Oğluma isim arıyorum.Önerileriniz ne olur?

Kodla Büyü

Kayra_Bilal

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yiğit
Yağız
Selim
Fatih
Ahmet
Eymen
Yusuf
Arkadaşlar yukarıdaki isimler veya bu isimlerle oluşturulmuş çift isimlerden veya sizin tavsiye edeceğiniz isimlerden önerilerinizi almak isterim. Şimdiden teşekkür ederim.

Yiğithan ilk oğlumun ismi ☺
2. Ye bende düşünüyorum.
Yiğitalp
Yağızalp
Oğuzalp
Egemen
Egehan
bunlar da aklıma gelenler.

Rabbim hayırlısı ile kucağınıza almayı nasip etsin.

Kızım oldu ismini Umay koydum. Oğlum olsaydı Uygar koyacaktım. Siz Atilla'yı bir düşünün :)
Allah sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı nasip etsin.

Biz Ahmet Fatih demiştik doğana kadar sonra Ahmet taha oldu. Ahmet selim ya da Ahmet Fatih güzel bence..
Muhammed Fatih ya da Ahmet Fatih bizim de aklımıza geliyor ama karar veremiyoruz..
Hanıma rüyasında dedesi Ahmet Yusuf olsun demiş. Bilemedim. Bu arada iki kızımdan sonra oğluma isim koymakta zorlanıyorum. Güzel bir isim olmasını istiyorum.

Allah sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin. Allah bağışlasın iki oğlum var. Büyüğü Semih (cömert demek) küçüğü Selim. Karıştırıyoruz arada bi yakın olunca ama anlamları çok güzel ve çok sık kullanılan isimler değiller.

Allah sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin. Allah bağışlasın iki oğlum var. Büyüğü Semih (cömert demek) küçüğü Selim. Karıştırıyoruz arada bi yakın olunca ama anlamları çok güzel ve çok sık kullanılan isimler değiller.
İnşallah hocam

Sağsalim kucağınıza alırsınız inşallah hocam.. Sağlıklı olsun da güzel tatlı telaş diğerleri..

Mevlam sağ salim hayata gelmeyi nasip eylesin. Anne Babanın evladı üzerindeki haklarından birisi ona güzel bir isim vermektir. Huzuru mahşerde o isim ile haşrolacaktır. Güzel bir isim vermek gerekir. Ahmet, Ömer, Ramazan, Fatih, Yusuf, Ali, Süleyman v.b. varken modern olsun derken hiç bir anlamı ve manası olmayan isim vermek bana göre hiç gerek yoktur.

Mevlam sağ salim hayata gelmeyi nasip eylesin. Anne Babanın evladı üzerindeki haklarından birisi ona güzel bir isim vermektir. Huzuru mahşerde o isim ile haşrolacaktır. Güzel bir isim vermek gerekir. Ahmet, Ömer, Ramazan, Fatih, Yusuf, Ali, Süleyman v.b. varken modern olsun derken hiç bir anlamı ve manası olmayan isim vermek bana göre hiç gerek yoktur.
Amin İnşallah hocam. Biz de güzel isim olması için acele etmiyoruz sizin değerli görüşlerinize başvurmayı tercih ettim. Teşekkür ederim. Genel kanıya ve çoğunluğa göre hareket etmeyi düşünüyorum. Bu gibi durumlarda hep kararsız kalmışımdır.

Sağlıkla kavuşun evladiniza insaAllah hocam.
Benim oğlanların isimlerini yazayım ben de.
Yahya
Nuh

Hocam öncelikle Allah sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin ve vatana millete hayırlı evlat eylesin.
ben oğlumun adını Selim koydum. Eşimle hep tartıştık normalde Yavuz Selim koyacaktım. Soyadımız Çetin olunca eşim "İsim sirayet eder, soyadı da sert bari Selim olsun" dediğinde dolayı Selim oldu sadece. İçimde ukte kaldı Yavuz Selim :D
Öneri olarak:
Mehmet Fatih
Yavuz Selim

Hocam öncelikle Allah sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin ve vatana millete hayırlı evlat eylesin.
ben oğlumun adını Selim koydum. Eşimle hep tartıştık normalde Yavuz Selim koyacaktım. Soyadımız Çetin olunca eşim "İsim sirayet eder, soyadı da sert bari Selim olsun" dediğinde dolayı Selim oldu sadece. İçimde ukte kaldı Yavuz Selim :D
Öneri olarak:
Mehmet Fatih
Yavuz Selim
Yavuz Selim biz de düşündük ama sert mizaç olur mu ki diyoruz

Geri