Öğrenci künye Bilgilerini E okuldan Çeken Program

Kodla Büyü

theliony

Seçkin Üye
Seçkin Üye
E-OKUL KÜNYE DEFTERİNDEKİ BİLGİLERİ LİSTE HALİNDE DÜZENLEME PROGRAMI
OKUL İDARECİLERİNİN KULLANABİLECEĞİ BİR PROGRAMDIR

ÖNEMLİ: İndirdiğiniz "KÜTÜKTEN AL" dosyasını tıkladığınız an program hemen çalışacaktır. Bu nedenle programı indirdikten sonra hemen tıklamayınız. İlk önce; E-okuldan; "Öğrenci Künye Defteri"nden bir sınıfın bilgilerini Microsoft Excel XLS " olarak" "C" sürücüsü içine "nihat" adı ile kaydediniz, sonra "KÜTÜKTEN AL" programını çalıştırınız.
Bu Program ile öğrencilerin e-okulda yer alan; T.C. Kimlik No, Ana Adı, Baba Adı, Doğum Yeri, Doğum Tarihi, Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl ve İlçe, Nüfus Cüzdan Sıra No ve Öğrencinin bir önceki geldiği okul bilgilerini Excele atabilirsiniz. Tüm bu bilgiler bir tuş ile gerçekleşmektedir. Yapmanız gereken çok kolay. Aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz yeterlidir.
1.e-okuldan; "Öğrenci Künye Defteri"nden bir sınıfa ait bilgilerini Microsoft Excel XLS olarak C Sürücüsü içine "nihat" adı ile kaydediniz.
2.Aşağıdaki linkten indirdiğiniz "KÜTÜKTEN AL" dosyasını tıklayınız. Bu dosya adını hiç değiştirmeyiniz. İşlem hemen otomatik başlayacaktır.
3.İşlemin başlamasıyla sonuçlanması bir saniye sürecek ve size dosyayı hazırlayacaktır. Hazırlanan bu dosyayı kapatırken dosya hangi sınıf ise o ad ile istediğiniz yere sınıf adı ile kayıt yapınız. BU KADAR :)
5.Diğer sınıflar için de aynı işlemi yapınız.
6.Yalnız; listesini hazırlamak için C sürücüsü içine atacağınız yeni sınıfa ait dosya adı her seferinde nihat olarak kaydedilecektir.

ana baba adı tc no doğum yeri nufus cüzdan seri no nüfus KAYITLI olduğu il ilçe köy blgleri gibi tüm künye bilglierinin excele aktaran bir program paylaşıyorum yapanın ellerine sağlık

Ekli dosyalar

• KÜTÜKTEN AL-İLK-ORTA.rar
    127.5 KB · Görüntüleme: 1,754
hocam makroları etkinleştirdim ama açıldığında boş bir sayfa çıkıyor.. (office 2013-windows10)

hocam denedik ama boş sayfa çıkıyor, acaba Office sürümlerinde mi sıkıntı var. 2010 ve 2013 te denedim olmadı

anlatılanları yaptım ama olmadı bi yerlerde hata var.
sağlıklı rapor alabilen var mı arkadaşlar

bu şekilde oluyor...

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    113.3 KB · Görüntüleme: 960
Geri