O/O/O/O/B şeklinde ve "AYNI BİRİM İçin Onay İşlemi" yazıyor

Kodla Büyü

Internet

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
son iki onay varken bakanlık ilk onayında "AYNI BİRİM İçin Onay İşlemi" yazıyor.

son onay için ne anlama geliyor. Onaylandı mı yoksa son birime mi kaldı Onay.

http://hedb.meb.gov.tr/net/index.php?op ... &Itemid=85

SORU 15 : Aynı anda onay ve ret verilme sebebi nedir.

Hizmetiçi eğitim faaliyetlerine elektronik ortamda yapılan başvurular onay veya red olarak işlem görmektedir. Bu onaylama işlemleri Okul/Kurum, İlçe MEM, İl MEM, Bakanlık Birimi ve Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanlığınca yapılmaktadır. Ancak Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanlığına ait faaliyetlerin son iki onay işlemi bir defada Başkanlığımızca yapılmaktadır. Hizmetiçi Eğitim Modülü üzerinde Başkanlığımızca red işlemi yapılan faaliyetlerde onayların ilki kabul sonraki red olarak görülmektedir. Bu onaylama işlemleri MEBBİS modülünce bu şekilde gösterilmektedir.

Bildigim kadari ile 4. Onay verildiyse 5. Onayda veriliyor hocam büyük ihtimal egitim kabul edildiniz

benim anladığım son durum şu :
son iki onayı aynı başkanlık veriyor. ve sanırım aynı kişiden geçiyor.
başvuru sayısı önce 40 kişilik grup için 240 ise ilk aşamada 140'ını eliyor. onlara RED yazıyor.
diğer kalanlara da "AYNI BİRİM İçin Onay İşlemi" işlemi yazıyor.
bu da demek oluyor ki aynı kişi listeyi yine inceleyece ve "ELEME-RED" yazacak birçoğuna.
bana bir şekilde anlamsız geldi. neden o halde 5 onay var, 4 onay olsun, daha anlamlı olur.

bende de O/O/O/O/İ yazıyor İ'nin anlamı "işlemde" demek fakat üstte baktığımda tüm birimlerin karşında onaylandı yazıyor. :? ne alaka anlamadım madem hepsi onayladı neden "işlemde" yazıyor.
benzer durumda olan veya konu hakkında bilgisi olan varmı?? teşekkürler

İl onayından kaynaklanan bir problem diye biliyorum.4.onay il onayı ile aynı tarihi ve saati gösteriyor.Yani kesin kabul edilir diye düşünmeyin il'i arayıp bilgi alın

Son onay i yazıyor ancak egitimin ayrintilarina girince 5. onay O yazıyor ve onaylayanin adı var bu onaylandigini gösteriyor sanırım

bu durum bende de muvcut. Kursa göre planlama yapacağım uçak bileti , okulda ki işlerim acaba son dakika RED çıkar mı?

gokhan2362' Alıntı:
bende de O/O/O/O/İ yazıyor İ'nin anlamı "işlemde" demek fakat üstte baktığımda tüm birimlerin karşında onaylandı yazıyor. :? ne alaka anlamadım madem hepsi onayladı neden "işlemde" yazıyor.
Hocam en son durum ne oldu. Bu onaylandığı anlamına mı geliyor, sanırım sizin eğitim olmuştur. Ben de şu an aynı durumdayım, uçak bileti alacağım ama tereddüdüm de var, son anda sürpriz olmasın.

ziyaunal' Alıntı:
Son onay i yazıyor ancak egitimin ayrintilarina girince 5. onay O yazıyor ve onaylayanin adı var bu onaylandigini gösteriyor sanırım
Bu konuda ben de öyle düşünüyorum ama işlemde yazması da kafa karıştırıcı bir taraftan :)

Şimdi aradım son onayı veren Sorumlu kişiyi. Dediğim gibi onaylandı yazıyor lakin İ durumunda bekliyor. Genel müdürlükte onay bekleniyor dedi.Yarın yada sonraki gün onaylanırmış. Lakin kesin onay gelir diyemem diye konuştu. Eğitim haftaya pazartesi günü. Uçak Bileti sıkıntı.

Bugün ilgili kişiyi aradım, %90 onaylanır ama şimdiden bilet alın diyemem dedi :( Hizmetiçi eğitimlerde bu gerçekten büyük sorun, onay işlemleri bir hafta önceden halledilse biz de işimizi ona göre ayarlayabiliriz.

mysql' Alıntı:
Bugün ilgili kişiyi aradım, %90 onaylanır ama şimdiden bilet alın diyemem dedi :( Hizmetiçi eğitimlerde bu gerçekten büyük sorun, onay işlemleri bir hafta önceden halledilse biz de işimizi ona göre ayarlayabiliriz.

Katılıyorum hocam seminerlere giden arkadaşların bakanlıktan gelen kişilere bu durumu anlatsalar iyi olur. Bazen resen seminere alıyorlar 2 gün önce haber veriyorlar.

mysql' Alıntı:

bu onaylanacak eğitimin benim konu başlığı gibi mi?

Hakikaten yazık . 30 40 kişimin katılacağı bir eğitim programını başvuruları 2-3ay önceden yaptığımız halde eğitime 5 gün kala hala neticelendirememeleri düşündürücü . Uçak biletini 200-250 tl bir bir rakamdan ayarlamıştım. Şimdi ise sırf bu muhabbetten 300-350 gibi bir rakamı bulacak.

Internet' Alıntı:
mysql' Alıntı:

bu onaylanacak eğitimin benim konu başlığı gibi mi?

Hocam benimkinde son O/O/O/O/i şeklindeydi, bu başlıktan o durum da paylaşılmıştı.

Şeklinde paylaşım yapmıştım ve kurs tamamen onaylandı demek ki bu sekil olunca çıkıyor diyebiliriz ... 8) 8) 8)

Yolcudur abbas bağlansan durmaz...

Bana son onayda R yapıştırmışlar. Kıdemli öğretmenler arasından seçim yapmışlar. Artık hiçbir kursa gidemiyorum. Bu sene hizmet içi başvuru sayfam R ile dolu

Bende 4 onay O yazıyordu. Kesin çıktı gözü ile bakıyordum bugün 5.onay Red yazılmış daha önce kurs almayan ve 8 yıllık öğretmenler alındı ifadesi vardı böylece 4 onayın kesin kabul olmadığını gördüm.

Geri