Oğlum için EBA hesabı oluşturamıyorum.

Kodla Büyü

gcanturk

Site Gezgini
Oğlum için EBA'da ilk kez Eba hesabı oluşturmak için ilgili basamakları takip ederek şifre oluşturmaya çalışıyorum ama şifre oluşturma kısmının sonucunda "Tek kullanımlık şifre hatalıdır ya da şifrenin kullanım süresi dolmuştur." şeklinde hata alıyorum.
konuyla ilgili ne yapabilirim

Ekli dosyalar

• eba.png
    eba.png
    60.1 KB · Görüntüleme: 145
  • eba1.png
    eba1.png
    29.3 KB · Görüntüleme: 134
Hocam 24 saatlik o sifre bildim kadariyla yeni sini alin cok olduysa alali, yada yogunluktan veriyo bazen o mesaji

siz önce VELİ kısmına girip e-devlet şifresi ile "tek kullanımlık şifre" alacaksınız. sonra o şifre ile öğrenciniz yukarıda resimle paylaştığınız ÖĞRENCİ kısmına giriş yapıcak.SİSTEM ilk girişte şifreyi yenilemesini istiyecek oğlunuzdan. gerekli tüm bilgileri girin ve bir kağıda not edin unutmamak için.
ekteki resimde görsel anlatım var

Ekli dosyalar

• EBA_infografik(1000-2172.jpg
    EBA_infografik(1000-2172.jpg
    84.8 KB · Görüntüleme: 167
siz önce VELİ kısmına girip e-devlet şifresi ile "tek kullanımlık şifre" alacaksınız. sonra o şifre ile öğrenciniz yukarıda resimle paylaştığınız ÖĞRENCİ kısmına giriş yapıcak.SİSTEM ilk girişte şifreyi yenilemesini istiyecek oğlunuzdan. gerekli tüm bilgileri girin ve bir kağıda not edin unutmamak için.
ekteki resimde görsel anlatım var
EBA üzerinden veli girişi yapamıyorum. Onda da resimdeki gibi hata veriyor.

Ekli dosyalar

• eba3.png
    eba3.png
    18.7 KB · Görüntüleme: 107
Bakanlık otomatik e okulda kayitli olan veliye mesaj gönderiyor siz de gelen şifre ile girebilirsiniz.

Bende alamadım hocam.
Veliye şifre göndermiyor ki bilgi girilmeden kime neye göre gönderecek....
Veli girişi yapıyorum öğretmen hesabım açılıyor...
Yeni Öğrenci kaydı oluşturuyorum sistem hatası alıyorum.
En iyisi sonra denemek gibi...

Biz de alamıyoruz hocam. Eba dan kaynaklı hata. Son 1 haftadır deniyorum. Olmuyor hiç bir türlü.

"öğrenci şifre (veli)" kısmından, öğretmenler kendi eba girişleriyle farklı okulda olsa bile, çocuğuna eba tek kullanımlık şifre alabiliyor. Tekrar denedim, sorun yok.

Ekli dosyalar

• IMG_20200322_172609.jpg
    IMG_20200322_172609.jpg
    89.6 KB · Görüntüleme: 96
Öğrenci kişisel bilgisi ve okul numarası ile şifre alma seçeneği de var
Onu denmediniz mi?

Geri