Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Öğretim Görevlisi Giriş Sınavı hakkında

Konu, 'ALES - YDS - YÖKDİL - TOEFL Sınavları' kısmında biltek99 tarafından paylaşıldı.

1. alley_upp

alley_upp Seçkin Üye Seçkin Üye

Bilgisayar ogretmenleri icin yeni bir umut...

2. okyay

okyay Seçkin Üye Seçkin Üye

Bilgisayar programcılığı bölümünde yazılı sınava gireceğim. Daha önce böyle bir deneyimi olan arkadaşlar acaba nasıl sorular gelir?
    Yardımcı olursanız sevinirim. :)

3. klmno

klmno Süper Üye Süper Üye

Hangi universite

4. ttalan46

ttalan46 Seçkin Üye Seçkin Üye

Genellikle ağ dersi, işletim sitemleri ve programlama soruyorlar. Örneğin; Sıralama Algoritmaları, Nesne tabanlı programlama, RAID, TCP ve UDP arasındaki fark, Derleyici ile yorumlayıcı arasındaki fark, Klavyeden girilen iki sayının ekokunu hesaplayan program, Klavyeden girilmiş bir ifadenin uzunluğunu özel fonksiyon (strlen) kullanmadan bulan program, İkinci dereceden denklemin köklerini hesaplayan program, Bubble Sort algoritması, OSI katmanları, Fibonecci dizisi, Active directory, TCP/IP modelinin katmanları, IPv4 adres sınıfları, RISC ve CISC avantaj ve dezavantajları, TCP, DNS, DHCP, HTTP, SMTP protokolleri …

5. saaf

saaf Aktif Üye

böyle bir sınav yapıldığından haberim yoktu... sorulan 3 soruya da bakarsak ben bunların 3 ünü de yapamam, şu andaki bilgimle... hepsine bir yorum yaparım belki özellikle son soruya ama alacağım puan 40-50 yi geçmez... onu geçtim bu mudur yani demek istiyorum, bilgisayar bilgisi bu alttaki sorularla mı ölçülüyormuş...

Soru1 : Yönetim Bilgi Sistemi nedir, İşletmelerde kullanılan Yönetim bilgi sistemi çeşitlerini yazınız.(40)

Soru2: Elektronik İnsan kaynakları yönetimi nedir, Fonksiyonları ile birlikte açıklayınız.(30)

Soru3: Bilgisayar ağ sistemlerinde kullanılan katman yapısını açıklayınız(30)

6. Morris

Morris Site Gezgini

Bir meslek yüksek okulunda öğretim görevlisi olmak için ön değerlendirmeyi geçtim.Öğretim görevlisi olarak görev yapacağım yer BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI PROGRAMI bölümü. Sizce sınavda ne gibi sorular gelebilir?

7. zulfikar1985

zulfikar1985 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Ben olsam; Belirli bir dizi üzerinde AVL ağacı oluşturma, Bir kaç kod parçası üzerinde karmaşıklık hesabı, OOP temel kavramlar, Bir tasarım deseninin yapısının açıklanması v.b. sorarım. Sonuçta öğrenci almıyorsunuz, bu ve benzeri konuları anlatacak kişi alıyorsunuz.

Güzel ülkem özelinde sorulacaklar tahminim; OOP nedir?(Herhangi bir kavramının açıklanması da olabilir). İkilik sayı sistemi sorusu. Aşağıdaki kod parçasının çıktısı ne olur? Değişken nedir? Tiplerini açıklayınız. v.b.

Son düzenleme: 25 Kasım 2021 12:57
    Morris bunu beğendi.
  8. burock_26

burock_26 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bence şansınızı deneyin

Morris ve zulfikar1985 bunu beğendi.
  9. @lperen

@lperen Seçkin Üye Seçkin Üye

Üstteki Hocamız(@ttalan46) gelebilecek soruların yapısını aktarmış, normalde böyle gelir. Fakat alanda kimse yoksa jürinin konuyla alakası yoksa(veya alanı işin teori kısmına daha fazla bakıyorsa) başlıktaki gibi sorular da gelebilir. Gerçekten bir grup ders için Hoca alınmak istiyorsa o alana(grafik, web, ntp vb.) ilişkin sorular da gelebilir.
    Hakkınızda hayırlısı olsun.

Morris bunu beğendi.
  10. zulfikar1985

zulfikar1985 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

+1. Sonradan keşke girseydim dememek için her zaman fırsat değerlendirilmeli.

burock_26 ve Morris bunu beğendi.
  11. Morris

Morris Site Gezgini

Çok teşekkür ederim sağ olasınız

12. burock_26

burock_26 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam sınava girerseniz sonucu yazın merak ediyorum açıkçası

yuci81 bunu beğendi.
  13. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

+1
    bu arada +1 yazmayı baya bi zaman olmuş :cool: