Öğretmenler aşılamada tam orta sırada görünüyor

Kodla Büyü
Aşı olup olmamak kişin hür iradesine kalmış
Ama hiç araştırmadan aşı ile ilgili yazılan yalan yalan şeylere bu kadar kolay kanmayın lütfen

Tartışmaların dönüp dolaşıp başa sarması ne kadar yorucu bir şey ya.

Sıram gelseydi de bir an önce olsaydım şu aşıyı. Bugün eczanede olduğunu bilsem gider parasıyla olurum. Aşılama aşı karşıtlarına rağmen hastalığı bitirecek umarım.

Tartışmaya gelmedim. Aşı olmayan olmasın. Ne halleri varsa görsünler. Banane.

Sadece aşı gelir gelmez aşı olmak isteyen insanlar olduğu bilinsin, aşı olanlar doğrusunu yapıyor demeye geldim.

Hadi eyvallah.

Son düzenleme:
Toplum Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan, öğretmenler için Kovid-19 aşısı hazırlıklarını anlattı.

“En uzun süre kalabilecek antikor düzeyi, bir doz aşıdan sonra ikinci doz aşının olması ve bu aranın 4 hafta olmasıyla ortaya çıkıyor. O zaman hemen şubat başında aşılarsak, eğitimin yoğunlaştığı dönemde öğretmenlerimizin bir hayli kısmı aşılanmış olur"

"Milli Eğitim Bakanlığı bir liste gönderecek. İletildikten sonra bu kişilerin listesi sisteme giriliyor"

Sisteme öğretmen kimlikleriyle tanımladığımız zaman, öğretmenlerimiz istedikleri sağlık kuruluşlarında aşılarını olabilecektir. Burası, Aile Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, şehir hastanesi, üniversite ya da özel hastane de olabilir. Böylece öğretmelerimizin hızlıca aşılanmasıyla, okulların açılması yönünde süreç daha kolay hale gelebilir.

AA

Aynı adam iki gün önce öğretmenlere yapmak için çalışma yapılıyor demişti

Şimdi 180 derece ters dönmüş

Okullar açılmadan öğretmenlerin aşılanması şüpheli:

https://www.dha.com.tr/saglikyasam/ogretmenlerimiz-ikinci-grupta-asilanacak/haber-1810295

Hala şu aşamadayız:

Öte yandan, öğretmenlerin bilgilerinin Sağlık Bakanlığı ile paylaşılması sürecinin tamamlanmasının ardından aşılama başlayacak.

AA

DSÖ Genel Sekreteri: "Virüslerin mutasyona uğradığını biliyoruz. Ve aşıların etkili olabilmeleri için mutasyonlara uyumlu hale getirilmesi gerektiğini de biliyoruz." Deutsche Welle

Sonuç olarak eldekiler mutasyonlu covid 19 için uyumlu değil, bunları önden bir vuraduracaklar. Sonra mutasyonlu için bir tane, mustasyonlu mutasyona uğrarsa bir tane de onun için...

DSÖ Genel Sekreteri: "Virüslerin mutasyona uğradığını biliyoruz. Ve aşıların etkili olabilmeleri için mutasyonlara uyumlu hale getirilmesi gerektiğini de biliyoruz." Deutsche Welle

Sonuç olarak eldekiler mutasyonlu covid 19 için uyumlu değil, bunları önden bir vuraduracaklar. Sonra mutasyonlu için bir tane, mustasyonlu mutasyona uğrarsa bir tane de onun için...
grip aşısı gibi, her sene değişen grip aşısı, covid19 aşısı da değişecek, covid-20 mesela şimdi olanlar, en iyimser tahminle eylül gibi (ama iyi para kazanırlarsa martta bile çıkar, belki çıkarmışlardır bile) covid-21 aşısı da çıkar.

grip aşısı gibi, her sene değişen grip aşısı, covid19 aşısı da değişecek, covid-20 mesela şimdi olanlar, en iyimser tahminle eylül gibi (ama iyi para kazanırlarsa martta bile çıkar, belki çıkarmışlardır bile) covid-21 aşısı da çıkar.
Doğru hocam, şimdi 2020 versiyonunu vurulup mutasyon geçirdikten sonra 2021-2022 versiyonunu vurulmazsak olmaz. O zaman samimiyetimiz sorgulanabilir. Artık elden geldiği kadar model yenileriz.

Ama şimdilerde arkamızdan at koşturuyorlar, mutasyona uğramış geliyor seneye gel senin aşı modelin çıkmadı falan deriz artık ona da yapacak bir şey yok. İngiltere gibi bir ülke virüsün yeni varyantı yüzde 50 ile 70 daha fazla bulaşıcı diye sınırlarını kapattı, ama mutasyonluya uygun aşısı olsa öyle mi olurdu hiç. Aslında hala üretememiş olan şirketler hemen süreci durdurup mutasyonlu için Faz 1 den başlasa öne geçer, öbürleri eskisiyle uğraşırken.

*Bu arada meşhur bir toprak ağası "büyük zararlar vermek isteyen biri bir virüs tasarlayabilir ve bunun bedeli doğal bir salgının yaratacağından çok daha ağır olur. bugün yaşadıklarımızla karşılaşmamak için önlemlerimizi almalıyız" gibisinden laflar etmiş, bir gülme aldı beni duyunca. Hiç de şu anki duruma benzemiyor, nasıl bir şey olurdu acaba?

2:25 ten itibaren:

Son düzenleme:
Sağlık Bakanı yüz yüze eğitimi başlayanlar haftaya aşılanmaya başlayacak demiş
Bakalım doğru çıkacak mı?

ve akıllarda o masumane düşünce; keşke bundanımız olsa...

upload_2021-2-12_1-3-31.png

Son düzenleme:
Ziya Selçuk: Şubatın son haftasında öğretmenlere ilk doz aşıları yapılacak.

TRT Haber

Ziya Selçuk: Ben henüz aşı olmadım çünkü aşımı öğretmenlerimizle beraber olmak istiyorum

Hürriyet

Köylerde görev yapan öğretmenlerin aşılaması bugün başlıyormuş diye bir haber gördüm:

Okullarda kademeli olarak başlayan yüz yüze eğitimle birlikte öğretmenler de bugünden itibaren koronavirüs aşısı olmaya başlayacak. Aşılar öncelikli 15 Şubat'ta açılan köy okullarında görev yapan öğretmenlere yapılacak. Yüz yüze eğitime başlayan diğer öğretmenlerin de aşıları bu ay yapılmaya devam edecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Hepiniz gibi bizim de bu tedbirler içinde son derece önemli bulduğumuz bir konu da öğretmenlerimize aşı uygulaması. Yüz yüze eğitime giren öğretmenler ön sırada olmak üzere listeler Sağlık Bakanlığı'na iletildi. Bu listeler randevu sistemine işlenmeye başlandı" dedi.

https://www.sabah.com.tr/yasam/2021/02/24/ogretmenler-bugun-asilanmaya-basliyor

3- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlere aşı uygulaması programına katılacak, Valiliği ziyaret edecek, yapımı tamamlanan eğitim tesislerinin açılışını gerçekleştirecek, Belediye Başkanlığına ziyarette bulunacak.

(Çorum/10.00/10.30/11.00/13.30)

https://www.aa.com.tr/tr/p/gundem

Öğretmenlerin Aşı Uygulaması Programı ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün saat 10.00'da açıklama yapacak. Çorum'da bulunan Bakan Selçuk Sungurlu Arifegazili İlkokulu'nda öğretmenlerin aşılama süreci ile ilgili detayları açıklayacak.

http://www.gazetevatan.com/ogretmen...an-ziya-selcuk-un-aciklamasi--1375187-egitim/

Son düzenleme:
Öğretmenlerin Kovid-19 aşılama sürecinin ayrıntıları belirlendi

Ülke genelinde aşılanmasına başlanan köy okullarında görevli öğretmenlerin yanı sıra anaokullarındaki öğretmenler de aşılanacak- Bu grupları, 1 Mart'ta yüz yüze eğitime başlayacak ilkokul ile 8'inci ve 12'nci sınıf öğretmenleri izleyecek-

- Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında, öğretmenlerin öncelikli aşılanacak gruplara dahil edilmesinin ardından köy okullarında görevli olanlardan başlanan aşılamaya yüz yüze eğitime geçiş sıralamasına göre devam edilecek.
"Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi" kapsamında öğretmenlerin öncelikli gruplara dahil edilmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan liste Sağlık Bakanlığına gönderildi.
24 Şubat'ta ilk olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Çorum'un Sungurlu ilçesindeki Arifegazili İlkokulunda görev yapan öğretmenler, Kovid-19 aşısının birinci dozunu yaptırdı.
Öğretmenlerin aşılanması, yüz yüze eğitime geçiş sürecindeki sıralamaya göre sürdürülecek. Bu kapsamda, ülke genelinde 15 Şubat'ta yüz yüze eğitime geçen köy okullarındaki öğretmenlere Kovid-19 aşısı uygulanmaya başladı.

Köy okullarıyla aynı tarihte yüz yüze eğitime başlayan anaokullarındaki öğretmenlerin aşılanmasına da başlanacak.

- Aşılamaya ilkokul ile 8'inci ve 12'nci sınıf öğretmenleriyle devam edilecek

Normalleşme süreci kapsamında, ilkokullar ile 8'inci ve 12'nci sınıflarda 1 Mart Pazartesi yüz yüze eğitime başlanacağı için aşılamaya buralarda görev yapan öğretmenlerle devam edilecek.

Çok programlı Anadolu liseleri, güzel sanatlar ve spor liselerinin tüm sınıfları da uygulama derslerini 1 Mart'tan itibaren yüz yüze yapmaya başlayacak. Bu kapsamda yüz yüze eğitime katılan ilgili alanların öğretmenleri de aşılamada öncelikli olacak.

Yüz yüze eğitime başlanacak ilkokul ve ortaokul kademesindeki özel eğitim okulları ile diğer okullar bünyesindeki özel eğitim sınıfları öğretmenlerine aşılamada öncelik tanınacak.

Öğretmenlerin aşılanması mart boyunca aralıksız sürdürülecek. Sağlık Bakanlığının Sinovac firmasıyla yaptığı sözleşme kapsamında, yeni Kovid-19 aşılarının martta Türkiye'ye ulaşmasıyla aşılama daha da hızlandırılacak.

- Aşı sırası gelen öğretmenlerin randevuları

Öğretmenler de diğer vatandaşlar gibi kendilerine aşı sırasının gelip gelmediğini, aralarında boşluk olacak şekilde "AŞI", "T.C. kimlik numarası" ve "T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi"ni yazdıktan sonra 2023'e kısa mesaj (SMS) göndererek sorgulayabiliyor.

Aşı sırası gelenler, "mhrs.gov.tr" ve "enabiz.gov.tr" siteleri, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve e-Nabız mobil uygulamaları ile "Alo 182" hattı üzerinden randevu oluşturabiliyor.

Anadolu Ajansı

Çin aşısının şu an endonezya brezilya ve Türkiyede faz 4 çalışmaları devam ediyor yan etkileri uzun yıllar sonra bile ortaya çıkabilir.Bugüne kadar üretilen en erken aşı 6-7 yıl içinde üretilmiş ve bize 7 ayda çıkmış aşıyı olun diyorlar.
Aşı oldum bişey olmadı diyenlere şaşıyorum hiçbir koruyuculuğu kanıtlanmamış bir aşıyı olmak büyük cesaret.Umarım yıllar sonra başka hastalıklar ortaya çıkmaz bu aşıya bağlı olarak.

hayat risklerle dolu, yüzbinlerce insanı öldüren hastalığa yakalanmak mı, bilmem kaç yıl sonra çıkacağı belli olmayan yan etkiler mi? bende bu olmayan pireden korkup yorgan yakanlara şaşırıyorum.:)
ayrıca koruyuculuğu kanıtlanmamış ta değil şimdiye kadar üretilen aşılarla aynı teknoloji ile üretilmiş, brezilyada %50 türkiyede %90 koruyucu olduğu belirtiliyor, nihayetinde söylenenlere inanmak durumundayız yoksa hiçbir hastalıktan dolayı hastanelere gitmememiz, verilen tedavileri uygulamamamız gerekir ayrıca paranoya başlar allah korusun.:)

dün gözden kaçtı
ülkemizdeki sinovac coronavac aşısın faz-3 sonuçlarının gelecek hafta açıklanacağı söylendi:

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal da "Sayın Bakanım bizimle de ilgili değil. Çalışmada bağımsız bir bağımsız grup daha var. Data temizliği denen iş yapılıyor şu anda. 10 bin 250 kişiyle çalışma kapatıldı. Plasebo koluna gelenlerin iki aşılarının az bir kısmı kaldı onlar da tamamlanıyor. Bu hafta sonu bütün data her şeyiyle tekrar gözden geçirilecek. Önümüzdeki hafta içerisinde basınımız aracılığı ile sonuçları paylaşırız inşallah ve hemen peşinden de zaten bir dergide yayınlanmak üzere hazırlığımızı yapıyoruz." dedi.

hayat risklerle dolu, yüzbinlerce insanı öldüren hastalığa yakalanmak mı, bilmem kaç yıl sonra çıkacağı belli olmayan yan etkiler mi? bende bu olmayan pireden korkup yorgan yakanlara şaşırıyorum.:)
ayrıca koruyuculuğu kanıtlanmamış ta değil şimdiye kadar üretilen aşılarla aynı teknoloji ile üretilmiş, brezilyada %50 türkiyede %90 koruyucu olduğu belirtiliyor, nihayetinde söylenenlere inanmak durumundayız yoksa hiçbir hastalıktan dolayı hastanelere gitmememiz, verilen tedavileri uygulamamamız gerekir ayrıca paranoya başlar allah korusun.:)
Otopsi yapmışlar mı hocam hepsi coronadan öldü diyebiliyorsun.Otopsi yasak acaba neden hiç düşündün mü?
Avrupa ve dünya ayakta şu an kısıtlamalara karşı aşıya karşı. Çünkü bunun yeni küresel düzene geçiş için birileri tarafından çıkarılıdığnın farkına vardı dünya halkalrı biz ise biz ise birilerine köle olmuş 3 5 doktorun dediklerini ayet kabul ediyoruz.
Bizde fikir eksik izan eksik araştirma eksik bizler koyunuz tvlerin ve anlatılarının hepsinin gerçek olduğunu sanacak kadarda beynimiz durmuş vaziyette.
Hastalık belirtisi olmayan insanlara vurulan ve maske mesafe devam edilmeli tam koruyucu olmadığını bakanın ilan ettiği aşıyı ben olmayacağım sıram gelirse de size devredebilirim.

Otopsi yapmışlar mı hocam hepsi coronadan öldü diyebiliyorsun.Otopsi yasak acaba neden hiç düşündün mü?
Avrupa ve dünya ayakta şu an kısıtlamalara karşı aşıya karşı. Çünkü bunun yeni küresel düzene geçiş için birileri tarafından çıkarılıdığnın farkına vardı dünya halkalrı biz ise biz ise birilerine köle olmuş 3 5 doktorun dediklerini ayet kabul ediyoruz.
Bizde fikir eksik izan eksik araştirma eksik bizler koyunuz tvlerin ve anlatılarının hepsinin gerçek olduğunu sanacak kadarda beynimiz durmuş vaziyette.
Hastalık belirtisi olmayan insanlara vurulan ve maske mesafe devam edilmeli tam koruyucu olmadığını bakanın ilan ettiği aşıyı ben olmayacağım sıram gelirse de size devredebilirim.
Biraz uzak kaldım olaylara ve tam araştıramıyorum. Hangi yeni düzen. Tam olarak kim yapmak istiyor.

Ersan kardeş, kendimi bir hayvan olarak tanımlayacak olursam kuzu yada ceylan derim, sen çok zekisin galiba ne oluyorsun o zaman karga mı yada şempanze mi, onu sen yazarsın, çok biliyorsun 3-5 doktora inanmıyorsun ya sana soruyorum şimdiye kadar yaptırdığı aşıların listesini buraya yazarmısın, bu aşıların güvenliğini kendin test ettin mi etmediyse bu testi yapanların dediklerine mi uydun, çok ciddi söylüyorum benim aklım bu komplo teorilerine ermiyor ha diyelimki teori olmaktan çıktı gerçek oldu, biz ölürüz sizde ben çok zekiyim hayatta kaldım diye kendinizle övünür dünyayı kurtarırsınız artık. İnsanlık size emanet sevgili hocam.

https://twitter.com/hamityanik/status/1365575752096378880?s=19
Al kardeş belarus devlet başkanının açıklamaları.
Herseye komplo diyen dünyadan bihaberler aşi pasaportunada komplo diyorlardı en geç ekim ayında ab bunu uygulayacak gir googla yaz gör.

Neurolink,starlink, 5G gibi kavramları bilmiyorsanız zaten bunlarin hepsi size gore komplo ama asıl komplo buna inanmayan cahiller yüzünden insanlığa kuruluyor.

@ersan3333 kan sulandırıcı kullanan biri olarak , coumadin tam koruyuculuğu yok bir de üstüne damarları inceltiyor diye kullanmayayım mı yani ama beni hayatta tutuyor yada kızamık hepatit vs aşısı tam koruyucu mu yada kullanılan bir çok ilaç aşı.son 20 yıldır Kızamıktan ölen kaç çocuk duydunuz çevrenizde.%1 ihtimalle bile akciğer kalp naklini aynı anda olamak için sıra bekleyen insanlar var. Covid için %40-50 oran az mıdır ve en azından hayatta tutunmalarını sağlayabilir.Emniyet kemerine benzetiyorum ben ihtimal olayını kemer çoğunlukla bizi korur savrulmamızı engeller ama kaburgaları kırma akciğeri söndürme ihtimali de vardır.emniyet kemerini tam korumuyor diye takmayalım mı yani!yakınlarını covidden kaybeden biri olarak değil 40-50 %20 10 ihtimale bile razı olurdum hayatta kalmak herseyden daha önemlidirVe son olarak eğer aşı devri gibi bir durum son konusu olsaydı seve seve kabul eder anne babamı aşılatırdım

Covidden ölüm rakamları her yıl zatürre, grip ve üst solunum yollarından ölen kişi sayısı ile aynı hocam bu yıl bunların hepsi covid yazılıyor tek fark bu.Her yıl olan ölümler bu yılda var.
Yakınınız vefat etmiş başınız sağolsun çevremde de yoğun bakıma alınıp ilaçlarla dayanayıp ölen kişiler var akrabalarıda bizzat şahit.İlaçlardan sonra kalp krizi geçirenlerde var.Hastaneye yatan hastaların yüzde 90'ı 70 yaş üstü ve ikinci üçüncü hastalıkları var ölümden sonra da otopsi yok ve yasak.

Sistem açıldı deniyor ama halen sıra alamadık. Bizim kurum müdürü 184 ile görüşmüş, sağlık bakanlığı, milli eğitim bakanlığından alınan öğretmen bilgilerini ekliyormuş. Sisteme eklenen arkadaşlar, aşı randevusu alıp aşısını olabiliyor. En kısa sürede aşımızı olacağız inşallah. Komplo teorisyenlerine, internetteki bilgi kirliliğine aldırmayın, aşınızı olun kendinizi koruyun dostlar. Kalın sağlıcakla.

Sistem açıldı deniyor ama halen sıra alamadık. Bizim kurum müdürü 184 ile görüşmüş, sağlık bakanlığı, milli eğitim bakanlığından alınan öğretmen bilgilerini ekliyormuş. Sisteme eklenen arkadaşlar, aşı randevusu alıp aşısını olabiliyor. En kısa sürede aşımızı olacağız inşallah. Komplo teorisyenlerine, internetteki bilgi kirliliğine aldırmayın, aşınızı olun kendinizi koruyun dostlar. Kalın sağlıcakla.

Köylerde görev yapanlara açıldı
Şehirler için 1 Mart’ta açılacağı üstteki haberde yazılmış

Geri