Öğretmen eşlerin il dışı tayini.

Kodla Büyü

btogretmeni34

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Il dışı kılavuzu yayınlandı.

Kafama takılan bir iki soru var. Bilen arkadaşlar yanitlarsa sevinirim.

Eşim de öğretmen.
1-Ikimizde tayin istedik diyelim. Ikimizin de farklı ile tayini çıktı. Birimiz iptal ettirip özür grubuna başvuru yapabiliyoruz. Diyelim özür grubunda tayin çıkmadı. Il-ilce emri vardı eskiden. Klavuzda bununla ilgili birşey göremedim.
Bu durumda ne oluyor.

2. Ikimizin de aynı ilin farklı ilçelerine tayini çıkması durumunda il içi özür grubunda tayin isteyebilecegimiz yazıyor. Il içi özür tayinleri sadece Şubat'ta yapılıyor sanırım. Eylül'de yapiliyor mu?

Son düzenleme:

Eşim de öğretmen.
1-Ikimizde tayin istedik diyelim. Ikimizin de farklı ile tayini çıktı. Birimiz iptal ettirip özür grubuna başvuru yapabiliyoruz. Diyelim özür grubunda tayin çıkmadı. Il-ilce emri vardı eskiden. Klavuzda bununla ilgili birşey göremedim.
Bu durumda ne oluyor.

2. Ikimizin de aynı ilin farklı ilçelerine tayini çıkması durumunda il içi özür grubunda tayin isteyebilecegimiz yazıyor. Il içi özür tayinleri sadece Şubat'ta yapılıyor sanırım. Eylül'de yapiliyor mu?
İl içi özür durumu hemen il dışından sonra ve şubatta yapılacak. Il dışından atandıktan sonraki özür durumundan isteyebilirsiniz diye biliyorum. Ama hemen göreve başlamış olma şartı var mı onu bilmiyorum.

Farklı illere de atansanız, aynı ilin farklı belediyelerine de çıksa her özür gurubu atamalarında eş yanına tayin isteyebilirsiniz.

Eşim de öğretmen.
Bu durumda ne oluyor.

Geri