NSS 9.02de öğrenci ekleme

Kodla Büyü

gulogr

Aktif Üye
arkadaşlar ben nss 9.02 kullanıyorum. Öğrencilerden birini modify known listten remove diyerek kaldırdım (sanırım ordandı). Uzun bi zamandır tekrar eklemeye çalışıyorum ama nerden ve nasıl yapacağımı çözemedim. hiç bir yerde izine rastlayamıyorum:( refreshle görmüyo. halbuki o bilgisayarda da kurulu program. bilgisi olan varsa çoook makbule geçecek.

Ben genelde makinanın ip adresinden hallediyordum. Ama şu an programın tam kullanımını hatırlamıyorum...

ayhan hocam ööle olmuyo. öyle yaptığım zaman zaten refreshle de gördüğüm bilgisayarlardan başkası çıkmıyo. oysa ben hiç gösteremediğim bi bilgisayarın nasıl ekleneceğini bulmaya çalışıyorum. :cry:

gulogr hocam, nss (netsupport school) programı bilgisayarlara 3 farklı şekilde bağlanır. 1.si ağı tarar ve belirlemiş olduğunuz filtreye uyan isimdeki bilgisayarlara bağlanır, 2.si sadece "known list" yani "bilinen liste" ye dahil olan bilgisayarlara bağlanır ve acaba ağda başka bilgisayar var mı diye kontrol etmez, 3.sü ise belirli bir sınıf başlatır ve öğrenciler manuel olarak bu sınıfa ve dolayısı ile nss'ye bağlanır. Bu seçenekler "School > Configuration > Startup" kısmından ayarlanır. Bunlar aklınızın bir köşesinde olsun. Şimdi gelelim probleminize. Eğer "Startup" kısmında 2. seçenek seçili ise refresh yapmanız sildiğiniz bilgisayarı geri getirmez. Bu durumda ya "Startup" seçeneğini 1.'ye getirdikten sonra Refresh yapacaksınız ya da "School > Modify Known List > Browse" kısmından eklemek istediğiniz bilgisayarı buldurmaya çalışacaksınız. Kolay gelsin...

öğrenci bilgisayarlarındaki konfigürasyonm dosyasını çalıştırın ağı test butonuna tıklayın. "Engellemeyi kaldır" diyerek tekrar totordan tarama yapın

Geri