Öğretmen Performans değerlendirme bizi bitirir.

Kodla Büyü

_Ali

Aktif Üye
Arkadaşlar öğretmen performans değerlendirme hakkında çalışması olan var mı? Sendikalara baskı yapılmalı. İş kötüye gidiyor. Bizi strese sokmaktan başka bir işe yaramaz bu yenilik.

Eğitim Bir-Sen imza topluyordu sanırım. Okulunuzdaki temsilcilere sorun.

Birincisi önceden planlanan bir şeymiş gördüğümüz kadarıyla. hatta ilginçtir ohh olsun iyi oldu diyen öğretmenleri de duyuyoruz..
İkincisi, Biz öğretmenler camiası maalesef tutucu değiliz..
Üçüncüsü, Sendikalara gelince, şu anda idarecilik yerleştirmesi var onunla ilgileniyorlar.. Diğerlerini bilemem..
Yıllar önce demiştim gidişat iyi değil diye bu da dört...

daha dün basın açıklaması yaptık 3 sendika ortak olarak,güzel oldu bir iriyi geldik katılım azda olsa
1000 kişiden gelen sayısı 100,yarın öbür gün ağlayacaklar biz demiştik diyeceğiz,eğitim bir sen olmaz derse olmaz bence bizim etkimiz olmaz

Arkadaşlar performans değerlendirme iptal olur ve gerçekleşmez neden mi?
Malum sen Meb'in uygulamalarını hep destekler ne zamanki bir kazanım veya iptal söz konusu olacaksa onunla ilgili protesto ve eylem kararı alır ve bunu biz yaptık derler.
daha önceki örnekler hep bu şekilde olmuştur. Örnek Kılık Kıyafet- Sınav ücretleri- Nöbet ücreti vb. hepsinde taktik aynı muhalif sendikalar bastırır tam kesinleşeceği zaman malum sendika atlar bunu biz yaptık der.sonrada broşürler afişler reklamlar reklamlar...

Türk Eğitim Sen bir anket başlatmış. Fikirlerinizi belirtebilirsiniz.
https://www.turkegitimsen.org.tr/anket_goster.php?Id=5
doldurdum. bir şeyler ifade eder belki. forumdaki arkadaşlar da doldurursa güzel olabilir. (sendika gözetmeden her sendikadan)
her öğretmen de kendi sendikasına baskı yapmalı. Girişimde bulunulmalı. Performas değerlendirmeyi destekleyen sendika ne işe yarar ki. Performans değerlendirme olursa her şey harika mı olacak. öğretmenler sadece performans notlarını düşünerek iş yapacaklar zamanla. bu nedir ya. Kukla olduk artık. Biz kodlama, elektronik, sensör, günlük plan vb uğraşırken özlük haklarımız zedeleniyor. işimiz zor.

Performans değerlendirmesinde arkadaşlarım ve müdürden ters bir hareket beklemem.Ama çalıştığım yerde veliler biraz öğretmen düşmanı.Aileler arası çocuk kavgaları okulu gelip basmalar çok oluyor.Bu iş gerçekleşirse kesinlikle ama kesinlikle belime bir silah takar öyle gezerim.Daha şimdiden öğretmenleri sana şöyle puan vereceğim diye tehdit eden veliler ve öğrencilerimiz var.

Ben Türk-Eğitim-Sen'in anketini doldurdum. Eğitim Bir-Sen'in de performans sistemine hayır dilekçesine imza attım. Eğitim Bir-Sen'de Performans değerlendirme dışında öğretmenlere şiddet yasası ile ilgili bir evrak daha vardı. Performans sistemine karşı çıktığımız kadar, öğretmene şiddet yasası çıkarılmasını da desteklemeye çalışmalıyız.

"öğretmen performans değerlendirme" hakkında bilgisi olan kısaca açıklayabilir mi? Sonrasında bende bana söylenenleri yazacam

Geri