Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Öğretmenler aşılamada tam orta sırada görünüyor

Konu, 'Sağlık Köşesi' kısmında isikayhan tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. acipinarli

acipinarli Seçkin Üye Seçkin Üye

"mış" mı yoksa sayıyı biliyor musunuz? çünkü bu konuda herkes illa bir şey diyor. ve her duyduğumda sayılar sürekli düşüyor. ha bu sadece aşı oranı için değil. testlerin güvenirliği ilk duyduğumda % 70'ti sonra düştü %60'a geçen hafta aynı ortamda %40 olarak duydum. test yüzde kaç güvenilir bilemem onun hakkında bir şey diyebilecek konumda ve bilgide değilim. Yapacağımız tek şey o kadar bilgi kirliğine bir de biz eklemeyelim. Sizin yazdığınızı okuyunca bir bakayım dedim Almanya 16milyon aşı yapmış Nüfusu 83milyon. kaçı ilk doz kaçı 2. doz bilemem ama bu 16 milyon insanın 2. doz aşısı da illa olacak ve o da yaklaşık %15'e denk gelir.

kimse ölümsüz olacağını sanmıyor. ortada öldürdüğü bilinen bir hastalık var ve onunda bir ilacı var ve bu deniyor. veriler değerlendiriliyor halka sunuluyor. dün akşam haberde aşının koruyuculuğu %97 olarak açıklandı. doğrudur yanlıştır bilemem.

aşıya karşı olma yada aşıyı destekleme adına yazmıyorum bunları. ortalıktaki bilgi kirliliğine inanıp bir çöpte atan biz olmayalım demek için yazıyorum. Okulda öğrencilerimize her bilgiyi doğruluğuna emin olmadan kabul etmeyin diyorken duyduğumuzla şöyleymiş demek bana doğru gelmiyor sadece. Eğer açıklama yapacak yetkinlikte değilsek susmak daha mantıklı bence.

rose_tek, buzdagi83 ve isikayhan bunu beğendi.
  2. ersan3333

ersan3333 Seçkin Üye Seçkin Üye

Testin doğru olup olmadığını bilmiyorsun ama rakamlarqa inanıyorsun.aşinin yüzde 97 koruduğunu da bilmiyorsun ama koruduğuna eminsin.aşı ol hocam

3. acipinarli

acipinarli Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben inanıyorum yada inanmıyorum demedim hocam. Almanya'nın%4'üne inanıyorsanız %97 korumaya da inanacak mısınız diye verdim o sayıyı. Aşı olup olmamak kişinin tercihi. Olması ya da olmaması ne beni ne de başkasını ilgilendirir. Mesele doğru mu yanlış mı araştırmadan kulaktan dolma bilgilerle bilgi yayıp yaymama meselesi benim demek istediğim.

Siz olmayacağım derseniz saygı duyarım, başkası olacağım derse ona da saygı duyarım. Olana bir gözle olmayana başka gözle bakmam. Ha benim farklı baktığımı nereden biliyorusunuz derseniz onu da bilmiyorum. Durum herkes için inşallah öyledir deyip hüsnüzanda bulunmaktan başka yapacağım birşey yok.

Son düzenleme: 7 Nisan 2021
    rose_tek bunu beğendi.
  4. ersan3333

Aynen ben aşı olmayacağım.Aşı ölümleri ile ilgili bir sürü haber var nette araştırın

5. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Aşımız olsaydı da kararımızı sorsalardı keşke...

6. mysybl

mysybl Aktif Üye

Futbolcular aşılanacak mis... Polis tanıdıklar var duyuyoruz kimi aşılandı kimi bekliyor... Turizmciler de duyuyoruz kimi aşılanacakmış sıra gelmis kimi ismin çıkmasını bekliyor... Öğretmenler de bir iki duydum arkadaşlardan... Bu sınırlı asi aynı anda bu kadar farklı meslek grubuna yeter mi?

Son düzenleme: 8 Nisan 2021
  7. isikayhan

isikayhan Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Öğretmenler aşı bekliyor! Şimdiye kadar yüzde 10’u aşılandı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 24 Şubat’ta Çorum’da öğretmenlerle birlikte ilk aşıyı olmuş, yüz yüze eğitime başlayanlar öncelikli olacak şekilde eğitim çalışanlarının aşılama işlemlerinin devam edeceğini söylemişti.

Selçuk, Sağlık Bakanlığı’na, özel okullar dahil, 1 milyon 259 bin kişinin isminin bildirildiğini açıklamıştı. Aradan 1,5 ay geçmesine rağmen öğretmenlerin henüz yüzde 10’unun aşılandığını belirten eğitim sendikaları, aşılama tamamlanana kadar uzaktan eğitime geçilmesi gerektiği görüşünde. Anadolu Eğitim Sendikası (AES), virüse yakalanan ve bu nedenle hayatını kaybeden eğitim çalışanlarının sayısının her gün arttığını vurgulayarak yüz yüze eğitimde ısrar edilmemesi çağrısında bulundu. Eğitim Sen ise 15 Şubat ile 4 Nisan tarihleri arasında 16 eğitim çalışanının Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini hatırlatarak “Gelir güvenceli 28 günlük tam kapanma uygulansın, aşı yaygınlaşsın” dedi. Toplum sağlığının tehlikeye atıldığına dikkat çeken Eğitim İş de “Aşılama tamamlanıncaya kadar yüz yüze eğitime ara verilmelidir” yönünde açıklama yaptı.

https://www.milliyet.com.tr/gundem/ogretmenler-asi-bekliyor-simdiye-kadar-yuzde-10u-asilandi-6476366

8. ersan3333

Hocam aşı korumuyor ki, aşi olsanizda maske mesafe aynen devam bu işin arkasında baska bir olay olduğu çok belli değil mi?
    2011'de corona isminin patenti alınıyor, 2015'de bill gates aşı şirletlerine ortak oluyor 2018'de aşılarla dunya nüfusunü yüzde 15 azaltabiliriz diyor bunların videolari var kendi sözleri.
    Emperyaller hic bir zaman bize iyilik ile gelmez.Iraka özgürlük icin girmişlerdi,gdolu besinleri de tüm dünya doyabilsin diye çıkarmıslardı kanser ne kadar artti bu tohumlardan sonra.şimdi de hastalıktan koruyacak diye aşı ile geliyorlar hiç bir farkı yok

9. erakcora

erakcora Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Aşı yapılan ülkelerde ölüm oranları düşüyor.

10. omd

Aşıyı bilmem de sayı yükseldikçe öğrenci de azaldı okulda. Bir iki haftaya sanırım öğrenci de pek kalmaz.

11. tuncay_tuncez

tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

bugun ogrenci ogretmen hes kodu istendi okuldan bakalım dah fare dogurmasın da

12. isikayhan

Ziya Selçuk bu akşam Habertürk’e çıkacakmış
    Öğretmenlere aşı sorulur herhalde

13. omd

bizde birşey soran yok. Sadece personel ve öğrenci dışında giriş çıkış serbest değil.

14. mned

mned Site Gezgini

Sorulsun A B C ve hatta D planı vardır sayın bakanımızın , anlatmasa da vardır.

mysybl ve isikayhan bunu beğendi.
  15. isikayhan

Bakan öğretmenilerin %10’u aşılandı dedi. Yani değişen bir şey yok
    Daha önce aşılanmamamış 125.000 öğretmen birkaç gün içinde aşılanacakmış

16. isikayhan

Yeni aşılanacak 125.000 öğretmen nasıl seçilecek acaba?

17. isikayhan

Açık olan ilkokulların öğretmenlerinden başlanacakmış

18. omd

125bin çarpı iki 250 bin doz aşı lazım. Ne zamana lazım? Önümüzdeki günlere. E tabii düne lazım olacak değil ya. Önümüzdeki hangi gün? Nisan sonu mu? Mayıs mı? Haziran? Okullar da yaz tatili oldu zaten. Seneye Eylül mü Ekim mi? Ne kadar da açık seçik, akıllarda hiç soru işareti bırakmayan bir açıklama olmuş. Gerçekten tebrikler.

isikayhan bunu beğendi.
  19. omd

Acaba sorun muhabirde midir dersiniz?

20. mned

mned Site Gezgini

Öğretmenler yatmaya alıştı diyen biriyle yapılan söyleşi ve ne tepki var ne de yanlışını yüzüne söylemek var ,ben buna tahammül edemiyorum bu kadar sahipsiziz ve bu kadar değersiziz. NOKTA

isikayhan, omd ve mysybl bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal