Notebook/Masaüstü İmaj - Win10 - Aralik2020

Kodla Büyü
Emeklerinize sağlık hocam. “Hemen indirmeliyim” dediğimiz paylaşımlar yapıyorsunuz. Çok teşekkür ederiz.

"doc-08-c0-docs.googleusercontent.com ana makinesine erişim reddedildi" şeklinde uyarı veriyor hocam. Linke bakabilirseniz memnun
olurum.

Merhaba hocam.
Kullanmadığım bir laptop da denedim. İmaj ekranında imaj yükleme başarılı demesine rağmen bilgisayar açılış ekranında kalıyor kısa çizgi yanıp sönüyor.

Rufus ile deneyince oldu hocam güzel çalışma emeğinize sağlık

Son düzenleme:
Hocam bu uygulamanızın düşük özelliklerde olan bilgisayar için win7 imajını da yapabilir misiniz?

Hocam böyle bir uyarı veriyor fikriniz var mı

Ekli dosyalar

• IMG_20201229_145059.jpg
    IMG_20201229_145059.jpg
    96.8 KB · Görüntüleme: 81
Hocam bu uygulamanızın düşük özelliklerde olan bilgisayar için win7 imajını da yapabilir misiniz?
Düşük özellikli bilgisayarlar için uygun olmayabilir hocam. Bunun yerine Mahmut hocanın Windows 7 imajını deneyebilirsiniz:
https://www.hafizoglu.net/windows-7-32-bit-evrensel-imaj-otomatik-yukleme-ve-manuel-yukleme/
bu konularda biraz acemiyim kusura bakmayın .uefi olmayan bilgisayarlara yüklenebiliyor mu
UEFI desteği olmayan bilgisayara yüklenmez hocam. Yüklense bile açılmayacaktır.

Hocam o sorunu aştım, rufusta iso modu değil dd modunda yazdırınca oldu. Ama bu sefer de imaj yüklenip bitiyor ama yeniden başlatınca siyah ekranda kalıyor imleç de yanıp sönüyor bilgisayar tekrardan açılmıyor
Bilgisayarın BIOS'undan UEFI Boot'u Enabled ve öncelikli yapmanız lazım.

UEFI desteği olmayan bilgisayarlar için ilk mesaja indirme linki ekledim.

Doğan hocamda bir çok mesajda açıklamış, Sadece C olayı clonezilla ile ilk yüklemelerde olmaz, her bilgisayarda disk yapısı farklı olduğu için teknik olarak bu mümkün değil.
Doğan hocam benim çalışmalardan esinlenip yaptığını belirtmiş sağ olsun. Bu adreste benzer sistemin standart windows şeklinde yüklenebilir versiyonu mevcut.
Bilgisayarınız UEFİ destekliyorsa uefi yüklersiniz desteklemiyorsa standart yükleme ile devam edebilirsiniz. Ben yaklaşık 3 yıldır bu tarz çalışmları aralıksız paylaşıyorum, daha önce burda da paylaşıma açıyordum ama birden çok sitede ilgilenmek fazla vakit aldığı için 1 yıldır sadece kendi web sitemde paylaşmaya başladım. Yararlı olabiliyorsam be mutlu...

Doğan hocamda bir çok mesajda açıklamış, Sadece C olayı clonezilla ile ilk yüklemelerde olmaz, her bilgisayarda disk yapısı farklı olduğu için teknik olarak bu mümkün değil.
Doğan hocam benim çalışmalardan esinlenip yaptığını belirtmiş sağ olsun. Bu adreste benzer sistemin standart windows şeklinde yüklenebilir versiyonu mevcut.
Bilgisayarınız UEFİ destekliyorsa uefi yüklersiniz desteklemiyorsa standart yükleme ile devam edebilirsiniz. Ben yaklaşık 3 yıldır bu tarz çalışmları aralıksız paylaşıyorum, daha önce burda da paylaşıma açıyordum ama birden çok sitede ilgilenmek fazla vakit aldığı için 1 yıldır sadece kendi web sitemde paylaşmaya başladım. Yararlı olabiliyorsam be mutlu...
Bir çok olumlu çalışmaya ön ayak olduğunuz için tebrik ediyorum hocam , doğan hocamın da sizin de emeklerinize sağlık .

Geri