Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Öğretmen milleti değil misin

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında kobo26 tarafından paylaşıldı.


Etiketler:
 1. kobo26

  kobo26 Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2009
  Mesajlar:
  195
  Beğeni:
  186
  Hiç bir zaman birlik olamayız ,birbirimizi fişleriz
  Masada bizden olanlar ,milletvekili olacaz diye bizi satarlar
  Kimimiz koltuk için en kotu bir olayı bile haklı çıkarır
  Valisi, kaymakamı bizi azarlar
  Veli bizi azarlar
  Çocuk bizi tehdit eder
  Her an saldırıya ugraya biliriz
  Arada "senin yerinde olmak isteyen çok diye"tehdit yeriz
  Çapsız müdürler siyasi yalakalar ekdersle norm fazlası olmakla tehdit eder
  Biz öğretmen miyiz şamar oglan mi
   
 2. mdelier

  mdelier Site Gezgini

  Kayıt:
  9 Nisan 2007
  Mesajlar:
  50
  Beğeni:
  17
  Anlaşılan çok dolmuşsun Sayın hocam. Ama gerçekler böyle, kamunun en büyük ama en güçsüz kurum personeliyiz. Çünkü dediğin gibi yalaka ve korkak insanlarız, 1 ekders için günlük 8 saat yüzyüze baktığı ve aynı odayı paylaştığı arkadaşını satacak karakterlere sahibiz. Tabii bunu çözen ve bilen insanlar da üzerimize oynamayı kendine hak biliyor.
   
 3. Unis

  Unis Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  11 Ekim 2016
  Mesajlar:
  531
  Beğeni:
  120
  Hocam emin olun bunun en büyük sebebi yöneticilerimizdir. Eğitim gözden çıkarılmış durumda. Bir milyonu aşkın camiada çürükler çıkabiliyor. Bunlar belki tolere edilebilir. Ama bir ülkede eğitim birçok sektörün ardına iteleniyorsa bunu müsebbibi ortadadır. En bariz örneğini aşılamadaki sıralamada gördük.
   
 4. serkan42

  serkan42 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Şubat 2014
  Mesajlar:
  1.380
  Beğeni:
  956
  geçen sanayiye gittim aracın ufak tefek işleri vardı adam hoş geldin abi şöyle böyle arabayı yapmaya başladı muhabebbet sohbet neyse abi ne iş yapıyorsun dedi öğretmenim dedim bakın adamın o an yüz ifadesi değişti muhabbet i kesti düşünün yani
   
  omd, lagunduz, kobo26 ve 6 kişi daha bunu beğendi.
 5. rose_tek

  rose_tek Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Şubat 2008
  Mesajlar:
  376
  Beğeni:
  128
  hele bu uzaktan eğitim döneminde yemediğimiz laf kalmadı. gerçekten bir şeyler öğretmek güzel seviyorum aslında işimi. ama bir çok kişi uzaktan çalışırken bize yüklenilmesi her fırsatta yerden yere vurulmak ağrıma gidiyor. Aslında hangi mesleği olacaksa öğretmenin elinden geleni yaptığından oluyor. gel gör ki çabamız herşeyimiz yok sayılıyor. dediğiniz gibi yalakalar yüzünden de bu haldeyiz. ben de çok doluyum ya neyse hocam işte ne desek boş. kimse anlamayacak.
   
  buzdagi83 ve mned bunu beğendi.
 6. yuci81

  yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.460
  Beğeni:
  563
  Hayır demesini bilmek lazım. Sendikalara güvenmiyorsan üye olmayacaksın, ben hiçbirine güvenmiyorum, hiç sendikalı da olmadım.
  Hiçbir veli beni azarlayamaz, azarlamaya çalışanla karakolluk olurum, veliye de söz söyletecek imkan vermem. Veli haklıysa azarlasın ama veliyi ben niye haklı yere koyayım, veli haklıysa ben işimi yapmamışım demektir.
  Üniversitede ders verdim, myo, bazı kendini bilmeyen öğrenciler hocam arabanız var mı diye aklınca tehdit etmeye yeltenince bu öğrenciyi dışarda kıstırdım, dövmedim ama dövmekten beter ettim, en zoru da budur, çocuğun tehdit etmesi, her an saldırıya uğrama konusu, bu konuda bayanlar daha sıkıntılı, güvencesiz. Bu konuda haklısınız.
  "Senin yerinde olmak isteyen çok" diyene okusaydı o benim yerimde olurdu derim. Ama benim şartlarımda olacak, 15 yaşında babasını depremde kaybedecek, ilçeden ile otobüsle okula gidecek, yarım dönem çadırda eğitim görecek, meslek lisesinde katsayı adaletsizliğine uğrayacak, bu kadarı yeter. Üniversitedeki parasızlıktan olamayan sosyal hayatı saymıyorum bile. Bu şartlardaki biri benim yerimde oluyorsa, varsın olsun, helal olsun.
  Sözün özü, kendinizi ezdirmeyeceksiniz, haklarınızı sonuna kadar bileceksiniz, üslubunuz tatlı sert olacak, yeri gelecek kimdir demeden sert tepki vereceksiniz. Bunları yapmazsanız sizi ezen çok olur.
  Daha önce yazdığım örnekleri vereyim. Geçen sene mdr yardımcısıydım, şube müdürü yazmış müdüre sosyal medya hesaplarını oluşturun diye, ben müdüre yazdım, okuldan girilmiyor, siz evdesiniz zaten, evden de onu yapmam dedim, telefonda yaparsam küçük çocuğum var okul hesabından uygunsuz canlı yayın yapar, paylaşım yaparsa rezil oluruz okulca dedim. Müdürün verdiği cevap "hocam büyüklerimiz diyorsa yapmak lazım, adam il milli eğitim mdr yardımcısı, hayır demek olmaz". Ya sabır, resmi yazı ile yazsınlar, devletin dili yazıdır dedim, konuyu kapattım. Böyle idareciler çok, tepki vermekte haklısınız ama idarecinin yukarıya yaranmak için sizden istediklerini kural, kanun izin veriyor mu, olumsuz bir şey olursa benim başım yanar mı diye düşünmek lazım. Gerektiğinde hayır demek lazım.
   
  Agensus, N4rgaL, bznesm_srkn ve 11 kişi daha bunu beğendi.
 7. ctrl+alt+delete

  ctrl+alt+delete Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  11 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.119
  Beğeni:
  139
  atanamayıp polis olanlar muhtemelen atanamadığına pişman değildir
   
  pilgrim, bznesm_srkn, özlü ve 10 kişi daha bunu beğendi.
 8. serkan42

  serkan42 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Şubat 2014
  Mesajlar:
  1.380
  Beğeni:
  956
  öyle deme hocam elimize mi yapışacak sanki okulda tüm işleri yapalım ne olacak bizim yerimizde olmak kaç bin insan var öyle deme .... (ağır ironi içerir !!!!!)
   
  omd, buzdagi83, xl_6006 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 9. SYSOP

  SYSOP Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  355
  Beğeni:
  100
  1 yılı aştı salgın ve uzaktan eğitim. Ne öğretim programları değişti, ne müfredat adam gibi revize gördü. Sınavlar papatya falına döndü, olsun olmasın olsun olmasın.
  Başlı başına eğitime verilen değer buyken, eğitim camiasının en dip mevkiinde çalışanlar olarak değer görmemizi normal karşılıyorum.
  Tek dileğim var. İnsanlar en değerlim dedikleri evlatlarına, evlatlarının geleceğine önem veriyormuş gibi yapmasınlar. İyi bir eğitimi hak ettiğini düşünüyormuş gibi konuşmasınlar. Saldım çayıra mevlam kayıra desinler, biz de ne olduğumuzu bilelim.
   
  vgm ve sertokus bunu beğendi.
 10. kobo26

  kobo26 Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2009
  Mesajlar:
  195
  Beğeni:
  186
  Ben dolmadim başımda birşey gelmedi konum olarakta rahatım elimden geldigince haksızlıklara mücadele ediyorum fakat öğretmen arkadaşların halini görüp icleniyorum üzülüyorum
   
  aykut2t bunu beğendi.
 11. kobo26

  kobo26 Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2009
  Mesajlar:
  195
  Beğeni:
  186
  Aynen
   
  omd bunu beğendi.
 12. mnn

  mnn Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  3 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.694
  Beğeni:
  79
  Öğretmenler kadar kafalarına taş düşsün... Pandemi döneminde çocuklarını çok! Özleyen Hasret gideren velilere en büyük dileğim hep böyle devam etsin
   
  özlü ve kazuo bunu beğendi.
 13. kobo26

  kobo26 Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2009
  Mesajlar:
  195
  Beğeni:
  186
  eli yapışmaktan öte bir kutuplaşma var yani arkadaşlar çalışıyorlar çok ıyı hakkını veriyorlar fakat karşı taraf görüyorum hep kendine ,nasıl bana su koltukta reklam olsun ayağı
   
  serkan42 bunu beğendi.
 14. kobo26

  kobo26 Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2009
  Mesajlar:
  195
  Beğeni:
  186
  veller bıkmış çocuklardan
   
 15. serkan42

  serkan42 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Şubat 2014
  Mesajlar:
  1.380
  Beğeni:
  956
  aynen öyle geçen ismi lazım değil müdürün bir tanesi proje istiyorum dedi bana puan geliyor çünkü dedi açık açık..... Çocuklar bir şey öğrenmiş vs önemli değil puan geliyormuş ben de ek ders var mı dedim bana yok dedi tabi şimdilik proje ekibine dahil olmadım olmayı da kesinlikle düşünmüyorum
   
  yuci81, buzdagi83, halilerol ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 16. penewitz

  penewitz Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Şubat 2013
  Mesajlar:
  480
  Beğeni:
  58
  nasıl birşeyler yaşadınız bilmem ama mesleğimizi bu kadar yerlerde göstermek doğru değil. meslek hayatımda kimseye kendimi azarlatmadım, kaymakamlada yüz yüze geldim, milli eğitim müdürü ile de karşı karşıya geldim çok şey yaşadım ama hiçbri zaman saygısızlık yaptırmadım kendime. heleki öğrenci azarlar, tehdit eder, veli azarlar gibi lafları hiç kabul etmiyorum siz izin verdiğiniz ölçüde size öyle davranılır.. bunu yaptırıyorsanız bu mesleğimizi kötü olmasından değil sizin kendinizi ya savunamamanızdan kaynaklanır. sürekli sürekli öğretmenlere böyle davranılıyor herkes bizi azarlıyor imajı yaratıp toplumun karşısında mesleğimizi kötülemekten vazgeçin.. hangi meslek grubunda olursanız olun önce kendinize saygı gösterilmesini sağlayacaksınız.. Bazı arkadaşlar da demiş yok tamirci sohbeti kesti mesleğimi duyunca.. ya ne yapmaya çalışıyorsunuz sanki vebalı gibiymişiz gibi niye lanse ettiriyorsunuz bu mesleği.. evet bir noktada katılıyorum size bu mesleği bu mesleği yürütenler daha fazla yerden yere vuruyor.. beğenmiyorsanız bırakın öğretmenliği ama yok hayat şartları başka iş mi var gibi laflar edecekseniz mesleğinize sahip çıkın bu tür aşağılayıcı yazılar yazmaktan vazgeçin.. evet bende bu konuda çok doluyum
   
  poseidonmem ve yuci81 bunu beğendi.
 17. Buzkırıcı

  Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  13 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  4.240
  Beğeni:
  254
  Sorunun çözümü o kadar basit ki önce 100 bin sonra 200 bin ardından 400 bin sendika istifaları gelirse bak bakalım yer yerinden nasıl oynuyor.
  Kıymetli de olursun, ek dersin 2 katına da çıkar, özlük hakların veli isteklerinin önüne de geçer.
  Dükkanı kapatıp herkesi köyüne evine göndermek lazım önce.
   
 18. ctrl+alt+delete

  ctrl+alt+delete Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  11 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.119
  Beğeni:
  139
  şükürcü tayfa varken dediğiniz zor hocam.keşke olsa ama imkansız.burada bir arkadaşımız öğretmen maaşlarından memnun değiliz diyor gelen tepkiler hayret verici
   
 19. hasari

  hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  3 Eylül 2007
  Mesajlar:
  12.595
  Beğeni:
  1.118
  Hepiniz haklısınız. :)
   
  bznesm_srkn bunu beğendi.
 20. serkan42

  serkan42 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Şubat 2014
  Mesajlar:
  1.380
  Beğeni:
  956
  bir şükürcü tayfa ve bir de elimize mi yapışacakcı tayfa :) ikisi en tehlikeli ekip bir araya gelince kombi yapıyorlar :)
   
  yenersonmez, Kobe, özlü ve 1 kişi daha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal