Öğretmene rotasyon geri dönüyor

Kodla Büyü
Yukarıda STK'ların tavrından bahseden hocama, yeri gelmişken sorayım.Malum STK'lar neden sözleşmeli öğretmenliğe karşı birşey yapamadılar? Şimdi bu durumda "SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİĞİ" sadece kınayan STK'ların, 657 güvencesinin kaldırılması durumunda da kınamayla geçiştirmeyeceklerine nasıl emin olabiliyor. Bahsettiği STK önce mülakat ve sözleşmeli öğretmenlik uygulamasını değiştirsin bizde inanalım kendilerinin 657 karşısında durabileceklerine.

03.08.2016 tarihinde yayımlanan 29790 sayılı Sözleşmeli öğretmenlik istihdamına dair yönetmeliğin 18. maddesinin 2. fıkrasında

"İhtiyaç fazlası konumda bulunan sözleşmeli öğretmenler, istekleri ve tercihleri dikkate alınmak suretiyle atamaya esas puan üstünlüğüne göre il içinde alanlarına uygun kurumlarına valiliklerce atanır. Sözleşmeli öğretmenlerin sözleşmeleri, görev yaptıkları il içinde alanında ihtiyaç olmaması yada öğretmenlerin bu fıkraya göre yapılması öngörülen görev yeri değişikliğini kabul etmemeleri halinde sona erer."

diye belirtilmiştir.

bunda bu kadar kafaya takacak ne var ki arkadaşlar
ben 8,5 yılda 5 il 7 ilçe değiştirdim
kaldı ki 8 yılı dolan rotasyona girecekmiş bunu niye kafaya takıyosunuz
ben hiç yaşamayım o zaman

kumsal540' Alıntı:
bunda bu kadar kafaya takacak ne var ki arkadaşlar
ben 8,5 yılda 5 il 7 ilçe değiştirdim
kaldı ki 8 yılı dolan rotasyona girecekmiş bunu niye kafaya takıyosunuz
ben hiç yaşamayım o zaman
:++:

rotasyon falan yapmazlar hiç sanmıyorum. Ki ben rotasyon gelsin istiyorum. Ne o bir yere kapağı at ondan sonra ordan emekli ol diğer öğretmen sürünsün...Hiç adil değil

Bote Hakan' Alıntı:
rotasyon falan yapmazlar hiç sanmıyorum. Ki ben rotasyon gelsin istiyorum. Ne o bir yere kapağı at ondan sonra ordan emekli ol diğer öğretmen sürünsün...Hiç adil değil
rotasyonu geçtik; konu İŞ GÜVENLİĞİMİZ üzerinden yürüyor...

rotasyonu da getirirlerse getirsinler ama insanları huzursuz etmesinler..olacaksa bu yıldan itibaren başlatılsın...olmayacaksa da gündemden kalksın...

yapılacak seçimlere -referandumlara ENDEKSLENMESİN...

Bote Hakan' Alıntı:
Hocam mesele rotasyon değil, mesele iş güvencesi kalktığında zaten kafalarına göre rotasyon yapabilmeleri, kabul etmediğin takdirde hooppp bi bakmışsın kapının önündesin ki rotasyon en basit örneği.Yöneticilerin istediği şekilde çalışacaksın, istediği sendikaya üye olacaksın, istediği (keyfi) işleri yapacaksın...vs.

Bakan dün açıkladı: "Rotasyon gerekli ama şu anda düşünmüyoruz" dedi.

spider23' Alıntı:
03.08.2016 tarihinde yayımlanan 29790 sayılı Sözleşmeli öğretmenlik istihdamına dair yönetmeliğin 18. maddesinin 2. fıkrasında

"İhtiyaç fazlası konumda bulunan sözleşmeli öğretmenler, istekleri ve tercihleri dikkate alınmak suretiyle atamaya esas puan üstünlüğüne göre il içinde alanlarına uygun kurumlarına valiliklerce atanır. Sözleşmeli öğretmenlerin sözleşmeleri, görev yaptıkları il içinde alanında ihtiyaç olmaması yada öğretmenlerin bu fıkraya göre yapılması öngörülen görev yeri değişikliğini kabul etmemeleri halinde sona erer."

diye belirtilmiştir.

Olumlu ve olumsuz yanları olan bir değişiklik olmamış mı sizce? Öncelikle olumlu yanını sonrasında da olumsuz yanını yazayım. Olumlu olan; öğretmenin alanında kendi okulunda hiç dersi yoksa ancak il içi diğer bir okulda ihtiyaç varsa orada görev yapması daha iyi değil mi! Aksi taktirde bankamatik memuru olarak nitelendirilen bir bu kişiyi vergilerimizle beslemek neden. Olumsuz olan ise eğer o öğretmenin özür durumu var ise bu durumda ne yapılacak olması. Böyle bir değişiklik bazı öğretmenleri mağdur edebilir. Alanında ihtiyaç bulunmayan ve başka bir yerdede görev yapmak istemeyen öğretmenleri bulunduğu yerde düz memurluğa geçirseler sonrasında da alanında ihtiyaç oluşursa tekrar geri dönüşüne izin verseler buna rağmen öğretmen kabul etmiyorsa sözleşmesine son verseler daha doğru ve yapıcı bir kanun olurdu.

kurum şifresi ile girince mebbis'te rotasyon için "kurumda ve ilde 15 yılını dolduranlar" diye bir modül varmış

Bugün sevinenler yarın ağlayabilir, bugun ilçe içi yarın il içi öbür gün iller arası... Bir mal edinemezsin, bir ile yerleşemezsin falan filan.... Tek memur biz miyiz, diğer memurlara rotasyon neden yok verim artıyor ise?

bu kadar ciddiyetsizlik-laubalilik hangi kamu kurumunda olabilir merak ediyorum...ya kardeşim yapacaksanız yapın herkes kendi başının çaresine baksın-ona göre planlasın kendini-işini gücünü çoluğunu çocuğunu...ha yapmayacaksan-yapamayacaksan da temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp koyma önümüze.. :x

Amac emekliligi gelenleri korkutup emekli etmek yuku azaltmak.15 yilini doldursanda tercih yapmazsan hic bi yere gonderemezler mahkeme karariyla resen atanan norm fazlalarinin hepsi geri dondu.Zorunlu diye bisey yok tercih yapmazsan atanmazsin hic bi yere

Re: Ynt: Öğretmene rotasyon geri dönüyor

Dağda var bir kuyu
Kuyunun içindeki suyu
Beklersen dolar puanın
Olur seninde şampuanın
..

Anlayan anladı

spider23' Alıntı:
bu kadar ciddiyetsizlik-laubalilik hangi kamu kurumunda olabilir merak ediyorum...ya kardeşim yapacaksanız yapın herkes kendi başının çaresine baksın-ona göre planlasın kendini-işini gücünü çoluğunu çocuğunu...ha yapmayacaksan-yapamayacaksan da temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp koyma önümüze.. :x
:alkis: :alkis:

Geri