office orijinal değil uyarısı

Kodla Büyü

empati52

Seçkin Üye
Seçkin Üye
vista yüklü bilgisayara office 2003 kurdum ve bu uyarıyı almaya başladım.sağ alt köşede ''orjinal office yazılımı edinin''yıldızı da var tabi.google de bu konu ile ilgili 2 saattir araştırma ve söylenenleri uygulama yapıyorum ama hiç biri çözüm getirmedi.yrdım lütfen.

:D hocam ne tür bir yardım? söylenen açık, korsan yazılım kullanıyorsunuz. Lisanslı bir yazılım satın almanız lazım. Ha, başka yollarda var tabi ama özellikle işletim sistemi ve office gibi çok yoğun kullandığımız programlada tavsiye etmem...

Hocam ben bu sonuru şu şekilde çözmüştüm :

1. Görev yöneticisinden(ctrl+alt+delete) WGAtray.exe işlemini sonlandırıyoruz. Sistem tepsisinden o yıldız simgeside gidiyor.
2. Sistem32 içerisinden WGAtray.exe dosyasını siliyorsunuz.

Bende sorun çözülmüştü.

Ayrıca hiç denemedim ama şöyle bir program var göz atarsanız.

http://www.etkiforum.com/office-ythleti ... encel.html

XP işletim sistemlerinde sorunu çözüyor ama Vista için hiç denemedim.
Bi bakın isterseniz, olumlu sonuç alabilecekmisiniz.

Ekli dosyalar

• Kill_WGA_Notifications.rar
    427 bayt · Görüntüleme: 795
senjizu hocam,kaçımız orjinalini kullanıyoruz ki :)
aynı programı xp ve başka vistaya kurdum sorun çıkmadı.
şüpelerim vistanın orjinal olmaması ya da herhangi bir nedenden dolayı.vistayı yeniden kuracam şimdi.bakalım nolucak.

arkadaşlar,cevaplarınız için çok teşekkürler.
mehmetak70 hocam dediğiniz yöntemi denemek istemişdim ama sistem32 de belirtilen dosyayı bulamamıştım.sizin verdiğiniz bilgi sayesinde hallettim.bir sorun çıkmaz inşallah.

empati52' Alıntı:
şüpelerim vistanın orjinal olmaması ya da herhangi bir nedenden dolayı.vistayı yeniden kuracam şimdi.bakalım nolucak.

hocam ben orjinal kullanıyorum.
ama dediğim gibi kendi pc'mde orjinal; ama başkalarına kurarken neler yapmıyorum ki... :mrgreen: çünkü pc benim elim, ayağım, ekmek teknem vs...

Sorununuz güncelleme yapmaktan kaynaklanıyor. office kurulduktan sonra güncelleme yapmak ister. güncelleme sırasında ilk lisans kontrolü yapar. sizin kullandığınız makinada büyük ihtimalle güncellemeler otomatik indir kur seçeneği aktif edilmiştir. office vs. kurmadan önce böyle bir durum varsa güncellemeleri kapatmanız ve yapmamanız gerekir. Ama güncelleme yapmayınca birsürü güvenlik açığı ve hatalarla uğraşırsınız. Tercih sizin. sonuçta işletim sisteminde daha az lisans sorunu oluyor, laptoplar işletim sistemli, marka desktoplar da işletim sistemli... sonuçta 100$ civarı office paketi alınabiliyor hele birde 3 kişi ortak alırsanız 33$ civarında maliyetiniz olur. :+1:

Vista'da "Office Orjinal Avantaj Bildirimi" isimli güncellemeyi kurmazsanız, o uyarıyı vermez.
Bunun için Windows Güncelleştirmelerinde "Bana bildir, ama karşıdan otomatik yükleyip kurma" seçeneğini seçmiş olmanız lazım. Bu seferde bilgisayarı her açışınızda bildirim alanında "Otomatik Güncelleştirmeleriniz Var" uyarısı çıkacak.

Ben başka bir program ya da wgatray.exe'yi silme gibi hiç bir yöntemi kullanmıyorum. Zaten "Office Orjinal Avantaj Bildirimi" güncellemesi dışında Vista'da kurmak istemediğim bazı güncelleştirmeler zaten oluyor. O yüzden bu yöntemi kullanıyorum.

empati52' Alıntı:

Bunun nedenleri şunlar :
1 - Başka bilgisayarlarda otomatik güncelleştirmeler kapalı olabilir.
2 - Microsoft'un diğer ürünleri (office, live messenger) için gerekli güncelleştirmelerin hiç biri yapılmamış olabilir.
3 - Ya da oto. güncelleştirmeler açıktır ama henüz office ile ilgili güncelleştirme yapılmamıştır.

İşin özü bu uyarının tek çıkma nedeni orjinal Ürün kullanıp kullanmadığınızı tespit eden office güncelleştirmesi.

Geri