Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Öğretmen 21 saatten fazla girmek zorunda mı?

Konu, 'Mevzuat-Yönetmelik' kısmında erencan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. tuncay_tuncez

tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

buna istinaden yazacağım ama konuyu okumasaydım probleminizi zor görebilirdim.
    Hcm ders yuku hesabını bildiğinizi varsaymama ragmen hatırlatayım;
    Toplam ders yuku=10. sınıf alan dersleri ders saatleri (mesleki gelişim de dahil)*grup sayısı+11. sınıf alan dersleri ders saatleri*grup sayısı+12. sınıf alan dersleri ders saatleri*grup sayısı(İşletmelerde beceri eğitimini eğitim-öğretim yılı içerisinde okulla aynı zamanda staj yoluyla yaptırdığınızı varsayarsak 24*grup sayısını eklersiniz)+alan sefi(10 saat)+atolye sefi(6 saat)+sınıf rehberlik hizmeti(2 saat *ogretmen sayısı öyleki sayıda sefleri dahil etmeyeceksiniz)
    Bu Toplam ders yükünü/öğretmen sayısı(sefler dahil)
    sonra bulunan degere seflik(10) ekle ve koordinatorlukten gelecek sayıyı ekle(grup sayısı*24/ogretmen sayısı)+fiili ders görevi-20+on artı birlerden geleni ekleyin...
    bu arada eger misal:20 saat fiili derse giriyorsunuz,96 saat(grup oluşturdunuz diyelimki öğrenci sayısına bağlıdır bu:4*24=24) İşletmelerde beceri eğitimi var ve 4 personelsiniz...
    Eger siz yukarıdaki koşullarda ders görevi alıyorsanız;ders yukunuz:20+on artıbirlerden 2 +10 seflik+koordinatorluk saati şeklinde olacaktır.(44-32=12 ki bu sizin alabileceginiz max koordinatorluk saatidir, neden mi 44;öyleki fiili girebileceginiz ders saatinin ust sınırdır ki bu sınıf rehberlik hizmeti buna dahil değildir) ve ogretmenlre bulunduğunuz yerin konumu ve idarenin tutumuna göre(az da verilebilir denirki misal ilçedesiniz normalde max 16 saattir, ancak idare; bölgenin özelliğine göre 10 verebilir,bu konuda insiyatif idaredir..) sizin koordinatorlugunuzden gelen misal 16-12=4 saat ESİT bir sekilde dağıtılır...

2. vgmrym

vgmrym Site Gezgini

çok teşekkür ederim sayın hocam şu an 10. ve 12. sınıflar tek grup oluyor sadece 11.sınıflar 2 grup yani eğer ek dersimi şeflikten ve koordinatörlükten karşılıyorsam okulda sadece maaş karşılığına girmek istiyorum .

3. vgmrym

vgmrym Site Gezgini

okulda 21 saat dersim var koordinatörüm ama boş günüm yok idarecim bana illa ki boş günün olması gerekmiyor dedi doğru mudur?

4. BaRBaRYaN

BaRBaRYaN Hiperaktif Üye Hiperaktif

yönetmelik gereği ekdersler haftanın günlerine eşit dağıtılmalı.
    yani işin doğrusu boş gün diye bişey olmamalı
    .
    ama karşılıklı anlayış ve iyi niyet gözetilerek öğretmenlere boş gün veriliyor...

5. bilisimci1984

bilisimci1984 Üye

Arkadaşlar 21 saatten fazla derse girmek istemediğime dair dilekçe yazdım idareye verdim.
    24 saat ders verdiler. İtiraz hakkım var mıdır? Ne yapmam gerekiyor?

6. BaRBaRYaN

BaRBaRYaN Hiperaktif Üye Hiperaktif

..
    okulda kaç saat ders var?
    alanınız dışında ders yoksa ne için itiraz edeceksiniz?

7. bilisimci1984

bilisimci1984 Üye

Okulda 5. ve 6. sınıflara zorunlu bilgisayar dersi bulunuyor toplam 24 saat.
    21 saatten fazla ders istemiyorum diye dilekçe vermeme rağmen bana daha fazla saat verildi.
    Diyelim ki 30 saat verselerdi hakkımı nasıl arayacaktım. Bu dilekçe boşuna mı? Dilekçe yazmamız onlara bir zorunluluk yüklemiyor mu?

8. kafkas

kafkas Süper Üye Süper Üye

:tr: :alkis:

9. cahraz

cahraz Seçkin Üye Seçkin Üye

biz bu sene gelen öğretmenimize 15 saat ders verdik.Allah bu eşitsizliği bozsun,bir yerde öğretmen mutluyken bir yerde mutsuz.

10. solitary

solitary Aktif Üye

Arkadaşlar eşim meslek meslek lisesinde öğretmen çok fazla derse girmesini istemiyoruz. müdür en fazla kaç saat ders verebilir. Normal branşlarda 15+6=21 saatten fazla verilemiyor.

11. Diyavol

Diyavol Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar çok net bir durum var. 24 saat olan derse girecek aynı branştan başka öğretmen yoksa; ders öğretmeni bütün derse girmek zorundadır.istisnai durum ise bölge normlarında olur. aynı eğitim bölgesinde ders saatini tamamlamayan ya da daha fazla ders almak isteyen öğretmen varsa bu kullanılır. fakat dönem ortasında onay alınarak görevlendirme yapacaklarını sanmam. aksi durumlar için başvurabileceğiniz yasal yol yoktur. sadece idarenin iyi niyetine kalmış durumda olursunuz. şöyle ki başkasına yapılan esneklik size yapılmamışsa; bu mobbing kapsamına girer şikayet edersiniz. onun dışında maalesef....

12. forumdas

forumdas Seçkin Üye Seçkin Üye

İdare kasıtla zorluk çıkarırsa(ders programı vb.) öğretmenin de zorluk çıkaracağı yerler olacaktır. Bu kadar amir otoritesine boyun eğmeyin.

13. her_dem

her_dem Süper Üye Süper Üye

Bu tür işlerde genelde konuşarak çözmek daha doğrudur hocam. 21 saatte girersin ama programın yine sana uymadıktan sonra ne anlamı var. Birebir idareciyle konuşarak çözün derim.

14. Bahadır1980

Bahadır1980 Seçkin Üye Seçkin Üye

21 saatin üzerine girmeme hakkınız var. Ama 24 saat derse girmiş olmaktan daha sorunlu bir hale gelebilir. Sizin probleminiz insani bir durum. Eğer okul ile aşamıyorsanız bir üst yetkili merci ile görüşmeniz gerekir.

15. DaMieN

DaMieN Süper Üye Süper Üye

2012 deki konuya günümüz gibi cevapların yazılması muhteşem olmuş :D

Son düzenleme: 11 Mayıs 2019
  16. zulfikar1985

zulfikar1985 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

:rolleyes::D

17. neontester

neontester Seçkin Üye Seçkin Üye

meslek liselerinde idarenin size gerekirse verebileceği ders sayısı 20dir.
    yani 20 saat maaş karşığı+20 saatte idarenin verebileceği ders saati.
    branş öğretmeni gibi +6 değil yani.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal