Notebook Tavsiyesi Yaparmısınız?

Kodla Büyü

BaRaNaY

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Değerli arkadaşlar bir notebook almaya karar verdim yaklaşık 1 aydır araştırma yapıyorum, forumu takip ediyorum fakat işin içinden çıkamadım...
Almak istediğim notebook i7 olsun istedim en az 4GB ram olsun hardisk en az 500GB olsun ekran kartı en az 1GB olsun ve Blu-ray okuyucusu olsun istedim araştırmalarım neticesinde biraz maliyetli olacağını anladım... Bilgisayarım kasılmasın, ısınma sorunu olmasın işlerimi rahat rahat yapabileyim ve geleceğe dönük olsun istiyorum...

ŞİMDİ SİZLERE OLAN SORULARIM:
1. Öncelikle hangi markayı önerirsiniz? Servisi sorunlu olmasın? Nerden almalıyım? Ben doğuda çalışıyorum şu anda?
2. i5'mi alsam i7 'mi bildiğiniz ve önereceğiniz modeller varmı? Yani i7 boşu boşuna para verme i5 in şu modeli işinizi çok iyi görür dediğiniz varmı?
3. Kesinlikel biraz parana kıy ve i7'nin iu modelini al dermsiniz?
4. 15.6" mi alsam yoksa daha büyük mü genelde evde kullanıcam?

Aslında aklımda bir çok soru var ama şu anda yazamadım konu içerisinde aklıma gelirse paylaşırım...

Asus N61jQ-JX09V Modeli var i7 fakat Bluray okuyucu yok... Birde yeni sistemler için 4GB ram yetere mi?

Ben temmuzda sony vaio aldım. i3, 4gb ram vs. Şu anda iyi. Fiyatı da o zaman 1660 idi. Görüntü kalitesi çok güzel. Hız da iyi diyebilirim.

hem44' Alıntı:
bir bilgisayara bu kadar para verilirmi yaf?
hocam şu anda kullandığım notebook HP Pavilion dv 1000 hiç bir şey yapamıyorum sayfalar arası geçişte bile 20-30 sn bekliyor... Şimdiki bilgisayarım biraz düzgün olsun istiyorum uzun vadelide olsun...

marka olarak 2 tavsiyede bulunabilirim toshiba ve sony

hocam benim tavsiyem sony 13z1e şuan sony kullanıyorum 5.yılı teksorunu pili çabuk bozulması diğer parçalrı hiçbir sorunum yok .
en az 5yıl daha gider sony teknoloji olarak ve pratikte de abartmayarak tasarım yapıyor .
aynı özelliklerdeki toshiba 4500 tl fazaldan yüz tanıma özelliği koyarak abartmışlar.

fiyatı uygun gelirmi bilmem inceleyin fiyat 3500 tl internette bulabilirsiniz sony son ürünü .sony her zamn diğer markalrdan birkaç adım ilerde ve kaliteli parça satıyor. usb3 özelliği var .isteyeceğiniz her şey var.
ben de bu ürünü alacağım . bu fiyat verilirmi diyan arkadaşlara ben biraz oyun meraklısı olduğum için alıyorum.yoksa diğer türlü verilmez tabi.. :D

arkadaşım ben packard bell kullanıyorum 4yıldır hiçbir sorun yaşamadım.. 4-5 arkadaşımda da var onlarda da bir sorun görmedim. geçenlerde bir arkadaşa
PACKARD BELL TJ75-JO-270TK NOTEBOOK üründen aldık, fiyat 1430 TL idi..gayet güzel.. çalışması falan sessiz.ısınma problemi yok.. kasma olayıda yok. özellik olarak ta ortanın üstünde benim gözümde.. dizayn olarak ta güzel..tabi yine karar senin..
ben kullandığım içindir bilmiyorum ama, ben bir daha alcak olsam packard bell alırım.. benim gözümde 1 numara :+1:
ne alacaksan şimdiden hayırlı olsun..

parssan' Alıntı:
fiyatı uygun gelirmi bilmem inceleyin fiyat 3500 tl internette bulabilirsiniz sony son ürünü .sony her zamn diğer markalrdan birkaç adım ilerde ve kaliteli parça satıyor. usb3 özelliği var .isteyeceğiniz her şey var.
ben de bu ürünü alacağım . bu fiyat verilirmi diyan arkadaşlara ben biraz oyun meraklısı olduğum için alıyorum.yoksa diğer türlü verilmez tabi.. :D
Sony hakıındaki görüşlerine katılıyorum ama yazdığın son cükmle nedir dostum ya ? Oyun meraklısı insanın notebook la ne işi var? anlayamadım . akşam akşam beni güldürdünüz allahta sizi güldürsün .

cool hocam ben meraklı dediysem aşırı derece bağimlı değilim bilgisayar kaldırsın yeter demek istedim yanlış anlaşılmasın .
hem notebook la oyun oynanmaz diye bir kaide mi var.5 senedir gayet iyi bir şekilde oynuyorum ve oynadığım oyundan zevk alabiliyorum.
sadece ayrı bir klavye kullanmak lazım o kadar. :wink: :wink: :wink:

zevk almak göreceli olduğu için , fikrinize katılmamakla birlikte saygı duyuyorum . tabiiki oynanmaz diye bir kaide yok . ben sizin sıkı bir gamer olduğunuzu düşünmüştüm . seçtiğiniz konfigrasyonu oyuna düşkünlüğünüze bağlamışsınız (yada ben öyle anladım) . ne diyelim hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın alacağınız notebook u . Naçizane bir fikir de benden madem o kadar parayı gömeceksiniz bari biraz sıradışı ve farklı bir tasarım olsun . oyunda oynayacağınıza göre sizi birde klavye masrafındanda kurtarayım :) Alienware i tek geçerim hocam bende masaüstü var . ama size önereceğim model (notebook ) aşağıdakidir.
http://www.dell.com/us/p/alienware-m17x ... 17x&~ck=mn

teşekkürler hocam gayet güzel bir bilgisayar oyun için. :D

bilgisayar tercihlerim:

1-sony=toshıba
2-asus=hp
3-diğerleri

BaRaNaY' Alıntı:
Asus N61jQ-JX09V Modeli var i7 fakat Bluray okuyucu yok... Birde yeni sistemler için 4GB ram yetere mi?

Hocam ben sana tam da bu modeli önerecektim. ASUS' un herşeyine sonuna kadar güvenirim. Anakart, Ekran Kartı, Laptop, DWD Writer..

Ben 4 yıldır kullanıyorum..Ama şunu unutma hocam..Ne kadar kaliteli olursa olsun, ne kadar çok para verirsen ver her elektronik cihazın arızalanma ihtimali vardır. Sanırım Asus konusunda aşağıdaki başlık da beni haklı çıkarıyor. Yol gösterecektir sanırım..

http://www.bilgisayarbilisim.net/her-telden-f29/markalara-gore-notebook-ariza-oranlari-t37599.html

Asus N61jQ-JX091V bu makinede karar kıldım gibi ama ne kadar doğru bilemiyorum? Bu arada Asus N61jQ-JX091V modelinde, Asus N61jQ-JX092V de bulunmayan bluray okuyucuda var!

1.mac
2.sony
3.toshiba
4. asus=dell
5. hp-lenova-packerdbell
6.acer
7.casper

casper+100=hp+100=(asus=dell)+250 tl= toshiba +500tl=sony

önerilerim en uygun i7 li laptoplar donanım özellikleri iyi olan.
ASUS N61JQ- JX092V -1950 civarı+usb3.0
Dell 1558 b74p45 -1830 civarı

yaklaşık bir aydır asus n61jq-jx092v kullanıyorum.performansı süper.
bimeks te maximum a kdv indirimi vardı diğer sitelere oranlar yaklaşık 200 TL
daha ucuza alabildim.kampanaya devam ediyorsa şiddetle tavsiye ederim.

asus n61jq-jx091v sine karar kıldım ama ürünü nerden alabilrim... internet üzerinden güvenilir biçimde?
Birde istanbulbilişim diye bir site var orda var ve piyasaya göre ucuz! Sizce nasıl bir site?

hocam istanbul bilişime sakın bulaşmayın yoksa elinizde patlayabilir.bozulma ihtimali fazladır. :-1: :-1:

servisde sorun yaşayabilirisiniz.

bende araştırdım çok fazla şikayet var zaten fiyatları piyasaya göre çok düşük :-1:

Valla bende güzel bir oyun makinası arıyorum. Tahmini özellik

İ7 740QM
4-6 gb arası ram
hardisk boyutu önemli değil sadece rpm 7200 olsun yeter
ekran kartı notebookcheck istesindeki sıralamada 2.sınıf ekran kartlarından biri olabilir.

Ben biraz bakındım tam istediğim gibi bulamadım

fiyat tavan olarak 2500 tl...

İstanbul bilişim ben ce çok kurnazlık yapıyor elleriinde olmayan malları varmış gibi fiyatlandırıp google arama motorlarında üst sıralara taşıyor bizde girip te stok sorunca adamlar bizim böyle bir ihtiyacımız olduğnu bilip ona göre reklam yapıyor. geçen ay başıma gelen olayı anlatayım en az 20 kere laptop sordum farklı marka ve versiyon hiçbiri stok ta çıkmadı.

honor' Alıntı:
Valla bende güzel bir oyun makinası arıyorum. Tahmini özellik

İ7 740QM
4-6 gb arası ram
hardisk boyutu önemli değil sadece rpm 7200 olsun yeter
ekran kartı notebookcheck istesindeki sıralamada 2.sınıf ekran kartlarından biri olabilir.

Ben biraz bakındım tam istediğim gibi bulamadım

fiyat tavan olarak 2500 tl...

hocam aradıgın bilgisayar tam olarak dell xps 1645

Ben samsung R540j0Tr aldım çok memnunum i5 560m 1313Tl ye aml oldu hepsi burda dan aldım. hardiski biraz küçük ekran kartı biraz zayıf ama yinede böyle bir notebooka terfi etmiş olmak bana bayağı hız kazandırdı... Teşekkürler..

Geri