Öğrenci Dağıtım Programı - Ortak Sınavlar İçin

Kodla Büyü

kargasa1982

Seçkin Üye
Seçkin Üye
programın yeni versiyonunu siteye yükledim. ilgili konu aşağıdadır...

yeni programı --> idari-programlar-ders-dagitim-okul-zili-vs-f107/ortak-sinav-ogrenci-dagitim-yeni-versiyon-t134940.html

Sitede önerilen mevcut, öğrenci dağıtım programlarının gerek ücretli olmaları, gerekse kendi okullarımıza uyarlamasının olmaması nedeni ile böyle bir program yazma ihtiyacı doğdu. Kendi okulumda başarılı bir şekilde kullanmaktayım. İsteyen arkadaşlar da buradan indirip programı kullanabilirler. Programın yazımı biraz aceleye geldiği için tam olarak kurulum aşamasını toparlayamadım. Ama sorunsuzca çalışabilmeniz için 13 sayfalık kurulum ve kullanım kılavuzu resimlerle desteklenmiştir. Her ne kadar birden çok bilgisayarda denenmiş olsa da çalışmalarınızda yaşanacak aksaklık veya eksiklikleri buradan veya mail yolu ile bildirebilirsiniz. Vakit buldukça yardımcı olmaya çalışacağım.

Kullanımı gayet basittir. Zaten kullanım kitapçığında bilgisayar bilgisi hiç olmayanlara yönelik anlatımlar mevcuttur.

Herkese iyi çalışmalar...

xp sistemde hiç denemedim. Haklısınız programı framework 4.5 tabanında yazmıştım. XP de çalışmıyor olabilir.

hocam eğer phpmyadmin kullanmayı biliyorsanız çok kolay aslında. elinizde excel listesi varsa o dosyadaki sütunlar sırası ile id-adsoyad-sinif-no-seviye alanlarını içerecek ve farklı kaydet ile csv olarak kaydedin. phpmyadmin içerisinde ogrenci tablosuna içeri aktar seçeneği ile öğrencileri aktarabilirsiniz. Sınıf için toplu aktarıma gerek yok sanırım, zaten çok fazla bir sınıf girdisi olacağını sanmıyorum.

Şimdilik toplu bu şekilde yapabilirsiniz. Ama ilerleyen günlerde program içinden excel den veri aktarma ekleyebilirim.

Geri