünden doktora götürdüm. ultrason tahlil.... sonar gaz deyip gönderdiler. tabi ağrı azalmadı. başka doktora götürdüm yine gaz dediler. ve başka doktora..... dedrken tam 1 yıl geçti üzerinden ama karın ağrısı hiç azalmadı. en sonunda araştırma hastanesine götürdüm. doktordan kolonoskopi istedim zorla. o da bana sen hastana eziyet ediyosun. hastada bişey yok gaz var dedi. ben olacak istiyorum dedim. ve kolonoskopi sonuuucu annem bağırsak kanseriymiş. hemen ameliyata aldılar. suan çok iyi çok şükür. ama bu doktorları hala aklım almıyor. sonuçları en son doktora götürüp önüne koydum.....diyecek bişey bulamıyorum.
yanlış anlamayın bu ilaç meselesi olduğu için anlattım

bana da bşeyin yok bişeyin yok diyip yolladılar hep, bende de mi bişey var acaba pööfff :((( insan kime inanacağını bilmiyor artık..

Bilgisayarcıların kaçınılmaz sonu bende mr çektirdim aynı sıkıntılar malesef bilgisayar kullanımı stresi tetikliyor.

Benimde bu aralar benzer şikayetlerim var hocam.Benim de vücüdümun farklı yerlerinde uyuşmalar var ve 2 haftadır geçmedi.Benimde gitmediğim bölüm kalmad ı ama bütün tetkiklerin sonucu temiz çıktı.Geçmi olsun size de.

çağımızın en kötü hastalığı stress.
Bende de bi aralar acayip şeyler olduydu bende nörolojiye gittiğimde antidepresan vermişti.

Geçmiş olsun...
Bilgisayar öğretmenlerinin pskolojisi bozuldu,anti-depresan ilaçları kullananlar çoğaldı...kafayı yemesek iyidir.

Arkadaşlar hepimizin derdi benzer desenize. Ben de geçen hafta büyük stres yaşadım nörolog mr derken. Neyse ki bana da depresyon dedi doktor. Antidepresana başladım. Siz de antidepresanı mutlaka kullanın ve kafanıza göre kesmeyin. Düzenli kullanmak çok önemli. Çok geçmiş olsun hocam.

Geri