Öğrencilerden kalan tabletlerin durumu ne olacak?

Kodla Büyü

ktu.oguzhanoguz

Site Gezgini
Arkadaşlar öğrencilerimizden kalan faz 1 e-tab4 tabletlerimiz var. Öğrenciler bırakmış gitmiş, almamışlar, şimdi neredeler bilemiyorum. Mezun oldular. Okulumuz lise. Bu tabletler ne olacak? Bu tabletlere rom mu yükleyeceğiz? Şifre aktivasyon durumları ne olacak? Bu konuda tecrübem pek yok malum proje bize gelemeden durduruldu o_O

Hocam tablet devri bitti. ilçe milli eğitime tutanakla teslim edebilirsinz. yeni rom yükleyip ihtiyacınız varsa okulda kullanabilirsiniz. Ya da başarılı öğrencilere okul idaresi olarak hediye edebilirsiniz. Size kalmış

Donem sonunda en basarılı ogrencılere hedıye etsın okul

Hocam tabletleri başarılı öğrencilere hediye edin gitsin :) hazır bedava tablet işte . Mem öğrenciden geri alın demiyor. Geri verdilerse de tamamen size kalmış ne yapacağınız

Öğrenciye verilmişse geri alınmaz, fazlalıksa ilçeye tutanakla teslim edilmesi lazım. Öğrenciye verilmeyen fazla tabletler okul kayıtlarında görünür, gün gelir meb bunları isterse, cevap veremezsiniz. Seri numaralarını da yazarak tutanakla ilçeye teslim edin, hediye edeceklerse onlar etsin

Bizde de Tab4-Tab5 bir kaç tablet var. Dağıtım yapılırken öğretmen tableti için %10 ayırın demişlerdi şimdi bir kaç tane var. İlçeye Mem Robotik sınıfı kurmayı düşünüyor ben bu tabletleri oraya versem ne olur ki.

Son düzenleme:
Öğrencilerden tablet almadık hiç,mezun olanlar götürdüler. Emekli olan öğretmenlerimizin tabletleri ise tutanakla teslim alınıp okulda muhafaza ediliyor.

Tutanak karşılığında başarılı olanlara maddi durumu iyi olmayanlara vb verebilirsiniz bence hocam

Öğrencilerden tablet almadık hiç,mezun olanlar götürdüler. Emekli olan öğretmenlerimizin tabletleri ise tutanakla teslim alınıp okulda muhafaza ediliyor.

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM Öğretmen ve Öğrencinin Yer Değişikliği Öğretmenin yer değişikliği
MADDE 7- (1) Öğretmenin atama ve yer değişikliği durumlarında TBS’yi başka okula götürülebilmesi için cihaz TİF üzerinde kayıtlı olmalıdır.
(2) Öğretmenin eski okulunda ve yeni okulunda TBS’nin nakil işlemi PYBS sistemi üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilir. Nakil işleminin otomatik olarak gerçekleşip gerçekleşmediğinin okullar tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Herhangi bir nedenden dolayı nakil işleminin gerçekleşmemesi durumunda PYBS sistemindeki iletişim formundan bildirimde bulunulur.
(3) Öğretmenin istifa etmesi, emekli olması, Bakanlık dışında bir kuruma geçmesi ya da herhangi bir sebepten dolayı görevden alınması ve benzeri durumlarda, TBS okula teslim edilir. Bu TBS’ler diğer yedeklerle birlikte okulun bağlı bulunduğu il/ilçe MEM ambarlarında muhafaza edilir.

tablet yönergesi, ilçe ye vermeniz lazım, ilçe kendisi muhafaza etsin

Okulun arşivinde bekleyecek sanırım tabletler. Aklımda, rom yükleyip pansiyon etüt salonunda öğrencilerin kullanımına sunmak vardı. Neyse arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.

Yalnız bizde ki durum şöyle. Tabletler fazla değil. Öğrenci mezun olurken tableti okula bırakmış gitmiş. Yani tabletler şu an sahipsiz bir durumda gibi.

Yalnız bizde ki durum şöyle. Tabletler fazla değil. Öğrenci mezun olurken tableti okula bırakmış gitmiş. Yani tabletler şu an sahipsiz bir durumda gibi.
Okulda unutulmuş kitap vs eşyalar ile aynı durumdalar. Demirbaşa bir şekilde girmesi lazım. Eski sahiplerine kayıtlardan vs ulaşmak gerekir. En azından okula bağışladıklarını beyan etmeleri yeter sanırım. Belki de ulaşırsanız tabletini geri isteyecek. Bilemeyiz.

Hocalarım MEB tablet olayını bitirdi. Şu an bana tabletler ile ilgili MEB in aktif bir sistemini söyleyin kabul edeyim. Tabletleri
ile ilgili Orijinal ROM larını yayınlanmasının sebebi bu. Yeni romda MDM ya da herhangi bir takip ya da kayıt sistemi yok bunun anlamı şu istediğiniz gibi kullanın. Neden tabletleri depoya atıp çürümesini bekliyoruz bu mantıktan kurtulmamız gerekir. Orijanal ROM yükleyip öğrencilere kullanırsak depoda çürümesinden daha iyi değil midir ? Zaten Etab-4 lerin miadı donanımsal olarak dolmak üzere birçok uygulamayı desteklemiyor mümkün olduğunca kullanmaya bakın devlet bu tabletleri bize öğrenciler kullansın diye gönderdi depoda çürüsün diye değil !

Hocalarım MEB tablet olayını bitirdi. Şu an bana tabletler ile ilgili MEB in aktif bir sistemini söyleyin kabul edeyim. Tabletleri
ile ilgili Orijinal ROM larını yayınlanmasının sebebi bu. Yeni romda MDM ya da herhangi bir takip ya da kayıt sistemi yok bunun anlamı şu istediğiniz gibi kullanın. Neden tabletleri depoya atıp çürümesini bekliyoruz bu mantıktan kurtulmamız gerekir. Orijanal ROM yükleyip öğrencilere kullanırsak depoda çürümesinden daha iyi değil midir ? Zaten Etab-4 lerin miadı donanımsal olarak dolmak üzere birçok uygulamayı desteklemiyor mümkün olduğunca kullanmaya bakın devlet bu tabletleri bize öğrenciler kullansın diye gönderdi depoda çürüsün diye değil !

Çürümüyor hocam, ilçe mem alıyor, sürücü kursu sınavlarında kullanıyor tabletleri, o yüzden okulda fazla veya emekli olanları hiç bekletmeden gönderiyorum ilçeye.

Çürümüyor hocam, ilçe mem alıyor, sürücü kursu sınavlarında kullanıyor tabletleri, o yüzden okulda fazla veya emekli olanları hiç bekletmeden gönderiyorum ilçeye.
Bu işin en doğrusu İlçe fatih birimi yoksa il fatih koordinatörü ne sorularak tabletler değerlendirilmeli.
Ayrıca Sürücü kurslarında ETAB 5 kullanılıyor diye biliyorum.

Geri