Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

ÖĞRETMEN MAAŞLARI?

Konu, 'Eğitim Haberleri - HABER' kısmında intel4004 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. sadoo_

sadoo_ Seçkin Üye Seçkin Üye

kişi başına düşen gelire göre yorum yaparsak
    amerika italya yunanistan fransa ingiltere ve kanada dan daha iyi bizdeki maaş. çünkü bu ülkelerde o ülkenin kişi başına düşen gelirinden daha düşük alması o ülkedeki alım gücünü düşürür. burda ekmek 1 lira oralarda 3 lira burda kira 500 lira orda 1000-1500 lira.
    Peki maaşımız iyi mi? çift maaşlı evlerde iyi bana göre ama tek maaşlı evlerde sıkıntı. tek maaşa sıkıntı derken aklımın ucundan asgari ücretli geçti birden...

2. safiye

safiye Aktif Üye

Bir de şu devlet adamlarinin maaşlarini karşilaştirsalar ayni oran söz konusu ise diyeceğim birşey yok.

3. intel4004

intel4004 Seçkin Üye Seçkin Üye

4. ekbersah23

ekbersah23 Site Gezgini

Rüya görmüş bunlar, hangi öğretmen o kadar alıyormuş.

5. teksen

teksen Hiperaktif Üye Hiperaktif

6. Zizu_

Zizu_ Süper Üye Süper Üye

Ya kimsenin 4bin ,5 bin istediği yok.
    Sadece bizi hizmetli maaşı ile eş tutmasın arkadaş.

7. hakand77

hakand77 Süper Üye Süper Üye

hocam şu avrupada kira bin euro yok domates 5 euro bunları geçelim.bizim bir öğretmen akrabamız almanyadan 5 yıllık görevden yeni döndü.meyve sebze fiyatları Türkiyeden hiç farkı yok.Kira da abartıldığı gibi değil.ben de 7-8 yıl önce avrupa birliği projesi kapsamında birkaç yere gittim.tabiki oturduğunuz eve bağlı.ankarada 250 liraya da kiralık ev var.5 bin liraya da.bunlar işin bilinçsiz savunmaları.Madem evler pahalı neden avrupa amerika da bir hemşire bile triplex evde oturabiliyor.biz alıştırılmışız bu masallara inanıyoruz.tabi ki asgari ücretle çalışanlar ayrı bir yara zaten.kimse onlar iyi alıyor demiyor. ama kıyaslama yaparken bizle kıyaslamak ta mantıksız. o zaman bizde kendimiz milletvekiliyle kıyaslayalım.onlar akşama kadar uyuyup on katımız para kazanıyorlar, hem de lise mezunu...

8. ernestososa

ernestososa Seçkin Üye Seçkin Üye

öğretmen maaşı bence fazla

benim eşim çalışmıyor şükür ediyorum

öğretmen olmasam bize kim iş verir, kolay mı esnaflık çiftçilik

devlet bu kadar memurun maaşını nasıl ödüyor şaşıyorum

öğretmene vereceksin 1500 tl maaş + sigorta kim istifa eder

hatta 100 bin kişilik kadro açsa yine 200 bin başvuru olur

9. ScorpionM

ScorpionM Aktif Üye

Asgari ücret fazla düşür kim istifa eder, ederlerse yerlerine bir sürü boşta adam, Suriyeli bile çok...
    Polis maaşı çok, düşür kim istifa eder edenin yerine çok...
    İmamın maaşı çok, düşür kim istifa eder...
    Memurların hepsinin maaşı çok, düşür yerlerine milyon adam var.
    Hatta herkes gereğinden fazla maaş alıyor, düşürelim yerine birileri gelir Suriyeli Rus vs çoook adam var.
    Kim iş verir bize demişsin, sen zaten bu işi yapmak için kendini yetiştiriyorsun hayatını adıyorsun, vatandaşlık hakların var bu ülke ne işe yarıyor? Kaç kişi asıl mesleği dışında iyi bir işte çalışabilir bu ülkede?
    Devlet bu kadar maaşı nasıl öder şaşma vergiler denen bişey var. Tek maaşınla ödediğin vergiyi bir hesapla, asgari ücretlinin ödediğini hesapla, sonra Ali Ağaoğlunun ödediğini hesapla çıkar maaşların kaynağı.
    Şu istifa maaş olayında haklı olduğun bazı zümreler var, mesela;
    millet vekilleri, meclis çaycıları odacıları vs, siyasilerin danışmanları, torpilli genel müdürler, ultra lüks makam araçlılar....
    Şükür her zaman edilmelidir. Ama mesleğini bu kadar küçümseyen öğretmenleri görünce başka mesleğe geçersiniz İnşallah diye dua ediyorum.

10. Bote Hakan

Bote Hakan Süper Üye Süper Üye

bu konuyu okudumda çok boş yorumlar var ya ya bunların dünyadan haberi var mı acaba arkadaş tek maaş evli bir adam olarak ay sonunu nasıl getiririz diye takla atıyoruz. herkes yaşadığını bilir boş boş yorumlar yapanlara diyorum. Benimde öğretmen arkadaşım var bekar babadan da sağlam o adama hiçbirşey dokunmaz altında sıfır arabası oda bazen böyle diyor fazla diye maaş milletin tuzu kuru tabi.

11. hakand77

hakand77 Süper Üye Süper Üye

ayık kafayla mı bunları yazıyorsunuz bilmiyorum ama 1500 den fazlası size lazım değilse ihtiyacı olanlara verebilirsiniz.ortalama bir kiralık ev 500 lira. elektrik, su, doğalgaz, vs. ekleyin geriye elde ne kalıyormuş. geriye kalan parayla da dört kişilik bir aile nasıl geçinecekmiş onu da açıklayın biz de bilelim.yaşamasınlar zaten diyorsanız o başka.sırf birilerini savunacağız diye saçmalamak günümüz modası onu biliyoruz da bu kadarı artık hesapsızlık.ya matematik denen bilimden haberiniz yok ya da hiç çarşı pazar nedir bilmiyorsunuz.ya da hocamın dediği gibi bekara boşamak kolaydır...

12. bt.ogretmeni

bt.ogretmeni Seçkin Üye Seçkin Üye

1500+sigortaya bugünkü öğretmenlerin çoğu istifa edemez belki çoluk çocuğu aç kalmasın diye mecbur kalır ama yarın kaliteli öğretmenler yerine vasıfsız öğretmenler okutur çocuğunu, çünkü kimse gidip öğretmen olmaz başka mesleğe yönelir yada hiç okumaz yine aynı maaşı alır her yerde, bunu anlayabilecek kapasitesi yok sanırım bazı insanların. (Ayrıca yazını şiir gibi yazınca da bir mantığa bürünmüyor kusura bakma)

13. DaMieN

DaMieN Süper Üye Süper Üye

Maaşınızın size göre fazla olarak düşündüğünüz kısmını her ay bir yardım kurumuna bağışlayın o zaman. Lösev, Darüşşakafa gibi...

14. Bote Hakan

Bote Hakan Süper Üye Süper Üye

:+1:

15. Zizu_

şükür tabi ki etmeliyiz ama Allah'a...

hangi kafayla ne içerek bunları yazıyorsun arkadaşım.
    evde yatarak mı öğretmen olduk, dediklerin şaka gibi
    herkes içinde konuşma böyle öğretmenliğinden şüphelenir. Ben mesela senin öğretmen olduğundan şühpeliyim

daha devletin bu paraları nasıl ödediğini sorgulayamıyorsun bunu dışarıdaki herhangi bir kişiye sorarsan nereden ödediğini sana söyleyebilir.

Allah senin gibi yöneticileri başımıza getirmesin daha ne diyeyim

16. samandira

samandira Site Gezgini

Hocam emin ol bu arkadaş gibiler başımıza idareci olarak geliyor. Bir önceki okulumdaki müdür bu kafada idi. Öğretmen maaşlarının yeterli olduğunu savunuyordu. Nöbet eyleminde bile verilecek paraya karşı çıkıyordu. (Gerçi kendi zamanında uzmanlık almış+4 çocuklu, bir de hizmet içi eğitim veriyordu...Maaşı ve ek dersi tavan yapmıştı)

17. ernestososa

ernestososa Seçkin Üye Seçkin Üye

yok ben akp li değilim rahat olun başınıza yönetici olarak gelmem :lol:

ben gerçekten devletin bu kadar maaşı nereden ödediğini anlayamıyorum lütfen bana anlatın

bu devletin memur işçi emekli dul yetim maaşlarını nasıl ödüyor

18. bidene

bidene Süper Üye Süper Üye

hocam iyiki öğretmen olmuşsun sen :)

19. Zizu_

sen ciddi ciddi soruyorsun yani :)
    gazete okumayı, internetten araştırmayı denedin mi
    okula gidince öğrencilere sor onlar söyler sana :wink:

20. zaqwert

zaqwert Aktif Üye

mesleğe 10 yıl önce 589tl maaşla başladım ekdersim bile yoktu ve hayata -50000tl ile başladım
    bu gün 4000tl yi geçiyo maaşım evim var arabam var motorum var........
    bu meslekteki kazancım ile oldu bütün bunlar hemde sosyal yaşantımdan taviz vermedim kolaykolay
    Allah bin bereket versin Sizlere daha çok versin

idda ediyorum Almanyada 10 yıllık bir öğretmen benim sahip olduğum lükse sahip değildir..... orada yaşayan akrabalarım var sorgu neticesi kanaattir

bazıları fikir fahişeliği yapmasın bilgi edinmek lazım

kaldıki ben şuna da razıyım adamlar senelerce çalışmış ülkelerini refah seviyesine ulaştırmış bırakta benden 3 katı fazla lükse sahip olsun
    biz ise bey devesi gibi yan gelip yatmışız ondan sonra dövün babam dövün.....

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal