ÖĞRETMEN İRADESİDİR.TEBRİK EDERİM.

Kodla Büyü
biltek01' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
bu ne yaa pess..bizim müdür bile müdür olunca eğitim iş'ten ebsye geçti..herkes menfaatçi bu ülkede!!! ayrıca eğitim sendikaları ne yapıyor ki, hiç birinin bir halt ettiği yok..

ebs yanlış yapıyor bu konuda... bu ne ya.
hacı abi çok ısmarlama ve yapmacık oldu.. asıl bu ne yaa :mrgreen:

biltek01' Alıntı:
bidene' Alıntı:
biltek01' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
bu ne yaa pess..bizim müdür bile müdür olunca eğitim iş'ten ebsye geçti..herkes menfaatçi bu ülkede!!! ayrıca eğitim sendikaları ne yapıyor ki, hiç birinin bir halt ettiği yok..

ebs yanlış yapıyor bu konuda... bu ne ya.
hacı abi çok ısmarlama ve yapmacık oldu.. asıl bu ne yaa :mrgreen:

Ben yüzlerine söylüyorum zaten, idarecilik falanda almadım, gerek yok bu havada. Tabi karşı sendikaların zihniyetini bildiğim için ehvenüş şer prensibiyle buradayız.
sendikan var mı yok mu biltek hocam onu söyle..

hocam zeki adamsın, var ama yok ne demek. yalaka mısın ben anlamadım.
ya da özlem22 nin bahsettiği sen misin.
gerçi ikisi de aynı kapıya çıkıyor amma, başka soru gelmedi aklıma

türk eğitim senli müdür yardımcısıym devam etmem için ebs ye geçmem istendi..saolun ben almayayım alana da mani olmayayım dedim..dik duruşa kurban olurum ben....

bilo' Alıntı:
türk eğitim senli müdür yardımcısıym devam etmem için ebs ye geçmem istendi..saolun ben almayayım alana da mani olmayayım dedim..dik duruşa kurban olurum ben....
olursun canım hocam yakındır seçim istedikleri gibi giderse seni ilçenin en kötü okuluna öğretmen yapıverirler tatilde

aralıkta müdür beni teklif etti. kendisi yeni geldi arkadaşlardan ve eski idareden ismimi alıp beni ebs ye ikna etmeye çalıştı . tabikide kabul etmedim
yinede bizim yeni müdür iyi niyetle beni teklif etme gafında bulundu. ilçeden de her nasılsa geçmiş
sonuç : il ilçe müdürüne o ilçe memurlarına ve müdüre sonra hepsi beni işaret edenlere fırça kaydı. bende sendika genel başkanımızla birlikte sonunu bildiğimiz filmi eğlenerek izledik :lol:

ebs öğretmenin ayağına sıkan sendikadır nokta

ha şuan bizim okuldaki müdür yrdmcısı arkadaşlar toplam 4 tane 4 ünün öğretmnlik yılı toplamı 7 etmiyor :++: kaymakamlık görevlendirmesi ile
normu 172 olan aktif 89 kadrolu 32 ücretli 3500 öğrencisi olan ortaokuluz.
okulu gelin bi görün :puhaha: üzülmekten bıktık artık gülüyoz...

Hiç bir grup, cemaat, sendika ve partiye bağlı değilim. Yalnız kendi hür vicdanıyla hareket eden BİReyim. DOĞRUya DOĞRU derim. Bugüne kadar da eğilmedim, bükülmedim. İnşallah bundan sonra da olmaz.
EBS nin tüm başarısızlıklarına rağmen bu kadar üye toplaması EBS'ye mal etmek kolaya kaçmak olur. Kusura bakmayın ama, karşıdaki sendikalar ne yapıyor? Koca bir HİÇ. Hiç kimse bana sendikasının savunmasını yapmasın. Eğer ki bir şey yapmış olsalardı, tablo böyle olmazdı.

Ankarada gorev yapanlar belki duymustur..
onumuzdeki seneden itibaren gazi anadolu mehmet emin resulzade ve ataturk anadolu lisesinde pilot uygulama olacak..
okul mudurleri ogretmenleri kendi sececek..
3 okulda komple kadrolasma olacak.
tutarsa sira diger ii okullara gececek..
Bu soylediklerim basit soylenti degil milli egitimde tanidiklarim var bizzat duydum..

19 yıldır windows kullanıyorum bugün itibariyle linux kurumsal 5 geçtim ne güzelmiş be hayat varmış.

Re: Ynt: ÖĞRETMEN İRADESİDİR.TEBRİK EDERİM.

Son 5 yıldan bu yana toplu sözleşmeye geçtik.4 yıldan bu yana Yetki memur-sen dedir.
Muhalefet durumunda olan sendikalara " onlar ne yaptılar" diye sormak ????
Sadece algı yanılsamasıdır?
Yetki mührü kimde ise sultan odur.
Yetkisiz sendikalar şu anda nöbet eylemi yapıyor.Katılmayan tek sendika belli.
Ayrıca Toplu görüşmeyi, toplu sözleşmeye çevirem eski yetkili sendikaları boş göstermek haksızlık. ES ve TES bu konuda çok emek sarfetti.Bayrağı ebs ye verdi.Ama hak almak adına eylem vs. kesinlikle yapmadan bize verilene razı olan, 4 yılda iki dönem SÖZLEŞME MASASINDA EN HIZLI İMZA ATAN sendikadır.
Demedi deme...
eylülde inşallah son 4 seneki durum tekrar etmez....İşçiye daha dün yaklaşık 500 tl verildi.Detayları dün bu başlığa yazdım.Ben 500 tl yı bilirim.Ben de isterim.
Yetkili Sendikamda 500 tl istemeli ve almalı.Beni sendikanın adı markası fikri zikri ilgilendirmez.
Ben paramı bilirim.

Re: Ynt: ÖĞRETMEN İRADESİDİR.TEBRİK EDERİM.

Bana kimse 75+75 iki taksitle öğretmene verilen eklentiyi başarı diye örnek göstermesin.

4 yıl önce Eşit işe-eşit ücret kapsamında 666 sayılı khk ile tüm memurlara (masabaşı 180tl. ve Mühendis 470tl) ek zam yapıldı.Sadece Öğretmenin nasılsa unutulduğu (yetkili sendikamızında gözünden kaçmış ve onaylamış)bu khk de ki unutkanlığı dönemin bakanı F.çelik te kabul etti.(youtub videosu bile var) İşte bu 150 tl,,,,,,, 2 yıldan bu yana sadece öğretmenlerin alamadığı. ek ödemenin düz memurdan daha az miktardaki taksitli bir telafisidir. Aradaki 2.5 yıl kayıp ta cabası.

okadda' Alıntı:
Hiç bir grup, cemaat, sendika ve partiye bağlı değilim. Yalnız kendi hür vicdanıyla hareket eden BİReyim. DOĞRUya DOĞRU derim. Bugüne kadar da eğilmedim, bükülmedim. İnşallah bundan sonra da olmaz.
EBS nin tüm başarısızlıklarına rağmen bu kadar üye toplaması EBS'ye mal etmek kolaya kaçmak olur. Kusura bakmayın ama, karşıdaki sendikalar ne yapıyor? Koca bir HİÇ. Hiç kimse bana sendikasının savunmasını yapmasın. Eğer ki bir şey yapmış olsalardı, tablo böyle olmazdı.

Çok komik yahu :)

Diğer sendikaların arkasında iktidar mı var ?

Ne var ki neyi paylaşmak için yalakalar toplansın?

okadda' Alıntı:

Kafan guzelmis hocam gule gule kullan..

bir yerlere gelmek için sendika değiştirenlere yazıklar olsun ama
şimdi hakkıyla bir yere gelen arkadaşlar var onlara baskı üzerine baskı
bir şekilde yerlerinden etmeye çalışıyorlar baskıya dayanamayan arkadaşlar var
ben bir arkadaşın üzerine çok gittim nasıl değiştirirsin diye ağlamaya başladı onlara da ağır geliyor ama bunlar çok fena oldular.
tabi diğer sendikalarda üyelerine sahip çıkmıyor arkadaş aramış sendikasını bana çok baskı yapıyorlar diye birşey yapsınlar diye sendika isterseniz istifa edip geçin o sendikaya demiş
durumumuz işler acısı

müdür tarafından aba altından sopa gösterilerek ebs li olması istenen bir öğretmen olarak yazıyorum.
eyyyy ebs li arkadaşlar bu kadar basit bir zihniyetin yanında olduğunuz için sizlerden utanıyorum. bu kadar basitlik olamaz. mdr bey şube müdürü olma sözüne karşılık yaptığı işe bakkk.... yazık silkelenin kendinize gelin.... önceki okulumda müdürümün tek tek öğretmenlerin peşinde yalvardığını gördümmmm... sebep ne miiii??.... 3 üye daha bulursa merkezi bir okula müdür olacakmış. bu söze karsılık yalvardı ve buldu. dediği gibi gitti. merkezi okula mdr oldu. buyurun sizin ebs li olarak yanında olduğunuz zihniyet bu.
umarım daha vijdanınız derin bir yerde duruyordur da gün gelir açığa çıkar.

bu hükümet işçi sendikalarına baskı yaparak işçi sınıfını özelleştirme adı altında asgari cürete talim ederek taşeronların eline mahkum ettirdi. düşünün yerin altına kömür çıkarmaya çalışan işçi asgari ücretle çalışıyor ve çoğu zaman ücretinide geç aldığından yakınıyor

bu hükümet sendikaları asla sevmez ya kendine mahkum olan sendika olacak yada hiç olmayacak. akp anayasa değişikliği ile başkanlık sistemini getirişe memur sınıfda ortadan kalkacak tabi yetkili sendikamızı buna çanak tutacak. işçi ve memur birleşecek adı çalışan olacak. iş güvenliği olmayan düşük ücretlere mahkum edilen çalışanlar olacak.
olmaz demeyin işçilere yaptılar sıra memurda....

Kürşat_58' Alıntı:
bu hükümet işçi sendikalarına baskı yaparak işçi sınıfını özelleştirme adı altında asgari cürete talim ederek taşeronların eline mahkum ettirdi. düşünün yerin altına kömür çıkarmaya çalışan işçi asgari ücretle çalışıyor ve çoğu zaman ücretinide geç aldığından yakınıyor

bu hükümet sendikaları asla sevmez ya kendine mahkum olan sendika olacak yada hiç olmayacak. akp anayasa değişikliği ile başkanlık sistemini getirişe memur sınıfda ortadan kalkacak tabi yetkili sendikamızı buna çanak tutacak. işçi ve memur birleşecek adı çalışan olacak. iş güvenliği olmayan düşük ücretlere mahkum edilen çalışanlar olacak.

açıkcası memur zihniyetini hiç sevmem. 50 yaşında hiç bilgisayar bilmeyen derse 10 dk geç giren, girse de oturan ve ders yapmayan vs vs vs öğretmenler var

ve bunlar 3000 tl maaş alıyor ekderssiz

vicdani mi

çalışmayanların objektif ve hakkaniyetli bir şekilde ayırt edilmesi gerektiğini düşünüyorum. aldım mı kadroyu yatarım mantığını taşıyan sadece öğretmenlerde değil bütün devlet kurumlarında insanlar var.

tabi ki baştakilerin ya da başkalarının iki dudağının arasında olmayacak iş güvenliği ama görünen köye de bir şeyler yapmak lazım

serkanholep' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:

açıkcası memur zihniyetini hiç sevmem. 50 yaşında hiç bilgisayar bilmeyen derse 10 dk geç giren, girse de oturan ve ders yapmayan vs vs vs öğretmenler var
vicdani mi
çalışmayanların objektif ve hakkaniyetli bir şekilde ayırt edilmesi gerektiğini düşünüyorum. aldım mı kadroyu yatarım mantığını taşıyan sadece öğretmenlerde değil bütün devlet kurumlarında insanlar var.
tabi ki baştakilerin ya da başkalarının iki dudağının arasında olmayacak iş güvenliği ama görünen köye de bir şeyler yapmak lazım
Kendi derdine yan ilk önce.Çalışmayan öğretmen var.Tamam kabul.Ama bu hale neden geldi? Bir de sen bir de bunu sor.Eskiyi kötüledik, yenisi daha kötü olunca eskileri eleştirdik.Eskiden müdür yardımcılıkları kıdemlilerin dinlenme makamı idi.Şimdi genç yaşta dinlenmek isteyenlerin mülakat ile geçtikleri makamlar oldular.
Ne idareciliği becerebildiler, acemi oldukları için.
Ne de kıdemli öğretmenler onları kabullendiler.
Kusura bakmayında ,,,adam olalım işçi gibi % 12 zam üstüne bayram ikramiyesini bizde alalım.Demek ki kaynak varmış.Amaaaa adam olup istemesini bilenlere varmış.Aidat ve yetkiyi alıp uyuyan sendikalara sendikalara ancak % 3 verirler.

serkanholep' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:

vicdani mi

hocam seni kınıyorum sen çalışmıyor olabilirsin çevrendeki insanlar tembel olabilir ama sizin gibiler yüzünden ben neden asgari ücrete talim edeyim, ben neden memurluktan olayım, kazanımları artırmak için çalışacağımız yerde şu yazdıklarınıza bakın.

ernestososa' Alıntı:
serkanholep' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:

vicdani mi

hocam seni kınıyorum sen çalışmıyor olabilirsin çevrendeki insanlar tembel olabilir ama sizin gibiler yüzünden ben neden asgari ücrete talim edeyim, ben neden memurluktan olayım, kazanımları artırmak için çalışacağımız yerde şu yazdıklarınıza bakın.

benim çalışmadığımı nereden bilip de yazıyosun. aldığım parayı kuruşuna kadar haketmezsem içim rahat etmez. sana yaptıklarımı yazacak değilim ama sen yatan öğretmen görmedin heralde

memurluk yatma yeri gibi algılanıyor. öğretmen var doğuda, köyde zor şartlarda yapıyor mesleğini öğretmen var bursanın göbeğinde 35 yıldır aynı okulda gününü gün edip derslere geç girip sürekli rapor alıp yapan da var. şimdi rotasyon gelince de emekli oluyorlar.

ve bu insanlar yüzünden mesleğimiz zarar görüyor

kazanım elbette olacak. ek ders öğretmenler arasında uçuruma sebep oluyor. ya adaletli dağıtım yapılmalı ya da kaldırılmalı. istekler ve hedeflenen kazanımlar her zaman olacak ama çalışanla çalışmayan da bir olmamalı.

Bazıları forumdan soğutuyor insanı...
Bari sadece bir noktada birleşebilelim ya

Geçenlerde bir öğretmen öldürüldü, derse girmeyip eylem yapmaya çalışan arkadaşlar müdür tarafından azarlanarak kul hakkı (öğrenci hakkı) yemekle suçlandı. (Nöbet eylemine katılanlar da aynı vicdani baskıyla karşı karşıyalar)

Samsun'da doktor öldürüldü. Peki doktorlar ne yaptı? Yurt genelinde eylem.

Neden kimse kul hakkı demedi onlara???
Yani demem o ki şu ana kadar başımıza gelen ve bundan sonra da gelecek olan her şeyi "baĞzı arkadaşların destekleriyle" hak ediyoruz...

Geri