NSS 10.5 bazı öğrenci bilgisayarlarını görüyor ama listelemi

Kodla Büyü

arşiya

Site Gezgini
sistem xp pro, program NSS 10.50.09

sorun: Netsupport ağdaki öğrenci bilgiyayarlarının hepsini buluyor ama öğrenci ekranlarını yada öğrenciler listesini gösterdiği ekranda bazı öğrenci bilgisayarlarını göstermiyor.

Resimlerden de görüldüğü gibi 5 öğrenci buluyor ancak 4ünü listeliyor. listelemediği 5. bilgisayara (resimdeki OGR3 adlı bilg.) show menüsünden toplu gösterim yamak istediğimde ya da register listesinde başarılı şekilde işlem yapabiliyorum.

Mesele listelenmediği için ekran görüntüsünü yani öğrencinin bilgisayarda ne yaptığını görememem ve bağlanmak istediğimde çift tıklayarak controlünü alamamam.

Uzun oldu biraz kusura bakmayın, sorular tam anlaşılıncaya kadar bi kaç yazışma boşa gidiyor diye mümkün olduğunca ayrıntılandırmaya çalıştım.

Bu sorunun neden olduğunu ve/veya çözümü bilen var mı arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• hata.JPG
    hata.JPG
    40.4 KB · Görüntüleme: 862
  • tanınan.JPG
    tanınan.JPG
    62.6 KB · Görüntüleme: 862
hocam school menusunden modify known list i sec,

makinaları bir daha buldur, bende de bazen oluyor,

bu sekilde duzeliyor.

Bu sürümde Modify known list yok zaten onun yerine start class kullanıyorum, tekrar buluyor hepsini ama listelemiyor birini. Belki burdadır hatam ama modify k.l. yok yerine ne kullanılacak acaba.

Ekli dosyalar

• modify_k_l.JPG
    modify_k_l.JPG
    28.4 KB · Görüntüleme: 854
Modfy known list'in görünmeme sebebini buldum arkadaşlar belki başka ihtiyacı olan olur;
School==>Configuration dan ben "Room mode" u seçtiğim için school menüsü altında Modify... yokmuş. "Fixed list mode" seçince aktifleşiyor. OGR3 ü de listeledi sonunda ama o kadar kurcaladım ki neye bağlı olarak geldiğini anlamadım doğrusu :).

Bağlı olduğu halde görünmeyen bilgisayarlar sağ tıklayıp; Arrenge==>Auto Arrange seçilince geliyor arkadaşlar.

Şimdiki sorunum netsupport açılmayı tamamladığında bağlı olduğu tüm öğrenci bilgisayarlarını view modda ayrı pencerelerde açıp ekrana döşemesi ve bunu sınıfı her yeniden başlatmamda tekrar etmesi, ilgili ayarı bilen varmı acaba?

Geri