Öğrenci Kimlik Kartı(Excel Makro ile E-Okul Fotolarıyla)

Kodla Büyü

psia

Aktif Üye
Kendi okuluma göre hazırladım. Tokat KML nin kütüphane programıyla yaklaşık 2 aydır kullanıyoruz.

4 sayfa var.

fotokaynak - E-okul dan alınan fotoğraflı öğrenci listesi. Sayfa olarak kopyalayıp ismini fotokaynak olarak değiştirseniz de olur tabii ki. (fotoğrafları isimlendirmeye gerek yok)
:!: Sadece sayfadaki e-okul logosunu silin.
Kaynak - E-okuldan alınan öğrenci listesi.
:arrow: Sıfırla Düğmesi: Üretilen sayfaları silerek başlangıç durumuna getirir.
:arrow: Hazırla Düğmesi: Kaynak sayfasındaki son öğrenciye kadar (numara kolonundaki ilk boş satır) kimlikleri üretir.
Arka Sayfa - Kimliklerin arkasına gelecek olan açıklama.
Ön Yüz - Kimliklerin ön yüzü. Şablon olarak kullanılan sayfa. Bu sayfa kullanılarak Öğrenci sayısına göre diğer sayfalar üretiliyor.

Kimlikte numara barkod olarak da yer alıyor. Bunun için fontları yüklemek gerekli. Değişiklik yapmak isteyenler için bilgilendirme barkod okuyucunun numarayı okuması için başında ve sonunda * karakteri olması gerekiyor.

Aşağıdaki laminasyon cihazını aldık.
http://urun.n11.com/laminasyon-maki...syon-mak-pvc-filmi-ez50-giyotin-mak-P25715394

Kaplamak için de:
http://www.hepsiburada.com/bigpoint-laminasyon-filmi-65x95-125-micron-100-lu-p-OFISFLEX27577

Düzeltme:

Öğrenci Numaraları 5 haneliye göre yapılmıştı. Düzeltildi.

Ekli dosyalar

• renci Kartı - Orta Okul.rar
    42.5 KB · Görüntüleme: 2,502
"Run time error, Belirlenen değer aralık dışı" hatası alıyorum hocam.

"fotokaynak - E-okul dan alınan fotoğraflı öğrenci listesi"
Bu bölümün resimli anlatımını yapar mısınız hocam? Yaptım ama olmadı.

"Run time error, Belirlenen değer aralık dışı" hatası alıyorum hocam.

"fotokaynak - E-okul dan alınan fotoğraflı öğrenci listesi"
Bu bölümün resimli anlatımını yapar mısınız hocam? Yaptım ama olmadı.

Hocam fotokaynak sayfasındaki e-okul logosunu silmek gerekiyor. Ben yaparken de hata vermişti.

Hocam çıktıyı kaç gramlık kağıda aldınız bir de aldığınız laminasyon makinesi sadece A4 için mi, A3 veya başka kaplama da yapıla bilir mi

Tesekkürler, ben de okul için kimlik kartları düşünüyorum. Faydalı olacak çok.

Acilen programa ihtiyacım var :( Hocamın programını denedim, sağolsun ama 52 öğrenciden sonrasını yapmıyor. Nedenini de anlayamadım. Yardımcı olabilecek ya da başka bir program önerebilecek var mı acaba?

Acilen programa ihtiyacım var :( Hocamın programını denedim, sağolsun ama 52 öğrenciden sonrasını yapmıyor. Nedenini de anlayamadım. Yardımcı olabilecek ya da başka bir program önerebilecek var mı acaba?

Eve geldikten sonra denedim.Geçen sene ben hazırlarken fotoğrafsız öğrenci yoktu. Şimdi 5. sınıfa gelenlerde fotoğrafsız öğrenciler olabiliyor.

Bundan dolayı veriyor hatayı. Listeden öğrenciyi silerseniz ya da fotoğrafını çekip yüklerseniz tamamlayacaktır.

Teşekkürler... Uzum zamandır aklımda e-okuldaki resimleri kullanıp sınıf yıllığı oluşyurmak vardı... Bu çok işime yarayacak... Aynı mantığıgeliştirip hallederim diye düşünüyorum...

Teşekkürler... Uzum zamandır aklımda e-okuldaki resimleri kullanıp sınıf yıllığı oluşyurmak vardı... Bu çok işime yarayacak... Aynı mantığıgeliştirip hallederim diye düşünüyorum...

Güzel fikir hocam. Farklı bir işte kullanılacak olması ayrıca hoşuma gitti.

Fotoğraf kısmındaki bir hatadan kaynaklandığını anladım ama çözemedim. Fotoğrafları eokuldan direk Excel olarak kaydedip yapiştiriyorum. Sınıf sınıf hazırlayacağım olmazsa. Cevaplar için teşekkürler..:)

havin.de' Alıntı:
Fotoğraf kısmındaki bir hatadan kaynaklandığını anladım ama çözemedim. Fotoğrafları eokuldan direk Excel olarak kaydedip yapiştiriyorum. Sınıf sınıf hazırlayacağım olmazsa. Cevaplar için teşekkürler..:)

Hocam ben denedigimde boş fotoğraflarda hata verdi...

Geri