Öğretmenler aşılamada tam orta sırada görünüyor

Kodla Büyü
Bugün aşı sırası için Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi “444 0 632” (444 0 MEB) hattına başvurdum

Nasıl bir cevap gelecek acaba …

Haberdar edilecek bir sonuç çıkacağını düşünen varsa hala...

Ziya Selçuk şu son süreçte nedediyse tersi çıktı. İnanırlığı zedelendi. Başarısız M.E. Bakanları arasına girdi. 6 ay önce öğretmenlerimize kdv indirimli bilgisayar için maliye ile görüşüyoruz en kısa sürede açıklayacağız demişti.

dün haberde gösterdi gazetecilere sıra gelmiş. gelecektir bize de sıra. Zira geliyor gelmekte olan. :D

Ziya Selçuk şu son süreçte nedediyse tersi çıktı. İnanırlığı zedelendi. Başarısız M.E. Bakanları arasına girdi. 6 ay önce öğretmenlerimize kdv indirimli bilgisayar için maliye ile görüşüyoruz en kısa sürede açıklayacağız demişti.
ak parti hükümetlerinin en kötü 3 milli eğitim bakanından biri oldu benim gözümde. söylediklerinin olmaması sağlık bakanı gibi kendisinin de itibarını zedeliyor. Yöneticilik atama yönetmeliğini değiştirdiler bu sene ama gerekli sertifika programlarını başlatmadılar, inha ile yönetici olanların yani bunlar sınavsız oldu diye biliyorum yanlışsam düzeltin süreleri yani ikinci 4 yıllık süreleri uzatıldı, sınavla girenler enayi durumuna düştü. Ek hizmet puanlarının bu şekilde olmasındaki adaletsizlikleri göremediler sonunda iptal edildi doğal olarak. DYK'daki adaletsizlikler bin tane. Adam meslek lisesindeki grafik öğretmeni dyk açamaz ama güzel sanatlardaki resim bölümü öğretmeni, müzik öğretmeni dyk açabiliyordu. Şimdi ise 8 ve 12lerde açılabiliyor sadece. 8lere 12lere derse girmek istemeyen öğretmen dyk için şimdi bu sınıflara ders istiyor. Rehber öğretmenler haftada bir gün okula giderek ek dersini tam aldı, idareciler dönüşümlü gitti ama biz btrleri birkaç il hariç unuttular. Çoğu arkadaşımız her gün okula gitti. Alın size bir adaletsizlik daha.

Benim çevremde öğretmenler hasta oluyor birer birer. Artık bana ne zaman sıra gelecek diye bakıyorum. Sürü bağışıklığı olmak üzereyiz. 10 kişiden 3 ü olmuştur benim çevremde.

Yüz yüze eğitim süreci başladıktan sonra okulumuzda bir arkadaş ailecek korona geçirdi. Bir arkadaş diş hekimi olan eşi korona olduğu için karantina uygulamasında. Bir sınıf öğretmeni arkadaşa da cuma günü korona teşhisi kondu. Yukarıda @acipinarli hocam aşı için geliyor gelmekte olan demiş ama sanki corona mı geliyor diye düşünüyorum. Cuma günkü arkadaşın haberinden sonra psikolojim iyice bozuldu. Hastalık hastası oldum yemin ediyorum.

@sertokus hocam 3/10 oranı demiş. Şöyle bir çevremi düşündüm. Sitede haber aldıklarımız, okuldakiler filan. Aşağı yukarı bir o kadar oran benim çevremde de var. :/

Yüz yüze eğitim süreci başladıktan sonra okulumuzda bir arkadaş ailecek korona geçirdi. Bir arkadaş diş hekimi olan eşi korona olduğu için karantina uygulamasında. Bir sınıf öğretmeni arkadaşa da cuma günü korona teşhisi kondu. Yukarıda @acipinarli hocam aşı için geliyor gelmekte olan demiş ama sanki corona mı geliyor diye düşünüyorum. Cuma günkü arkadaşın haberinden sonra psikolojim iyice bozuldu. Hastalık hastası oldum yemin ediyorum.
Geliyor gelmekte olan derken belli birşey için demedim hocam. Aşı mı gelir virüs mü orası karışık. İnşallah hayırlı olan gelir. Duam hep o yönde.

Aklımda olanı sorarsanız aşı da çok ümidim yok önce virüs gelecekmiş gibi geliyor artık ne yalan söyleyeyim ama velilere ve vatandaşa öğretmenler aşı oldu imajı verildi. Çoğu kişi aşı oldunuz diyor ama olduğumdan benim haberim yok. :D

Bölümde 8 kişiyiz 3 kişi korona geçirdi. 2'si daha yeni karantinada, 1 arkadaş tam 1 mart haftası bitti karantinası.

Son düzenleme:
Valla bizim okulda koronalı sayısı artıyor ama yüzyüze eğitime devam. :/

Oldum bile öğretmenim.. geçti ikinciyi yakalanırsam şaşırmıyorum

Bugün öğrendim ki halk eğitim merkezleri listede yok arkadaşlar. Yani öğretmenlere sıra geldiğinde de halk eğitim öğretmenleri olamayacak. Normal vatandaş gibi sırasını bekleyecek. Muhtemelen sonbaharda veya önümüzdeki kışa ancak sıra gelir. Benim gibi halk eğitimde çalışan varsa bilgi vereyim dedim.

Bugün öğrendim ki halk eğitim merkezleri listede yok arkadaşlar. Yani öğretmenlere sıra geldiğinde de halk eğitim öğretmenleri olamayacak. Normal vatandaş gibi sırasını bekleyecek. Muhtemelen sonbaharda veya önümüzdeki kışa ancak sıra gelir. Benim gibi halk eğitimde çalışan varsa bilgi vereyim dedim.
Biz bu son bahardaaaa
Aaaşıılanaaacaakktıkkkk
Bahar geldi geçtiiii
Aşı gelmez olduuu :D

Aşı ile ilgili CİMER başvurumun cevabı geldi:

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğüne gönderilen listeler E-Nabız sistemine aktarılmıştır. Listede ismi bulunmayan ve aşısı tanımlanmayan kişilerin bağlı bulundukları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibat halinde olması gerekmektedir. Bilgilerinize sunar, Aşılı ve Sağlıklı Günler dileriz.

Bu gelen cevaba göre benim anladığım o ki: 2 Mart’ta yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerin listesi Sağlık Bakanlığına yollanmamış

Benim aşıdan umudum kalmadı. Bir değişiklik olmazsa sıra sonbahardan önce gelmez diye düşünüyorum.

Okullardan aşı olacakların ismini isteselerdi, öğretmenlerin aşılanması çoktan biterdi …

Bu gidişle aşı sırasının kendi yaş grubumuza gelmesini bekleyeceğiz herhalde

Futbolcuların aşılanması başlıyormuş
Maçlarda ve antremanlarda, açık havada, çok riske giriyorlar sanırım …

Bu virüsün Bill Gates in 20 yıl önce görevlendirilip bill&melinda Gates fondation tarafından icat edildiği aşikar da aşı işi daha karmaşık Türkiyede ilk onay alan 'CoronaVac' üreten şirketin dünya sağlık örgütüne(WHO) rüşvetle iş kabul ettiren firma olması da ilginç

Bu virüsün Bill Gates in 20 yıl önce görevlendirilip bill&melinda Gates fondation tarafından icat edildiği aşikar da aşı işi daha karmaşık Türkiyede ilk onay alan 'CoronaVac' üreten şirketin dünya sağlık örgütüne(WHO) rüşvetle iş kabul ettiren firma olması da ilginç

Avrupada aşıdan sonra kan pıhtılaşmasından dolayı bir çok yaşlı öldü ve bir çok ülkede aşı durduruldu ama tv'ler bunu göstermiyor, gösteremiyor. Almanya nüfusunun henüz yüzde 4,8'i ni aşılamış. Biz ise gözü kapalı bir şekilde aşı olunca ölümsüz olacağımızı sanıyoruz.

Geri