NSS modem değişti öğrencilere bağlanmıyor

Kodla Büyü

frhtrkn

Üye
merhaba arkadaşlar
windows 8.1 işletim sistemine sahip 18+1 bilgisayardan oluşan laboratuvarda NET SUPPORT SCHOOL V11.41.10 kullanıyorum. arıza nedeniyle modem değişikliği yaptık ve net support da öğrenci bilgisayarlarına bağlanamıyorum. modem bağlantısını kesip swich üzerinden sadece ağ ve support çalışıyor, ama internet bağlantısı yaptığımda bilgisayarları görmüyor.
karşılaşan ya da önerisi olan arkadaşlar var mı acaba?
şimdiden teşekkür ederim

modem değişikliği nedeniyle ağla ilğili gelen uyarıya evet dedim, yani bağlantı ayarlarında cihaz ve içerik bulma açık durumda...

Hocam bilgisayarlara elle mi ip verdiniz? Eğer ip'ler elle verildiyse ve yeni modem farklı ip dağıtıyorsa bağlanmazlar. Mesela önceki modem 192.168.1.*** veriyor, yeni modem 192.168.2.*** veriyor olabilir

ip elle verildi, ama modem aynı ip veriyor, öyle bir sorun olsu internete de girmez, ne ana bilgisayarda ne de öğrenci bilgisayarlarında internette ağda sorun yok. sadece net support da sorun var

Bir iki bilgisayarda nss'i kaldırıp tekrar kurmayı deneyin hocam, belki eski ağ bilgilerini kendiliğinden değiştiremiyordur program

maalesef olmuyor, hem ana bilgisayardan hem öğrenci bilgisayarından programı kaldırdım, c de program files içindeki kalıntıları da sildim, yeniden kurdum yine aynı:(((

Aynı sorunla uğraşıyorum çözemedim. Çözüm Önerileri olan varmı.

Aynı sorunla uğraşıyorum çözemedim. Çözüm Önerileri olan varmı.

sorun versiyondan kaynaklanıyor gibi, NetSupport School Professional 11.41.7 Türkçe versiyon buldum 11.41.0010 versiyonunu kaldırıp yenisini kurunca sorun çözüldü

netsupportta tüm öğrencileri silip tekrar arat hocam belki işe yarar.

ekleme: Sonradan gördüm problemin çözüldüğünü. iyi çalışmalar . . .

Geri