Nss programında ödev toplama özelliği

Kodla Büyü

phileo

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar uygulama sınavı yaptığımda bu programın toplama özelliğini kullanıyorum. Öğrenciler masaüstülerinde aynı isimde bir klasör açtıklarında rahatça dosyalarını toplama şansım var. Ancak eğer klasör içinde başka bir klasör varsa onu toplayamıyorum.

Örneğin web tasarım sınavında masaüstündeki klasör içindeki index.html , hakkimizda.html gibi dosyaları alabiliyorum , öğrencilerin resimler klasöründeki dosyalarını alamıyorum.

Klasör içinde ne varsa (iç içe klasörler dahil) toplayabileceğimiz bir özellik var mı?

ağda paylaşılmış bir klasör oluşturun yazma izni de olsun bu klasörün kısayolunu öğrenci masaüstlerine gönderin herkes çalışmasının son halini oraya kopyalasın ders sonunda olmaz mı ?

ademola' Alıntı:
ağda paylaşılmış bir klasör oluşturun yazma izni de olsun bu klasörün kısayolunu öğrenci masaüstlerine gönderin herkes çalışmasının son halini oraya kopyalasın ders sonunda olmaz mı ?
öğrenciler diger öğrencilerin sınavlarını görüp degiştrmezler mi?

tsigalko' Alıntı:
O zaman çocuklar klasörleri rar lasınlar. Sizde tek bir dosya almış olursunuz
bu mantıklı olabilir hocam sağolun.
ademola' Alıntı:
bu şekilde sıkıntılar çıkabilir gibi geliyor birbirinin dosyasını silme ya da kopya çekme gibi.

ben de şunu sorayım bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

yarım kalan çalışmaları topluyoruz. bl01 bl02 ..... diye klasörle geliyor. sonraki ders yarım kaldığı yerden devam etmesini isiyorum ve bu klasörleri o bilgisayarlara tekradan geri göndermek istiyoruz. bunu nasıl yapabliriz tek seferde

Ben RAR'layıp alıyorum.Dosya ismini onlara yazdırıyorum,karışmıyor.
858-Ayşe Yıldız.rar gibi.

suvari58' Alıntı:
.
hocam bunu yaparsanız her bilgisayara tek tek bağlanıp her öğrenciden ayrı ayrı almanız gerekiyor
.
hocamın söylediği şey ise TEK SEFERDE tüm öğrencilerin dökümanlarını almak.

BaRBaRYaN' Alıntı:
suvari58' Alıntı:
.
hocam bunu yaparsanız her bilgisayara tek tek bağlanıp her öğrenciden ayrı ayrı almanız gerekiyor
.

tek tek bağlanmaya gerek yok ki. alınacak dosya kısmına *.rar yazarsınız. hoppadanak gelir hepsi.

tsigalko' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
suvari58' Alıntı:
.
.

tek tek bağlanmaya gerek yok ki. alınacak dosya kısmına *.rar yazarsınız. hoppadanak gelir hepsi.
..
hocam bende farklı bir şey söylemiyorumki. sadece arkadaşa açıklama yapıyorum. iyi okumadınız herhade !

BaRBaRYaN' Alıntı:
suvari58' Alıntı:
.
.

Yapılan işlemde tek seferde bütün bilgisayarların ilgili klasöründeki RAR'ı çekip almak zaten. İş Gönder/Al bölümünde bu var.

Geri