nss yardım...

Kodla Büyü

goksirine

Aktif Üye
arkadaşlar nss 10 kurdum ama labtaki bilgisayarları bi görüyor bi görmüyor. power on zaten hiç çalışmıyor. ayarlarda mı kurulumda mı bi yanlışlık yaptım acaba ben. bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Yada eski okulumda 902 kullanıyordum, elinde olan varsa onu gönderebilir mi acaba...

sorununuzu tam anlayamadım ama ağda bütün bilgisayarlar birbirini gördüğünü varsayıyorum. nns 10 sürümünün bir tanesinde bende aynı sorunu yaşamıştım. nss v10.01 ile sorunu çözdüm.

benim de sadece 10 bilgisayarı görüyor..5 bilgisayarı hiç görmüyor...maksimum 10 bilgisayarı mı görüyor yoksa bunu arttırmanın yolu var mı?

ağ bağlantılarında diyorsanız bütün bilgisayarlar birbirini görüyor ve dosya paylaşımı yapabiliyor. ama netsupport a gelince olmuyor bi turlu. benimkinin versiyonu 10.5. bi gun acıyorum 20 bilgisayarın 20sini de görüyor. ertesi gunu birini bile görmuyor. ayarını yapamamısım desem hiç görmezdi diyorum. ama anlamış degilim. kurarken kurulumdan sonra hangi ayarları yapıyorsunuz?

yardım

power on için setup girin orda lan power yapmak için seçenek var onu enable yapın
kullanıcıların hepsinin çalışma gurubu aynı olsun
bir de ağ eklentisi olarak iletişim kuralı olan ipx yükleyin hepsini görmesi lazım

NSS nin 9 dan başlayarak hemen hemen tüm versiyonlarını sorunsuz sayılacak şekilde kullandım.
Sorunsuz kullanım için ilaç kullanırken client sayısını fazla girin. En azından bilgisayar sınıfınızdaki bilgisayar sayısından 3-5 fazla olsun. Tüm bilgisayarlarınızın çalışma grubunu aynı yapın. Tüm bilgisayarların isimleri için standart bir isim belirleyin. Örn : OGR1, OGR2, OGR3 şeklinde... Tüm bilgisayarlardaki kurulu olan güvenlik duvarını ve virüs programı varsa dahili güvenlik duvarını programa uygun olacak şekilde ayarlayın. Öğretmen bilgisayarı için de aynı ayarları yapın. Öğretmen bilgisayarına kurduğunuz sunucu Tutor yazılım içinden arama biçimi olarak OGR ile başlayan bilgisayarlar deyin tüm bilgisayarları göreceksinizdir. Ben Win7 öğretmen, vista öğrenci bilgisayarlarında kullanıyorum. Bazen sapıtabiliyor ve hiçbir bilgisayarı göremeyebiliyor. Programı kapatıp açında hemen düzeliyor.

hocam kullandığın virüs programının ağ kontrollerini kaldır çalışır ben 1 yıl uğraştım sonunda virüs programından olduğunu farettim sende de virüs programı kuruluysa ona bak

Geri