öğrenciler için Video düzenleme programı önerisi

Kodla Büyü

2005bote

Site Gezgini
Arkadaşlar 2.dönem öğrencilere Movie Maker tarzında,videoda düzenleme yapılabilen,video oluşturulabilen güzel bir program göstermek istiyorum. Ne tavsiye edersiniz? böyle bir program anlatan var mı?

Hocam bence biraz daha profesyonel olanlardan basit çalışmalar yapabilirsiniz. Hem sonrasında öğrenciler bu programlarla kendilerini geliştirebilirler. Tavsiyem Corel Video Studio, Pinnacle Sturdio Ultimate, Edius Pro vb.

muratbdg' Alıntı:
Hocam bence biraz daha profesyonel olanlardan basit çalışmalar yapabilirsiniz. Hem sonrasında öğrenciler bu programlarla kendilerini geliştirebilirler. Tavsiyem Corel Video Studio, Pinnacle Sturdio Ultimate, Edius Pro vb.

muratbdg hocam siz böyle bir prog. anlattınız mı öğrencilere? 7.sınıflar için düşünüyorum ...çocuklara farklı bir prog. anlatmak istiyorum ama ilk defa da anlatacağım için tedirgin oldum...bu konuda tecrübeli arkadaşlar izlenimlerini yazsa...

2005bote' Alıntı:
muratbdg' Alıntı:

muratbdg hocam siz böyle bir prog. anlattınız mı öğrencilere? 7.sınıflar için düşünüyorum ...çocuklara farklı bir prog. anlatmak istiyorum ama ilk defa da anlatacağım için tedirgin oldum...bu konuda tecrübeli arkadaşlar izlenimlerini yazsa...
Hocam benim yazdığım programlar profesyonel programlar. Bu programlarda örneğin videoları kesme(baştan veya sondan), ekleme, sonrasında videoya basit efektler kullanma gibi uygulamalar yapabilirsiniz. Ama programlar ingilizce bu konuda belki biraz zorlanabilirler.

linux mint kurdur flash disklerine openshot video editor var çok kolay movie maker ayarında hem çocukları linux ortamına da alıştırmış olursun.

lonely2134' Alıntı:
Proshow Gold, Corel VideoStudio

İkisi de iyi Proshow Gold daha basit Türkçe

programın sitesine baktım. "Slideshow Software" yazıyor. yani programın işi sadece resim ve videolardan slide hazırlamak ise, coler bunların üzerine orta üst düzey arası düzenleme de sunuyor.

Geri