NSS Bilgisayar Listesini Otomatik Refresh yapma Yardım

Kodla Büyü

MuaLLi

Site Gezgini
Arkadaşlar sorunum bilgisayarlarını yeniden başlatan, resetleyen öğrencilerin öğretmen bilgisayarında programın otomatik yenilemesini sağlayacak ayar var mı? İnterneti kapatıyorum ama bilgisayarı kapatıp açıyor çocuk program devre dışı kalıyor. Varsa bildiğiniz yöntem yardımcı olursanız sevinirim.

Yok mu aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar? İstedğim bilgisayar yeniden açılınca otomatik olarak netsupport ta çevirimiçi görünsün.

Hocam hangi sürümü kullanıyorsun, bende oyle birsey yok.

öğrenci pc açıldıgında tekrar baglı bulundugu sınıfın kuralına dahil oluyor,

net kapalı ya da tüm bilgisayarlar kilitli v.s.

hocam aynı durumdan ben de müzdaripim. Yenilemeden otomatik bağlanma ayarını o kadar aradım bulamadım. Umarım yardım edecek bi babayiğit (!) :p çıkar.

aakcakaza' Alıntı:
Hocam hangi sürümü kullanıyorsun, bende oyle birsey yok.

öğrenci pc açıldıgında tekrar baglı bulundugu sınıfın kuralına dahil oluyor,

net kapalı ya da tüm bilgisayarlar kilitli v.s.
Hocam NSS 9.02 kullanıyorum. Bilgisayar yeniden açıldığında öğretmen bilgisayarında hala kapalı görünüyor. Ya üstte refresh yapmam gerekiyor. Ya da kapalı görünen bilgisayarın üzerine çift tıklayıp o bilgisayara bağlanmayı deniyorum o şekilde aktif hale gelip gruba dahil oluyor. Bazen göremiyorum derse anlatırken görüş açımda olmayan bilgisayarları resetleyip internete giriyorlar onu engellemek istiyorum.

Hocam sanırım onun sebebi su bazen yeniden açılan bilgisayarlar açık olanların ip adresini alıyorlar, cakısmadan oturu gormuyor,

1 kac kez geldi bnm basıma da ama genel de bu problem olmuyor. bende default ayarları kullanıyorum, belki çözen birisi vardır.

aakcakaza' Alıntı:
Hocam sanırım onun sebebi su bazen yeniden açılan bilgisayarlar açık olanların ip adresini alıyorlar, cakısmadan oturu gormuyor,

1 kac kez geldi bnm basıma da ama genel de bu problem olmuyor. bende default ayarları kullanıyorum, belki çözen birisi vardır.
hocam ben öğrenci bilgisayarlarına elle IP adresleri girmeme rağmen aynı sorun oluyor. Belli ki onun bir ayarı var biz bilmiyoruz.

Ben bunu çok araştırdım ama çözen birine rastlamadım, auto save register gibi bi ayarlardan bahsetmişlerdi ama olmadı. bunun çaresi netopu kullanmaktır

Sağlık olsun. Otomatik olmuyorsa biz de manuele devam ederiz ne yapalım. Sırf bu yüzden netop a geçeceğim sanırım.. aakcakaza hocam siz hangi programı kullanıyorsunuz acaba?

Hocam ben 3 farklı okulda derse giriyorum, bunların 2 sinde nss 9.02 kullanoyorum, digerinde netup varmıs ona devam ediyorum.

Ama ben pek netup ı tutmadım yada alısık olmadıgım içindir bilemiyoırum.

NetSupport'da öğrenciler kopunca tekrar otomatik bağlanmıyor, refresh yapmak gerekiyor. 10 versiyonda da bu böyle, neden buna otomatik bağlanma özelliği eklemiyorlar anlamış değilim. :-1:

aslında otomatık baglanma ozellıgı var ama bız kurulum asamsında bunu es gecıyoruz ogrencıl bılgısayarına kurulum yaptıktan sonra ayarlardan joın class sekmesınde auto joın kısmını secerek ve class ısmını vererek bunun altından kalkabılıyoruz uzun ugraslar sonunda bulundu 10 versıyonunda kullanıyorum

sorun verrsiyonlarda değil
daha önce bende de bilgisayar başladığında otomatik bağlanıyordu ama artık ben de refresh yapmak zorundayım
biraz kurcalıyım bulurum belki :D

Hocam yarın gene bakacam bende nss kullnıyorum biraz bekleyince yeniden bağlanıyor yeni açılan pc diye hatırlıyoruö
Genede olmazsa windows macro kaydeden yazılımlar küçük müçük ama işine yaraya bilir.
refres butonuna tıklamayı kaydet belli aralıklarla refreş yapsın nss yi.

Hocam 10.5 sürümünü kullanın. Kendisi otomatik giriş yapıyor. Kurarken ayarlardan auto join özelliğini aktif edin. Bir de öğrenci bilgisayarlarında kapatma butonunu pasif yapıyorum. Butona bas çek yaptıklarında da çalışmıyor. Bunu da tavsiye ederim.

Geri