Öğretmenler devlet memuru olmaktan çıkıyor mu?

Kodla Büyü
kariyer.net 'ten iş aramaya bakın şimdiden. Ben kendimi python konusunda iyice sağlamlaştırdım. Django + postgresql + linux falan da öğrendim. İngilizcemde fena değil. Artık junior olarak falan bir yerlerde başlarsınız iktidar kanadından değilseniz.

iktidar bunu değiştirmeden devrilir gibime geliyor akp belediye seçiminden sonra iflas eder bakmayın siz şimdi tabanın alkışladığına menfaati biten gemiyi terk eder özellikle baştakiler.

toker42' Alıntı:
iktidar bunu değiştirmeden devrilir gibime geliyor akp belediye seçiminden sonra iflas eder bakmayın siz şimdi tabanın alkışladığına menfaati biten gemiyi terk eder özellikle baştakiler.

+1

teksen' Alıntı:
teksen' Alıntı:
Hükümetin bir süredir dar bir bürokrat kadroyla 657 sayılı devlet memurlarını ilgilendiren yasa üzerinde çalıştığı ve yeni sistemin günün şartlarına uygun olarak dizayn edildiği ortaya çıktı.

Hazırlanan yeni taslakla, 657 sayılı yasadaki memurun tanımı değişecek.
Memurun iş güvencesi ortadan kaldırılacak.
Görevini iyi yapmayan memur işten çıkarılabilecek.
Memurun verimliliği de ölçülecek.
Çok çalışan çok, az çalışan az maaş alacak.
Yeri değiştirilen bürokrat mahkemeye başvurup geri dönemeyecek.

2023 Vizyonu'na, hükümetin kamu personel sistemini değiştirme hedefi de girdi.
Hükümet, yeni bir memuriyet sistemi için düğmeye bastı.
Çalışmanın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütüldüğü ve sistemde radikal değişiklikler yapılmasının planlandığı öğrenildi.

46 yıllık 657 sayılı devlet memurları yasasını rafa kaldıracak çalışmayı memur konfederasyonlarıyla da paylaşmadığı,
çalışmanın sadece bakanlık bürokratlarından oluşan dar bir grup tarafından sürdürüldüğü belirtildi.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/memura-i ... efault.htm

teksen' Alıntı:
her yıl yök bütçesinin 2 katı kadar
ve MEB'e ayrılan bütçe kadar paranın
aileler tarafından özel dersanelere aktarılmasına sessiz kalınması,
kimsenin bu miktardaki paranın bi şekilde MEB bütçesine eklenip,
devlet tarafından her insanımız için etkili ve adil bi şekilde paylaştırılması
gibi bi derdi olmadığını görmek
bende yukarıda anlatılanların bi gün gerçekleşeceği kanısını uyandırıyor.

ayrıca,
mesela torba yasa ile kamuya özel sektörden yönetici alınabilmesinin önünün açılması,
alınan yöneticinin de çalışmak istediği personeli kendisinin seçmek ve
değerlendirmek istemesi, olamayacak bişey gibi gelmiyor bana.
hayal değil yani!
http://www.haberturk.com/polemik/haber/ ... eden-fazla
mevzuat-yonetmelik-f25/bugun-sigorta-cikisimiz-yapildi-t80542-30.html

YEĞİTEK'te Mustafa Koç Görevi Devraldı
Türkiyenin en büyük bilgi ve iletişim teknolojileri projeleri arasında yer alan FATİH Projesinin koordinasyon merkezi olan Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne Mahmut Tüncel yerine Mustafa Koçun atanmasının ardından bugün YEĞİTEKte devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Mustafa Koç daha önce Türk Telekom Bilgi İşlem Grup Müdürlüğü ve Türk Telekom Bahçelievler Telekom Müdürlüğü görevlerini üstlenmişti.
http://www.telekomdunyasi.com/yegitek-t ... i-112.html

Tek Tip Memurluk Geliyor
Çalışma Bakanı Faruk Çelik, 657 rakamının tarih olacağını 1965 yılında çıkartılan Memur Yasasının, ismi dahil tamamen değiştirileceğini söyledi.
http://www.abbasguclu.com.tr/egitim/tek ... liyor.html

657 sayılı Memur Yasası tarih oluyor
http://haber.gazetevatan.com/657-sayili ... HPRHBPUN2A
egitim-haberleri-f8/okullar-ozellesiyor-t103941-60.html

bu konu devam etmeyecek mi?
arada kaynadı gitti gibi geldi bana!

bişey olmaz dava acar kazanırız.. yada kazanamyız.. hakim savcılar degişir kaybederiz:D

arkadaşlar konu gerçekten önemli. Bu yüzden herkes ne yapsın etsin ; 30 mart seçimlerinde bütün tanıdıklarına ve yakınlarına AKP'ye oy verdirtmesin.

dersaneleri kapatıp neden özel okula çevirmek istedikleri anlaşılıyor. zaten amaçları eğitimi özelleştirip kendi ideolojileri doğrultusunda öğrenci yetiştirmek...

üzerine gidilmeli yoksa arada kaynayacağız. öğretmen topluluğu kuzu gibi zaten. cemaati bitiren güç bizide dağıtabilir.
ha bazı arkadaşlar diyebilir ki: "verilmiş hak alınamaz"
bu sözü yasaya dayandırıp söyleyebiliyoruz ama yasanın değişmezliği söz konusu değil

amdturion' Alıntı:
dersaneleri kapatıp neden özel okula çevirmek istedikleri anlaşılıyor. zaten amaçları eğitimi özelleştirip kendi ideolojileri doğrultusunda öğrenci yetiştirmek...
Zaten bütün mesele özelleştirme..

Tamam 657'den çıkalım, özelleşelim. Bize yaptığımız ameleliğin bedeli 4000 lira maaş verecek misiniz? Özel sağlık sigortası yapacak mısınız? Yılda 4 kere ikramiye verecek misiniz?

Ben şahsen şu doğuda gönüllü ama ek ödemeli konuyu merak ediyorum.Eğer ayda 1000tl gibi bir ek ödeme net versinler ben hazırım doğuya gitmeye hazırım.Bir oyun stüdyosu kurmayı düşünüyorum.Önce home office sonra işyeri düşünüyorum.
Seçim sonrası yargı,polis,medya,ordudan sonra sıra öğretmenlere geldiğini düşünenlerdenim.Bir öpücük olabilir çünkü çok fazlayız kimse emekli olmuyor kimse doğuya gitmek istemiyor gitse yolunu bulup batıya kayıyor eğitim sıfıra indi.

özelleştirme yapılmak isteniyor...bunu görmek için alim olmaya gerek tok

Buzkırıcı' Alıntı:
Ben şahsen şu doğuda gönüllü ama ek ödemeli konuyu merak ediyorum.Eğer ayda 1000tl gibi bir ek ödeme net versinler ben hazırım doğuya gitmeye hazırım.Bir oyun stüdyosu kurmayı düşünüyorum.Önce home office sonra işyeri düşünüyorum.
Yaa ne 1000 TL sinden bahsediyorsun hocam adamlar değer vermiyorlar sen paradan bahsediyorsun.. Doğuya gel bakalım hocam burda devletin öğretmene verdiği değeri gör 1000 tl de verseler gelmezsin.. :x

Buzkırıcı' Alıntı:
Seçim sonrası yargı,polis,medya,ordudan sonra sıra öğretmenlere geldiğini düşünenlerdenim.Bir öpücük olabilir çünkü çok fazlayız kimse emekli olmuyor kimse doğuya gitmek istemiyor gitse yolunu bulup batıya kayıyor eğitim sıfıra indi.

hocam merhaba,

İmzandaki mac'i aldın mı yoksa hayalindeki makine mi? Seni takip ediyorum da 3d işlerle haşır neşirsin bayağı. Umarım muvaffak olursun

Hocam hayalimdeki makine.Aslında bir monster alacağım.Artık notebookda boyun ağrılarım başladı.Seneye bu makineyi alırım gibi.
Diğer habere geçiyorum torba yasada memurun iş güvencesinin kalkacağı kesinleşti.Bir memur artık soruşturma neticesi bir özel sektör çalışanı gibi tazminatsız yani emekli maaşını hakedemeden görevine son verilecek.Sendikalarınızın gözünden öpüyorum vay be en sonunda oldu

Arkadaşlar herkes eğitim bir sen'e geçmeli yoksa tazminat bile alamadan şutlanma geliyormuş. Şimdiden Amerika, Kanada, Avustralya vs. ülkelere de vatandaşlık başvurularında bulunun. Bence bir bilişimci Türkiyedeki özel sektörde ezilse bile oralarda ezilmez.

Ben kendi evimde ve memleketimde ve okulum da kendi evime sadece 4dk 30sn mesafede ve yarım gün çalışan bir öğretmenim.15 tatilde önce bir macaristanı ziyaret edeceğim zaten.
İşte yetmiyor şöyle bir oyun stüdyosu 2 programcı 1 modelci lazım

Hocam aldığım bir haberi yazdım resmen dalga geçmişsiniz.İşte bu olacakları 5 sene öncesinden görüp memleketime tayin olmuştum zaten.Olacak mı derken oldu işte.Kim sayesinde sendikalar sayesinde

Buzkırıcı' Alıntı:
Hocam aldığım bir haberi yazdım resmen dalga geçmişsiniz.İşte bu olacakları 5 sene öncesinden görüp memleketime tayin olmuştum zaten.Olacak mı derken oldu işte.Kim sayesinde sendikalar sayesinde

hocam bizi özelleştiremez de bizden sonrakileri kadrosuz alır

ismailt' Alıntı:
inandırıcı değil. Pis kokular alıyorum...Fitne milletin ekmeği oldu...
son düzenlemelerden sonra, artık inanmaya başlamışsınızdır sanırım!

Geri