Öğrencilerin yapmak istediği proje

Kodla Büyü

burock_26

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi günler arkadaşlar bizim okulda bilsemde yetişmiş öğrenciler var robotik kodlama biliyorlar . (Ben bilmiyorum bi an önce öğrenmek zorundayım) Bunlar iha tarzı bişey yapmak istiyorlar mesela işte uçup oyuncak arabayı takip edecek bir drone özellikli kameralı takip robotu bu olabilecek bişey midir? NElere ihtiyacımız var bunu yapmak için?

Türkiye dahi iha teknolojisini 20 Sene araştırma yaparak elde etti. bu işi üniversitelerin mühendislik fakülteleri zar zor yapıyor. Üniveristenin birisi drone yaptı diye haber oldu. Düşünün yani

youtube'ta bolca kaynak var. adım adım önce drone ve arabaya yapsınlar hareket ettirsinler sonra diğer aşamalar.

İyi günler arkadaşlar bizim okulda bilsemde yetişmiş öğrenciler var robotik kodlama biliyorlar . (Ben bilmiyorum bi an önce öğrenmek zorundayım) Bunlar iha tarzı bişey yapmak istiyorlar mesela işte uçup oyuncak arabayı takip edecek bir drone özellikli kameralı takip robotu bu olabilecek bişey midir? NElere ihtiyacımız var bunu yapmak için?
hocam kolay gelsin öncelikle. iha yapmak kolay değil ancak yapılamayacak anlamına gelmez. Basit bir hava aracı yapabilirsiniz tam manası ile profesyonel bir iha, drone vs denmese de. Youtube üzerinde birçok kaynak var arkadaşların dediği gibi. Önemli olan havadaki araç yerdeki aracı nasıl takip edecek. Eğer ikisi de birbiri ile haberleşerek takip sağlanacaksa kabaca şu şekilde olabilir; iki araca da bluetooth yada wifi ve arduino takılır. Arduinoları birbiri ile haberleştirme videoları da internette bol. Sonrada yerdeki araç hangi komutu aldıysa; diyelim ileri gidiyor bluetooth ile diğer araca de gönderir ve o da ona göre hareket eder. Ancak uçan bir araç yapmak kolay olmayacaktır. Hevesinizi kırmak için demiyorum ama ayarları gerçekten zor olabilir. Kolay gelsin şimdiden.

Youtube'daki DRONE YAPIMI kanalını izleyin. Her parçanın teker teker neye göre sipariş verileceğini anlatan bir ağabeyimiz var.
+Neredeyse gramına ve büyüklüklerine göre onlarca sıfırdan hazırladığı drone var. Gereken parçaları bulur, yapar, sonrası için tecrübe kazanırsınız.
Bu kanalın çok şey kazandıracağına inanıyorum. Ama en başta drone için bile kumanda nedeniyle yüzlerce lirayı göze alın derim.

Geri