Not responding hatası

Kodla Büyü

SİRE

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Sayın hocalarım cd takıp program kurma işlami yapacağım ama cd ye tıkladığımda "not responding" hatası alıyorum, açılmıyor. cd de herhangi bir problem yok. Bilgisayar da cd.yi görüyor.Ne yapmam gerekiyor acaba, yardımcı olursanız çok sevinirim.Bu hatalar hep benim başıma mı geliyor anlamıyorum. :cry:

Fikri olan varsa beni aydınlatın lütfen sayın hocalarım. Okula yeni gelen memur tam bir başbelası oldu. :verymad:

Hocam cd sürücüsüne sağ tıklatıp araştır dermisiniz acılıyor mu? Acıyorsa cd ye bilgisayarıızda bir klasore kopyalayıp o şekilde orden kurmayı deneyin. Acmıyorsa baska bir cdrom deneyin

cd yi okumuyor işte. çıkartın cd yi iyice silin. başka cd deneyin. başka cd açarsa her şey ortaya çıkar.

Araştır denince de açılmıyor hocam. Üstelik aç deyince masaüstü de kaybolur. cd sağlam, eminim. Cd-rom cd yi görüyor hocam, sorun cd-rom da mı emin olamadığımdan onunla uğraşmak istemedim.

CD rom cdyi görüyor diyorsaniz cd nin ne olduğu belli oluyor yani cdrom cdyi okuyor diyorsunuz. virus programiniz var mı?

maydinbil' Alıntı:
CD rom cdyi görüyor diyorsaniz cd nin ne olduğu belli oluyor yani cdrom cdyi okuyor diyorsunuz. virus programiniz var mı?
Evet hocam cd.yi görüyor ama açmıyor. Antivirüsü kaldırıp deneyeyim.

Cd çizik, cd-rom bozuk, veya her ikisi. Cd-yi görüyor olması sağlıklı çalıştığının garantisi değil tek başına. Cd'nin açılması da cd'nin çiziksiz, hasarsız olduğuna delil değil tek başına. Bu cd ve cdromlar böyle. Tam baş belaları.

İyi durumdaki bir cd-romun okuduğu çizik cd birkaç yıllık bir cdrom tarafından okunamayabilir. Veya Sağlam ve orjinal bir cdyi okuyan bir cdrom, kırtasiyeden satın aldığımız bir cdye yazdırdığımız dosyayı okumayabilir. vs .v vs.v sv..s

Hocalarım bu sorunu çözemedim bir türlü. Cd bozuksa eğer kendi bilgisayarımda niye açılıyor, yok cd-rom bozuksa bilgisayarlara geçen gün nasıl format atabildim? Fikri olan var mı acaba?

Geri