nss de öğrenci dizilimi

Kodla Büyü

bote_sevinc

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar mrb nss v10.50.5 kullanıyorum
öğrencileri resimdeki gibi dizmeme rağmen kapatıp açtığımda karman çorman bir görüntü ile karşılaşıyorum
bunu sabitlemenin bir yolu varmıdır acep
bilen var mı

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    56.4 KB · Görüntüleme: 1,389
  • 1.jpg
    1.jpg
    56.4 KB · Görüntüleme: 1,389
Aynen. Ben nss nin bütün menülerini baştan sona biliyorum ve inanmazsınız bütün yardım dosyalarını (ingilizce) baştan sonra okudum ve bu işin tek çaresi bir sonraki sürümde düzeltmiş olmaları için dua etmek.

hocam illaki sınıf düzenindeki gibi sıralanması gerekiyor, normal numara sırasına göre sıralayın gitsin... gerçi o da değişiyor ya...

configuration da tcp-ip-dhcp wins tarzında bir ibare var.
Düzenlediğiniz şekilde kalması için bu seçeneğin işaretli olması gerekiyor.....

Ben bir defa düzelttim ve kilitledim, her açtığımda düzenli. Sanıyorum Layout-Lock Layout idi.

gerçekten cins birsey bende uyuz oluyorum bir kere halletmiştim ama nasıl yaptıgımı hatırlamıyorum, baya uzun zaman oldu.

sağ tuş (auto arrange) dağınık olunca bunu yapıyorum otomatik sıralıyor başlangıçta karışık geliyor tabi yine de :D

configuration da connect by dhcp wins tarzında bir ibare var.
bunu seçin
istediğiniz gibi dizin
kapatıp açtığınızda en son hali gelir.

Volkankey hocamın dediği şekilde yaptım oldu; daha net olarak:
netsupport 10.60.2 versiyonunda,
en üstteki student display ekranında yani ana ekranda,
school menüsünden,
configuration ekranı açılır,
burada soldaki Network settings seçilir,
sağdaki TCP/IP settings kısmında, "Connect By Hostname (dhcp/wins)" seçeneği seçilir,
ok'lenir, sonra ana ekranda "large icons" görünümünde istenilen öğe istenilen kısma taşınır,
program kapatılıp açıldığında artık yerler ayarlanılan biçimde değişmemektedir..

detaylı yazdım ama çok basit bir işlem..

nss de ogrencileri siraladiktan sonra layout penceresinden...save layout deyip bir isim verin ....dizilim bozuldugunda load layout ile kaydettiginiz layout u yukleyebilirsiniz...

Geri