Öğrencilerden ödev toplama

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar 5. sınıflara powerpoint ile ilgili ödev verdim sırf not verebilmek için bana mail atın dedim ancak ortalık karıştı, başka türlü ödevleri nasıl alabilirim? Ebadan bana gönderme seçenekleri yok değil mi, video çekip mail adresi almayı göndermeyi tekrar mı anlatsam ki, zaten ödev kısmında da kiminin bilgisayarında office var kiminde yok google drive ,dan hazırlamayı da anlattım ancak bir sürü efekt orda yok, kafam karıştı ne yapsam

Hocam öncelikle kolay gelsin, EBA üzerinden öğrenciler belge yollayabiliyor. Eğer sınıfınıza ait bir grup varsa öğrenciler o gruba girerek normal yazı atarken ek olarak belgeyi seçebiliyorlar.
Bir öğrencinizden göstermesini isteyebilirsiniz, öğretmenlerle aynı sayılır zaten.
Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

çok teşekkürler Hocam peki boyut sıkıntısı olur mu ki ses dosyası da var powerpointlerinde çünkü

0DgWlj.png (777×91) (hizliresim.com) Yazı atarken dosya seçe basıp yükleyebilirler hocam.
Ayrıca sınır var; kriterler şu şekilde.

100 MB tan büyük ve aşağıdaki dosya tipleri dışında bir dosya ekleyemezsiniz.
Ekleyebileceğiniz dosya tipleri:

• txt
  • doc, docx, odt
  • xls, xlsx, ods
  • ppt, pptx, pps, ppsx, odp, odg, odf
  • pdf
  • jpg, jpeg, png, gif
  • mp3
  • ggb

Hocam peki diğer öğretmenlerin paylaşımlarıyla karışmaması için ne yapabilirim, yada karışmaz mı ki onların paylaşımlarıyla

Hocam peki diğer öğretmenlerin paylaşımlarıyla karışmaması için ne yapabilirim, yada karışmaz mı ki onların paylaşımlarıyla
Hocam bizim okulda bu tür çalışmalar yapan öğretmenler, grup oluşturuyordu. Sizde sınıflarınıza grup oluşturup öğrencilerinize oraya atmasını yönlendirebilirsiniz. Gönderilen çalışmaları sadece grup üyeleri görmektedir, yani siz ve öğrenciler. İster tüm sınıfları tek grup yapar, ister ayrı ayrı yapabilirsiniz.
İyi çalışmalar.

Çok teşekkür ederim Hocam şimdi anladım ayrı ödev grubu oluşturdum sorun çözüldü hiç aklıma gelmemişti açıkçası sağolun

Arkadaşlar 5. sınıflara powerpoint ile ilgili ödev verdim sırf not verebilmek için bana mail atın dedim ancak ortalık karıştı, başka türlü ödevleri nasıl alabilirim? Ebadan bana gönderme seçenekleri yok değil mi, video çekip mail adresi almayı göndermeyi tekrar mı anlatsam ki, zaten ödev kısmında da kiminin bilgisayarında office var kiminde yok google drive ,dan hazırlamayı da anlattım ancak bir sürü efekt orda yok, kafam karıştı ne yapsam

Hocalarım ebadan gönderme yöntemlerini açıklamışlar zaten.
Ayrıca ebaya yaklaşık 1 ay önce sırf bu ödev gönderme işi için 'Sözlü ve Yazılı Çalışmalar' bölümü eklendi. Hatta youtube'da bununla ilgili videolar mevcut. Ayrıca eba yardım sayfasında da yine görsellerle desteklenen açıklamalar var.

Google formların dosya yükleme özelliğini kullanarak öğrencilerin ödevlerini yüklemesini sağlayabilirsiniz. Yükleme yapanların ad, soyad, numara, sınıf ve yükledikleri dosya linkleri Excel dosyasına otomatik kaydedilmiş olur. Dosyalar sizin drive hesabınıza kaydedilir ve öğrencilerin yükleme yababilmesi için oturum açması gerekir. Örnek form: https://forms.gle/igr1FkzYBEWtdpyH9

Google formların dosya yükleme özelliğini kullanarak öğrencilerin ödevlerini yüklemesini sağlayabilirsiniz. Yükleme yapanların ad, soyad, numara, sınıf ve yükledikleri dosya linkleri Excel dosyasına otomatik kaydedilmiş olur. Dosyalar sizin drive hesabınıza kaydedilir ve öğrencilerin yükleme yababilmesi için oturum açması gerekir. Örnek form: https://forms.gle/igr1FkzYBEWtdpyH9
Google formlar aklıma geldi ama mail atamadılar burda oturum da açamazlar

Geri