ÖĞRETMEN ROTASYONU YOLDA

Kodla Büyü

*Vendetta*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Milli Eğitim Bakanlığının binlerce okul/kurum idarecisini görevden alma kararı meclisten çıktı. MEB’deki değişim bununla sınırlı kalmayacak.

Bugünlerde MEB koridorlarında konuşulan en önemli konu öğretmen rotasyonu. Zorunlu çalışma yükümlülüğü olsun olmasın tüm öğretmenlere il dışı rotasyon getiriliyor. Başbakan tarafından da iki ay önce ilan edilen rotasyon için yerel seçimler bekleniyor.

Yerel seçimlerden sonra yapılması düşünülen kanun değişikliği ile öğretmenlerin tümü özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerine kaydırılarak bu bölgelerde kesintisiz 5-7 yıl çalışmaları sağlanacak.

2010 yılında zorunlu hizmet affını getirenlerin bu kararı öğretmenlerimiz arasında çelişki olarak yorumlanırken bu kararın öğretmenleri ve ailelerini mağdur edeceği belirtiliyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde bulunan öğretmenlerde bu bölgelerde kalmaya devam edecek, batıdan gelen tecrübeli öğretmenlerin yanında stajyer gibi çalışması planlanan öğretmenlerin tecrübelerini artırmaları sağlanacak.

Görünen o ki okul/kurum yöneticilerinden sonra öğretmenlerde büyük şok yaşayacak.

Ancak geçtiğimiz gün çıkartılan torba yasa için kazanılmış haklarının gasbı olmasına rağmen kılını kıpırdatmayan yetkili etkisiz sendika ve yöneticileri ile yine sendikaların aldığı grev kararına ceza verilemeyeceğini bilmelerine rağmen katılmayan büyük bir kitlenin bu durumda ne yapacağını çok merak ediyoruz. Dersane yasasındaki gibi sus pus olup biata devam mı edecekler yoksa kazanılmış haklarını savunmak için mücadele mi?

http://www.kamugundemi.com/haber-23521- ... yolda.html

Valla ben eylemimi yaptım kesilen 3 kuruş ek ders olsun. Bu paralar ile aman zengin olurlar meslektaşlarım katılmasınlar eyleme :p

"batıdan gelen tecrübeli öğretmenlerin yanında stajyer gibi çalışması planlanan öğretmenlerin tecrübelerini artırmaları sağlanacak."

Bu ne yaaa :=)

BASICİM KIRBACI BASICİM KIRBACI :lol:
SIPA BENİM DEĞİL Mİ? İSTEDİĞİMİ YAPARIM... :puhaha:

darkprog' Alıntı:
"batıdan gelen tecrübeli öğretmenlerin yanında stajyer gibi çalışması planlanan öğretmenlerin tecrübelerini artırmaları sağlanacak."

Bu ne yaaa :=)
kendimden utandım, doğuda stajyer olarak görev yapanlara ben örnek olamıyormuşum da batıdan TECRÜBELİleri getireceklermiş. :verymad:

bizim ilçede 450 öğretmen var. eylem yapan 5 öğretmendik. şimdi diyorum ki rotasyon olsun. herhalde sadece biz 5 öğretmeni göndermeyecekler.

Rotasyon yerine emekliliği ve doğuyu teşvik etsinler.Emekli maaşlarını arttırsınlar ve doğudaki öğretmenlere ücretsiz lojman, doğu tazminatı, erken emeklilik vb. imkanlar sağlansın.

...Bugünlerde MEB koridorlarında konuşulan en önemli konu öğretmen rotasyonu

Az daha ciddiye alıp cevap yazacaktım, yine birileri bulmuş bi kaynaktan bi haber üzerine doktora yapıyorlar. Siz okumuş adamlarsınız düşmeyin böyle tuzaklara :p

yeni atanmış öğretmen daha isteklidir bikere yok tecrübeli öğretmen gidecekmiş doğuya.. ben tercihlerimde doğunun doğusunu yazmıştım ozaman gönderseydiya

Çok güzel oluyor.Yetkili sendikamıza üye arkadaşlarımızın sayesinde DahaDA çok güzel olacak.
Yetkili sendikaya kudret veren arkadaşlar istedi, sonra böyle oldu.Onlar iyisini bilir.
.
.

Hayalllerin hepsi gerçek oluyor.:++: Ben lafa değil, keyfime bakarım. :++:

zech' Alıntı:
Rotasyon yerine emekliliği ve doğuyu teşvik etsinler.Emekli maaşlarını arttırsınlar ve doğudaki öğretmenlere ücretsiz lojman, doğu tazminatı, erken emeklilik vb. imkanlar sağlansın.
:+1:
zaten bütün öğretmenlere il dışı rotasyona harcanacak para ile bu söyledikleriniz gerçekleşir.

paradiso' Alıntı:

Az daha ciddiye alıp cevap yazacaktım, yine birileri bulmuş bi kaynaktan bi haber üzerine doktora yapıyorlar. Siz okumuş adamlarsınız düşmeyin böyle tuzaklara :p

Öyle diyorsun hocam ama bütün hayeller gerçek oluyor da, bu hayalin neyi eksik sence?

Müdür, Müdür Yardımcılarını görevden alıyorlar sorgusuz sualsiz ve şimdi yetkili sendikanın sesi çıkmıyor... Yarın bir gün seni doğuya gönderdiklerinde mi çıkacak????

Okumuş adamsın hocam, etrafında olanları gör ve biraz düşün... :idea:

*Vendetta*' Alıntı:
paradiso' Alıntı:

Öyle diyorsun hocam ama bütün hayeller gerçek oluyor da, bu hayalin neyi eksik sence?

Müdür, Müdür Yardımcılarını görevden alıyorlar sorgusuz sualsiz ve şimdi yetkili sendikanın sesi çıkmıyor... Yarın bir gün seni doğuya gönderdiklerinde mi çıkacak????

müdürleri alsınlar görevden babalarının çiftliği sanıyorlar,yerinde bir karar..ama zorunlu rotasyonun geleceğine ben inanmıyorum,sadece şarları iyileştirip teşvik edecekler...

zorunlu hizmetten muafım ama 4 yıldır eş durumundan dolayı hem batıda köyde çalıştım hem de g.doğudayım 6. yılım 3 farklı şehir de çalıştım eh artık bana da laf ederlerse diyecek söz bulanmam

12 yılda eğitimden ne anladıklarını ispat ettiler. batıdaki öğretmeni doğuya göndererek başarının artacağını mı zannediyorlar. artık MEB in içine ettiğiniz yeter diyesim geliyor ama siz nasılsanız öyle yönetilirsiniz adam gibi tepki vermeyen bir öğretmen zihniyetiyle karşı karşıyayız. velevki böyle bir yasa çıkardılar ilk postayı gönderirler sonra pişman olurlar ama mağdur olan artık olmuş tıpkı her zaman yaptıkları gibi. gönderecekleri ilk kişilerde eşi çalışmayan öğretmenler olacaktır. eşi çalışmayan öğretmen her zaman bu ülkede mahrum olmuştur.

öğretmen kalitesini artıracağım diyen bir zihniyet 40 bin tecrübeli sınıf öğretmenini branşa geçirmez. yapılan bütün işler bir biri ile çelişiyor.

YAZIYA BAK, SİTEYE BAK!!!
UYDURMA HABERLERE BAK!
EFENDİM 5-7 YILMIŞ!
İNANDINIZ YANİ!
TEBRİKLER! :mrgreen: :puhaha: :p

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
YAZIYA BAK, SİTEYE BAK!!!
UYDURMA HABERLERE BAK!
EFENDİM 5-7 YILMIŞ!
İNANDINIZ YANİ!
TEBRİKLER! :mrgreen: :puhaha: :p

Gülüp geçtiğimiz birçok şey nedense hep başımıza geldi... Biz böyle gülüp geçmeye devam ettikçe, bugünler iyi günlerimiz olarak hafızamızda kalacak, orası kesin...

30marttan sonra oralarda kaç memur kalacak onu düşünüyorum.fiyatı artırdım 2bine giderim ben

aynenbadi' Alıntı:
müdürleri alsınlar görevden babalarının çiftliği sanıyorlar,yerinde bir karar..ama zorunlu rotasyonun geleceğine ben inanmıyorum,sadece şarları iyileştirip teşvik edecekler...

Bir tutturmuşsunuz babasının çiftliği lafını öyle gidiyorsunuz. Oysa ki ne kadar faydalı müdürler var. Adamlar farklı siyasi görüşteki müdürleri yok etmek için resmen K A D R O L A Ş M A yasası çıkarttı siz hala Polyannacılık oynuyorsunuz. Gelsin bakalım başınıza ince bıyıklı bir müdür, ondan sonra babasının çiftliği olur size Ali Babanın çiftliği.

O değil de, bunlar şimdi nabız yoklama yapıyorlar bu tür haberlerle ama böyle bir şeye teşebbüs ettikleri anda bakın o mitinglere gelmeyen, eylemlere katılmayan öğretmenler nasıl birlik olur. Yer yerinden oynar, hiç bir şey yapamazlar. Tükürdüklerini de yalarlar. Bu müdürlük torba yasasının da yönetmeliği çıksın bir hele, mahkemelik olur zaten.

zech' Alıntı:
Kesinlikle çok haklısınız hocam :+1:

Zaten göreve başlarken ülkenin heryerinde çalışabilir raporu alıyoruz çokta şaşırmayalım adil hakkaniyetle oluşturulursa iyidir hep biz mi çalışacaz doğuda :D

aziz.gumus' Alıntı:
eşi özelde çalışanı nasıl gönderecekler?
O iş için anayasa değişikliği yapılması gündemde zaten.O değişikliği yapmadan bişey yapamazlar.
E yani bu değişiklik için milletin iradesi yani OY potansiyeli gerek.O da tamam.
Ne duryorlar öylyse .Helva yapsalar ya.

3 yıl doğuda çalıştım doğu batı diye bir ayrımım yok.. Tekrar giderim ANCAK Asker ve Polislerde olduğu gibi lojman ve ek hizmet tazminatı verilirse ve aile bütünlüğü sağlanırsa...

aynenbadi' Alıntı:
*Vendetta*' Alıntı:
paradiso' Alıntı:

öğretmenlere dayasınlar doğu hizmetini diyen zihniyet de çıkar bu yorumdan sonra bizden her şey beklenir

Geri