ÖĞRETMEN ROTASYONU YOLDA

Kodla Büyü
*Vendetta*' Alıntı:
DaMieN' Alıntı:
Gitmeyeni göndereceklerse desteklerim. Hakkari - Yüksekova'da göreve başlamış birisi olarak...

Bende yeni yapılacak müdür atamalarında daha iyi yalakalık yapanları değil de, görevini daha iyi yapanları getireceklerse destekliyorum ama nerdeee... Mevcut duruma bakarak neler yaşanabileceğini siz düşünün artık...
haklısın hocam, öncelikle cemaattekileri gönderirler doğuya zaten :D eski usul sürgün yöntemi.

ben görev yaptım fakat...bu tarz bir uygulama saçmalık..çoğumuz zor bela bir düzen oturtabiliyoruz..10 yıllık bi kredi ile anca bir ev vs sahip olabiliyoruz....şimdi bazı haksızlıkları giderecek diye arada olan diğerlerinede olacak...iliçinde rotasyon olabilir...il içitayin 2 yıl olsun...fakat öğremeni bir ilden başka bir ile sürmek mantıklı değil...onun yerine bölgelere göre maaş düzenlemesi yapsa daha mantıklı olacağı kanaatindeyim...

Başkalarının kuyusunu kazmaya ne meraklı bir meslek dalıyız biz ya neymiş ben yaptım başkasıda yapsınmış :mrgreen: Doğuya gitmek isteyene 3 kuruş fazla para ver zaten para için 4 takla atacak o kadar kişi varken onlar koşa koşa gider ne diye milletin kurulu düzenini bozuyorsun adam çoluk çocuğuyla mutlu zaten.

Dip Not : Ben doğu hizmetimi yaptım bunuda severek yapmadım ve kimseninde gitmesini istemem çok meraklılarsa oranın insanı batıya kaçacağına orada kalıp kendi insanlarına bir faydaları dokunsun!

kakababa' Alıntı:
Başkalarının kuyusunu kazmaya ne meraklı bir meslek dalıyız biz ya neymiş ben yaptım başkasıda yapsınmış :mrgreen: Doğuya gitmek isteyene 3 kuruş fazla para ver zaten para için 4 takla atacak o kadar kişi varken onlar koşa koşa gider ne diye milletin kurulu düzenini bozuyorsun adam çoluk çocuğuyla mutlu zaten.

Dip Not : Ben doğu hizmetimi yaptım bunuda severek yapmadım ve kimseninde gitmesini istemem çok meraklılarsa oranın insanı batıya kaçacağına orada kalıp kendi insanlarına bir faydaları dokunsun!
:+1: Aynı fikirdeyim

kakababa' Alıntı:

:+1: :+1: :+1:

aynenbadi' Alıntı:
yataylimit' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
müdürleri alsınlar görevden babalarının çiftliği sanıyorlar,yerinde bir karar..ama zorunlu rotasyonun geleceğine ben inanmıyorum,sadece şarları iyileştirip teşvik edecekler...

Bir tutturmuşsunuz babasının çiftliği lafını öyle gidiyorsunuz. Oysa ki ne kadar faydalı müdürler var. Adamlar farklı siyasi görüşteki müdürleri yok etmek için resmen K A D R O L A Ş M A yasası çıkarttı siz hala Polyannacılık oynuyorsunuz. Gelsin bakalım başınıza ince bıyıklı bir müdür, ondan sonra babasının çiftliği olur size Ali Babanın çiftliği.

O değil de, bunlar şimdi nabız yoklama yapıyorlar bu tür haberlerle ama böyle bir şeye teşebbüs ettikleri anda bakın o mitinglere gelmeyen, eylemlere katılmayan öğretmenler nasıl birlik olur. Yer yerinden oynar, hiç bir şey yapamazlar. Tükürdüklerini de yalarlar. Bu müdürlük torba yasasının da yönetmeliği çıksın bir hele, mahkemelik olur zaten.
gündemden uzak olduğun belli,esas şuanda birsürü cemaatci müdür var ve birçoğundan nefret ediyorum..zamanında il-ilçe müdürlüklerine yerleşmişler okullara yerleşmişler,o devir kapandı artık...bence yerinde bir karar 4 yılını dolduran devretsin gitsin,o kadar abartılacak birşey değil,bir çok müdürün yaptığı işi ben gözüm kapalı yaparım..
ama tekrar diyorum zorunlu rotasyon diye birşey yok,sadece seçim öncesi kafa karışıklılığı yaratmak...
Eskiden kadrolara cemaati doldururken işlerine geliyordu iyiydi de şimdi ne oldu?Niye değiştiriyorlar?Kendileri bilerek almadı mı?

bırakın öğretmeni bu sene sonunda bütün okul kantin işletmelerin sözleşmeleri şartsız sona eriyor. okul kantinine bile müdahale eden öğretmeni pas geçer mi? şimdi seslendirmiyorlar ama seçimden sonra öğretmeni unutmazlar.

Bakanlığa bağlı okul ve eğitim kurumlarında kiralanan kantin, salon, açık alan ve benzeri yerlere ilişkin kira sözleşmeleri, bakanlıkça belirlenen eğitim-öğretim dönemi sonu itibarıyla, fesih tarihinden önceki dönemlere ilişkin bedeller tahsil edilmek suretiyle ve tazminat alınmaksızın feshedilecek. Bu durumda, okul-aile birliği ve işleticiler tarafından hak ve tazminat talebinde bulunulamayacak.

Re: Ynt: ÖĞRETMEN ROTASYONU YOLDA

herohamster' Alıntı:
ben görev yaptım fakat...bu tarz bir uygulama saçmalık..çoğumuz zor bela bir düzen oturtabiliyoruz..10 yıllık bi kredi ile anca bir ev vs sahip olabiliyoruz....şimdi bazı haksızlıkları giderecek diye arada olan diğerlerinede olacak...iliçinde rotasyon olabilir...il içitayin 2 yıl olsun...fakat öğremeni bir ilden başka bir ile sürmek mantıklı değil...onun yerine bölgelere göre maaş düzenlemesi yapsa daha mantıklı olacağı kanaatindeyim...

İl içi çok mu mantıklı hocam sanki. Misal Hatay'da oturuyorsun. Seni tutsa Antakya'dan Dörtyol'a atasa yani bir ilçeden başka bir ilçeye. Yine büyük sorun.

Geri