Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Öğrenciye fiziki müdahale

Konu, 'Teknik, Meslek Liseleri Evrak, Plan, Zümre' kısmında f_dogan76 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. bznesm_srkn

bznesm_srkn Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam sonuçta ne oldu o olayda öğretmene de neden idareye haber vermiyorsun diye üstüne gidildi diye duymuştum o kadar da olmadığını söyleyin lütfen. birinci ağızdan duyalım. ne ceza verildi ne oldu o olay sonucunda

2. zulfikar1985

zulfikar1985 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Bütün mesajları okuyamadım ancak bu gün geldiğimiz durumun sorumlusu bizim camiamızdır. Başka birilerini suçlamaya gerek yok. Müdürler toplantısı olur, okulunda disiplin cezası alan öğrenci az olan makbuldür. Bakınız disiplinli öğrencisi çok olan değil disiplin cezası alan öğrencisi az olan.
    Öğrenci hakkında disiplin dilekçesi yazılır, olayı bilen bilmeyen başlar ; "aslında iyi çocuk."
    Çocuk bilmem kaçıncı kez aynı davranışları sergiliyordur. "Önemli olan kaybetmek değil! Öğrenciyi kazanalım"
    Dilekçeyi yazar gönderirsin. "Bir daha yapma! Tamam mı oğlum?"
    Şimdi soruyorum:
    Disiplin kurulları kimlerden oluşuyor?
    Ya okul idareleri?
    Ya derslerde sırf öğrenciyi idare edeyim diye lay lay lom ders geçiren öğretmenler?
    Ya da nöbetleri esnasında olumsuz davranışları görmezden gelen öğretmenler?
    Açık ve net bizim bize yaptığımızı kimse yapamıyor. Suçluyu başka yerde aramaya gerek yok!

paradiso bunu beğendi.
  3. f_dogan76

f_dogan76 Aktif Üye

Bugün mahkeme celbi tebliğ edildi. Mahkeme, haziranın son haftasında olacak. Avukatla görüştüm, mahkeme dosyasının bir fotokopisini almamı söyledi. Bunun üzerine mahkeme özel kalemine giderek, dilekçe verip dosyadaki evrakların fotokopilerini aldım.
    Evrakları isterken zabıt katibi mahkeme salonundaymış bu vesile ile mahkeme salonunu da gördüm.
    Öğrenci, geçen günlerde tuvalette sigara içerken nöbetçi öğretmene yakalanmış, nöbetçi öğretmen de disiplin dilekçesi yazarak işlem yapılmasını talep etmiş.
    İşi gücü bıraktık, zihnimizi meşgul eden bu meseleden kurtulma yolu arıyoruz.

eko9 bunu beğendi.
  4. mse

mse Süper Üye Süper Üye

çok büyük geçmiş olsun.. sen yapacağını yapmışsın, nasıl olsa birinden bulur vatandaş etme bulma dünyası. Mezhebi azcık geniş tutmaya çalışacaz artık.
    bu gün yabancı uyruklu biri 8.sınıf öğrencisini ... o kelime nasıl yazılır bilmiyorum. öğretmen öğrenciye karışmazsa yaaaa biz çocuklarımızı nasıl korucaz anlamadım. soonuçta sen o sınıfta disiplini sağlamak vs ile mükellef değil misin demez mi birileri bilmiyorum, aşağı tükürsen kaymakam vali, yukarı tükürsen bakan çıkıyo.

5. Reyhanli

Reyhanli Seçkin Üye Seçkin Üye

eğitimin katili hükümetin hatalı eğitim politikaları ve yetkili sendikanın omurgasız duruşudur.

neontester, fatisah ve spider23 bunu beğendi.
  6. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

bunların hepsini mahkemede delil olarak sunabilirsiniz. notları devamsızlıkları diğer öğretmenlerin görüşleri hepsi size artıdır.

7. f_dogan76

f_dogan76 Aktif Üye

Müfettişler 2. dönemin ilk haftasında öğrencilerin ve benim ifademi almıştı. Bir hafta önce okul idaresi müfettişlerin teklif ettiği yazıyı tebliğ etti. Müfettişler 1/30 oranında aylıktan kesme cezası verilmesini teklif etmişler. Okul idaresi teklif edilen bu cezaya karşı savunma yazmamı istedi. Savunma yazdım. Okul müdürü, amirim olduğu için verdiğim savunma yazısının yeterli görüldüğünü ve aylıktan kesmenin bir alt cezası olan kınama cezasının verildiğine dair 2. yazıyı tebliğ etti.
    Neticede idarî olarak kınama cezası ile taltif edildim...
    Geriye mahkeme kaldı, o da haziranda...

AKADEMİA bunu beğendi.
  8. kendir_li

kendir_li Seçkin Üye Seçkin Üye

Tekrar geçmiş olsun Hocam.

9. fatisah

fatisah Aktif Üye

Geçmiş Olsun hocam, okudukça soğudum soğudukça okudum çok üzüldüm.
    Bazen ben de sinirlerime hakim olamıyorum.
    Allah hepimize sabır versin.

neontester bunu beğendi.
  10. bznesm_srkn

bznesm_srkn Seçkin Üye Seçkin Üye

İnş gönlünüzdeki olur hocam, bazen sıkmayın canınızı demek bile insanın canını sıkıyor, inş bu da geçer

11. f_dogan76

f_dogan76 Aktif Üye

İdarî cezalarda fiilin karşılığı belli demişlerdi de inanmamıştım. Sizin ne şartlar altında bu fiili işlediğinize bakılmaz demişlerdi. Yani öğrencinin ağır tahrik ettiği, aşağılayıcı, küçük düşürücü hareketine kapılıp, bu fiilin işlenmesinin bir önemi yokmuş. Meselenin esası şu: Sen bu fiili yaptın mı yapmadın mı? Yaptım, öyleyse bu fiilinin cezası 1/30 oranında aylıktan kesmek. Sağolsun okul idaresi, arkamda durdu. Müfettişler, okul müdürüne "isterseniz öğretmenin yerini değiştirelim" diye bir teklif daha yapmışlar. Okul idaresi, gerek yok diyerek hakkımda iyi şeyler söylemişler.
    Öğretmenini gördüğünde önünü ilikleyen bir neslin çocuklarıyla zamanın ruhuna uygun şekilde muamele etmek gerekiyormuş.

paradiso bunu beğendi.
  12. f_dogan76

f_dogan76 Aktif Üye

Evet hocalarım sonunda beklediğim gün geldi çattı. Malum mesele sebebiyle bir kaç gün sonra hayatımda ilk defa mahkeme huzuruna çıkacağım. Bilemiyorum, mahkeme atmosferi nasıldır, rahat şekilde kendimi ifade edebilecek miyim, hadiseyi tasvir ederken, heyecanıma mağlup olup noksan beyanlarım olacak mı? Tabi sınıf ortamı gibi olmayacağı aşikâr. Yoksa, beklediğimden daha iyi şekilde mi ilk imtihanımızı vereceğiz? Aklıma bunlar ve bunlara benzer sualler geliyor...

13. acipinarli

acipinarli Aktif Üye

Allah yar ve yardımcınız olsun hocam. Umarım hakkınızda hayırlısı olur. zor bir süreç. İnsanı çok yorar. Umarım uzamadan hayırlısı ile atlatırsınız.

14. acipinarli

acipinarli Aktif Üye

durum ne oldu hocam. inşallah iyi haberler vardır.

15. f_dogan76

f_dogan76 Aktif Üye

Bu gün mahkememiz vardı. Daha önce yaşamadığım için sadece benim celsem var diye düşünürken adliyeyi bir girdim. O da ne, liste asmışlar. Her 5 dakikaya bir mahkeme var. Bu meyvenin ortaya çıkması bir anda olmadı. Büyükler, hatırı sayılı kişiler, mahalle muhtarları vs hadiselere müdahil olamayınca soluğu şikayette, mahkemede alıyor millet. Neyse biraz gecikmeli de olsa sıra bize geldi. Lakin, karşı taraftan hiç kimse yoktu. Sadece baronun öğrenciye tayin ettiği avukat vardı. O avukat bile karşı tarafı tanımıyor. Mahkeme salonuna girdim, bir hakim bir de katibe vardı, bir de avukat. Meseleyi dilim döndüğünce ifade ettim, mesleğin zorluklarından öğrencilerin sıkıntılı olmalarından daha önce böyle bir hadise yaşamadığımdan filan bahsettim. Lisanım çok şey söylemek istiyordu lakin zihnim ona yardım etseydi.

16. selocan32

selocan32 Seçkin Üye Seçkin Üye

Allah bu yaşadıklarınızı sizin için hayra Dönüştürsün Hocam. Ne söylesek boş. Hakimlere Allah insaf versin. Herkes öğretmen düşmanı olmuş. Doktor, polis, hakim vs. Sesimizi Allah duysun inşaallah.

17. zulfikar1985

zulfikar1985 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Hocam, sonucu yazmamışsın inşallah kötü olduğu için değildir...

18. f_dogan76

f_dogan76 Aktif Üye

Karşı taraftan hiçbir kimse mahkemeye gelmedi, mahkeme kasıma ertelendi

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal