Öğretmenevi Aidatlarında Yüzde 58 İndirim

Kodla Büyü
Akdeniz Sahil Beldelerinde ; Bandrolünde Olsa ; Öğretmenevlerinde ; Bir Öğretmen ; Temmuz - Ağustos Yaz Döneminde;Yer Bulamıyor.Daha Uygun Fiyata Daha Rahat Yerler Var Zaten.Bandrole Gerek Yok.

Pes ettiler. Ama sadece fiyatta. Açıklanan fiyat normale yaklaşmış...
Bunu yapmalarının sebebleri
Birinci sebeb: Üyelik isteğe bağlı ve ayağınla gidip bandrol alman gerekiyor.
İkinci sebeb : Bazı öğretmen evlerinde genelde ağalar paşalar kalıyor. Başka kurumdaki memurlar bizden daha havalı. Birçok arkdaşım gezmeye gittiklerinde otellerde veya başka kurumların misafirhanelerinde kalıyor hemde daha ucuza..

Örnek
1- Ankara Başkent öğretmen evi fiyatlarına bakın, tek kişilik oda 35 tl. (en ucuzu) http://baskentogretmenevi.net/?&Bid=91954 ,
2-Enerji bakanlığı misafirhanesi 25 tl !!! (memur fiyatı),
3- İsim vermeyeyim, babamın bağlı olduğu sendikanın misafirhanesi iki kişilik :8 (sekiz) tl ... (üye-üye çocukları ?? diğer bölümüde fazla olmaz sanırım)
4-...

Kendi adımızı taşıyan yerde adam yerine konulmuyoruz. Diğer krum misafirhanelerinde sadece memur olduğumuz için indirim alabiliyoruz.

Allah düşürmesin ! ! !

arkadaşlar bencede öğretmen evi bandrolü almak mantıksızca.çünki hem üyelik parası verip hemde bir otel odası parası veriyoruz. ben 2 senedir almıyorum ve hiç bir şekildede öğretmen evinde kalma durumum olmadı.fakat öğretmenler dışında bütün kurum görevlileri ve müdürleri öğretmen evinde kalabiliyor.bir defasında 50 odalı bir öğretmen evinde yer bulamadım. bana söylenen mazeter şuydu;"başka ülkelerden öğrenci misafirler gelmiş". iyi de kardeşim öğretmen evlerinde odaların belli bir kontenjanı öğretmenlere ayrılmak zorunda.orada kalamıyorsam neden üye olayımki :x

Bu 2009 Yazında Bandrolümüz Olduğu Halde Anamur Öğretmenevinde Temmuz - Ağustos Döneminde İstediğimiz Günlere Yer Bulamadık.
(2009 Yazında : Anamur Öğretmenevi Bandrollü 25 TL-Anamur Orman Bölge Müdürlüğü Memura 15 TL )
Tabiki Tercihimiz Orman Bölge Müdürlüğü Tesisleri Oldu.

hocam isterse ögretmenlere bedava olsun ihtiyacın oldugunda yer bulamıyorsun ki ögretmenlerin dışında herkes kullanıoyr maaşallah

Lütfetmişler :x . Bilmeyenler için belirteyim, fiyat 60 TL ye kaç liradan çıkmıştı biliyor musunuz? Sadece 18 liradan. Şimdi ne olmuş, 25 TL ye inmiş. Güldürmeyin beni. Bunu indirim sanan olaylardan bi haber arkadaşlar olabilir ama bu bir indirim değil, bir bindirimdir. 18 TL den 25 TL ye.

Turizm Otelcilik - Uygulama Otellerinde , bazı E.M.Liseleri içerisinde daha uygun konaklama imkanı var.
Bir örnek ;
Alanya'da tatil yaptığımız 2008 Temmuz döneminde Öğretmenevinde herzamanki gibi yer yoktu.
Alanya Teknik Ve E.M.L. bahçesi içerisinde küçük pansiyon odaları olduğunu öğrendik.TV,Buzdolabı,Yatak,Çekyat,Klima...hepsi oda da var.Sabah kahvaltısı dahil kişi başı 12 TL ye kaldık.Okul Alanya'nın tam merkezinde.
Bu tür tatil yerlerini bulmak Öğretmenevinde yer bulmaktan çok daha kolay.
Çözüm ;
Öğretmenevleri sayı itibariyle yetersizdir.Günümüz koşullarında turistik bir ilçeye 2-3 tane öğretmenevi açılamayacağına göre ; Öğretmenevlerinde sadece M.E.B. Personeli konaklamalıdır.
Gerekirse Orduevleri modeli getirilmelidir.

Geri