Öğretmenler nöbet tutmalı mı?

Kodla Büyü
12.yılımı çalışıyorum.benim fikrim öğretmen nöbet tutmalı sebebine gelince dışardan biri gelipte güvenlik gibi öğrencinin arasında dolaşması saçma bir durum olur..tamam zor bir durum nöbet ama en azından ücret verilirse emeğin karşılığını almış oluruz..koridorda güvenk-lik görevlisi bana saçma geliyor..ha hiç tutulması demek şu an için en azından kendi okuluma bakarak daha o seviyede öğrencilerimiz yok..

YA HAYIR ANLAMIYORUM NÖBET EYLEMİ BİZİ PEK İLGİLENDİRMİYOR DEMİ ZİRA YILLARDIR BİZ NÖBET TUTMUYORUZZZZZZ DİYE BAGIRIYORDUK :puhaha:

ek ders karşılığında isteyen öğretmenlere tutturulmalı. İstemeyen öğretmene nöbet verilmemelidir.

bence tutmalı. ücreti de olmamalı. lüks otomobillere biniyorlar, 3 ay tatil yapıyorlar, hafta da 2,5 gün çalışıp okey oynamaya gidiyorlar, oturdukları yerden maaş alıyorlar, her öğretmenler gününde 1 maaş ikramiye alıyorlar bu da yetmezmiş gibi 5 çayını da Londra da içiyorlar. nöbet de olmazsa iyice zıvanadan çıkar bunlar.
not: kimse atlamasın, vatandaşın gözündeki öğretmen profilini düşünerek yazdım.
dipnot: sadece 1 maddeyi abarttım. o kadar olsun artık.

denizlerb' Alıntı:
bence tutmalı. ücreti de olmamalı. lüks otomobillere biniyorlar, 3 ay tatil yapıyorlar, hafta da 2,5 gün çalışıp okey oynamaya gidiyorlar, oturdukları yerden maaş alıyorlar, her öğretmenler gününde 1 maaş ikramiye alıyorlar bu da yetmezmiş gibi 5 çayını da Londra da içiyorlar. nöbet de olmazsa iyice zıvanadan çıkar bunlar.
not: kimse atlamasın, vatandaşın gözündeki öğretmen profilini düşünerek yazdım.
dipnot: sadece 1 maddeyi abarttım. o kadar olsun artık.

:+1: :+1: :mrgreen:

Ücretini de nöbetini de istemiyorum. ortaokul ve liselerde öğretmenin nöbet gibi bir sorumluluğu olmamalı. Disiplin ve sınıf geçme yönetmelikleri baştan düzenlenerek öğrencinin başında kimse olmasa bile bahçede-koridorda-sınıfta rahat durması sağlanmalı. Nöbette yaşanan problemlerin %90 'ı her okuldaki %10 gibi öğrencilikle -okumakla alakası olmayan öğrencilerden kaynaklanıyor. Her okula yeterli sayıda sertifikalı güvenlik ve sağlık personeli verilmeli, tüm okullara güvenlik kameraları kurulmalı.
19-20 yaşındaki öğrenci zil çaldıktan sonra uyarılmadan sınıfa girmiyor, istiklal marşı okunacağı zaman uyarılmadan bahçeye çıkmıyor üzerine dersine girmeyen öğretmenleri nöbette dinlemiyor. Kıyafet serbestliği olan okullarda kim öğrenci , kim serseri kim torbacı anlamak güç.

görevleri sadece nöbet tutmak olan nöbetçi öğretmen diye bir branş açılsa nasıl olur? :mrgreen: :mrgreen:
-ne iş yapıyon?
-öğretmenim?
-Branş
-nöbetçiyim.
- :?

Bir süre sonra nöbetçiler de isyan eder. "ek ders ücreti istiyooooz"

ebs'liler tutmalı :mrgreen:
zira bir tek ebs noteb eylemine katılmadı..

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:
nöbet olup da ücretli olursa görün o zaman siz nöbet kavgasını :D

Her güne beni yazın muhabbeti olur. Sonra sendikası müdüre yakın olan torpille iş yürütür :mrgreen: :puhaha:

şabanın bi filmi vardı. mister dörtnal. elmas çıkacak diye ..ok nöbeti için birbirlerini yiyorlardı. o geldi aklıma. :mrgreen:

denizlerb' Alıntı:
Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:
nöbet olup da ücretli olursa görün o zaman siz nöbet kavgasını :D

Her güne beni yazın muhabbeti olur. Sonra sendikası müdüre yakın olan torpille iş yürütür

şabanın bi filmi vardı. mister dörtnal. elmas çıkacak diye ..ok nöbeti için birbirlerini yiyorlardı. o geldi aklıma. :mrgreen:

"Çocuklar şu öğretmenin nöbetinde kudurun biraz. Görsünn bakalım benim nöbetimi almak neymiş" muhabbeti bile olabilir :mrgreen: :puhaha:

Nöbet öğretmenin işi değildir. Öğretmen nöbet tutmamalı.
2 öğrenci kavga ederken nöbetçi sizsiniz ve araya girdiniz. Öğrencileri iteleyerek uzaklaştırdınız. öğrencilerde kavga ettik demekten korktukları için hoca bizi dövdü dediler. Birde gittiler üstüne darp raporu aldılar. Kanunlar önünde Suçlu kim???

Ama diğer yandan düşünüyorum. Öğretmen olarak, bir veli olarak, okulda her koridorda bir özel güvenlik. işin maddiyatını geçtim görüntüyü düşünün sadece.
...
ÖNERİ
İSTEYEN öğretmen ÜCRET karşılığı nöbet tutmalı. Ama o zaman da kalkıp günde 10 saat dersinin olduğu gün nöbet tutarım diye de tutturmamalı...

Bence ebsliler hariç diğerleri tutmalı, nöbet amele işi ebsliler elit adamlar onlara müdürlük ve idarecilik yakışır, bakın sendika başkanlarıda meb bakanı olacak diğer fakirler ölsün, nöbet ücretli olmalı ama bu ücret tutanlara değil tutmayan ebslilere verilmeli, diğerleri memur olmuş daha ne istiyor.

kesınlıkle paralı olmamalı ac k... ler gıbı uzerımıze saldırırlarda gene gorevlerını yapmaz orumcek beyınlı bır kemık kadrolar var ya okullarda ellerınde cay otururlar ogretmenlr odasında nobet muhabbetı yaparlar hatta emeklısı gelmıs bı tarafını devırıp yatan hocalar bıle nobet toplar cakallar

bence paralı olmamalı olmasında arkadas ıcımızden bıle nobet tutmayıp tutmayıp uckurusu gorunce zıplayacak arkadaslar cıkacaktır.o zaman demezler mı benım bransımda nobet yok ben tutmam bılmem ne ne oldu hoca deyıp bız nasıl mılletın arkasından kem soz soyleyıp kotu konusuyosak aynısınıda bıze soylemezlermı

3-5 e tamah edıp meslegı yerlerde surundurmeyelım ya yeter arkadaslar

(Acizane Fikrim)

BaRBaRYaN' Alıntı:
Nöbet öğretmenin işi değildir. Öğretmen nöbet tutmamalı.
2 öğrenci kavga ederken nöbetçi sizsiniz ve araya girdiniz. Öğrencileri iteleyerek uzaklaştırdınız. öğrencilerde kavga ettik demekten korktukları için hoca bizi dövdü dediler. Birde gittiler üstüne darp raporu aldılar. Kanunlar önünde Suçlu kim???

Ama diğer yandan düşünüyorum. Öğretmen olarak, bir veli olarak, okulda her koridorda bir özel güvenlik. işin maddiyatını geçtim görüntüyü düşünün sadece.
...
ÖNERİ
İSTEYEN öğretmen ÜCRET karşılığı nöbet tutmalı. Ama o zaman da kalkıp günde 10 saat dersinin olduğu gün nöbet tutarım diye de tutturmamalı...
+1

Nobet ucret karsiligi olmali elbette. O zaman nobet sorun olmaktan cikar. İstekli olan cok ise isteksiz olanlara verilmez. Gorevi yapanda ucretini aldigi icin gocunmaz. Ucrette komik olmamali. En az 4-6 saat ekders karsiligi olmali.

Öğretmen nöbet tutmalı vede emeğinin karşılığını almalı. Ancak bu görevi yerine getirirkende eli güçlendirilmeli. Her okulun girişinde sürekli güvenlik görevlisi olmalı. Okullarda disiplin kurulları etkin olarak çalıştırılmalı. Öğretmen bahçede veli kovalamamalı. Kavga eden öğrenciyi ayırırken yumruk yememeli, ama kavga eden öğrencinin yaptırımı olmalı ve bu yaptırım caydırıcı olmalı. Yeni birileri işi öğretmene atıp kaytarmadan görevini yapmalı. Malum herkes il merkezinde rahat okullarda çalışmıyor.

Tabiki bütün öğretmenler aldıkları eğitim doğrultusunda üniversitede gördükleri nöbet tutma ve güvenlik dersinin hakkını verip nöbet tutmalıdır.

Saçmalamayın arkadaşlar nöbet ne benim ne herhangi bir öğretmenin görevidir. ne ben ne de bir başka öğretmen bu konuda eğitim ve bilgi almamıştır dolayısıyla öğretmenin nöbet tutması çok saçmadır.

acer50' Alıntı:
Tabiki bütün öğretmenler aldıkları eğitim doğrultusunda üniversitede gördükleri nöbet tutma ve güvenlik dersinin hakkını verip nöbet tutmalıdır.

Saçmalamayın arkadaşlar nöbet ne benim ne herhangi bir öğretmenin görevidir. ne ben ne de bir başka öğretmen bu konuda eğitim ve bilgi almamıştır dolayısıyla öğretmenin nöbet tutması çok saçmadır.
Hocam, ücretli ve isteğe bağlı yapsalarda, bizim gibi düşünen arkadaşlar kurtulsak. Diğerleride ne yaparsa yapsa...

bir konudada mantıklı ve birlikçi olalım..bu nöbeti öğretmenden başkası tutamaz..koridorda güvenlikçi olsu.2. isteyen tutar ücret alır isteyen tutmaz almaz mantığı olursa bir okulda hiçkimse tutmak istemzse ne olur..cevapsız 2. soru..bunu bize tutturacaklarına göre en azından emeğimizin karşılığı ek ders olarak artık kaç ek ders olursa 5-6 ek ders neyse verilemlidir.ayrıca bir yönetmelik gibi birşeyle nöbet kuralları neyse haftada en fazla 5 saat ücret gibi kaideler belirlense çok daha iyi olur..
destek tam destek

Ücretli olsa sıraya girecek öğretmenler bile olur. Bence isteğe bağlı ve ücretli olması gerekir. Nöbet günü ister istemez insan aşırı yoruluyor. Dur yapma etme demekten bağırmaktan derse enerjiniz kalmıyor. Diğer mesleklerde nöbete ücret varsa öğretmenlerde de olmalı.

Bahçe nöbeti hariç isteğe bağlı(kimse istemezse veya yeterli sayıya ulaşılamazsa zorunlu) ve ücret karşılığı olmalı tıpkı rehber öğretmen normu belirleme kriterine benzer esaslarla belirlenecek sayı kadar güvenlik bulunmalı bahçe için

Diğer mesleklerde ücretli nöbetten bahsedilmiş, evet doğrudur bazı meslek dallarında nöbet için ücret vs. ödenmektedir lakin siz hiç nöbet tuttuğu esnada polislik, öğretmenlik yapan doktor, hemşire yada doktorluk,öğretmenlik yapan polis, adliye mensubu vb. gördünüz mü? Bence de görmediniz, bende görmedim akşam ders veren nöbetçi hakim yada savcı... Uzun lafın kısası kendi adıma konuşayım ben öğretmenim, polis, doktor yada güvenlikçi değilim, tüm mesleklere saygım var ama benim işim öğretmenlik ben bundan anlarım diğerlerinden anlamam, sabah akşam taşıma şoförleriyle tartışmak benim işim değil. Ya yönetmelik adam gibi düzenlenmeli yada öğretmenlere bu şartlarda nöbet görevi verilmemeli (Sanki sen nöbet mi tutuyorsun diyenlere evet btr olmama rağmen nöbet tutuyorum ve taşıma merkezi okuldayım )

okullara hizmetli gönderemiyor MEB
nerde kaldı her okul bahçesine şu kadar güvenlikçi istihdam edecek
şartları bilmiyor gibi teklifler yapılıyor maalesef.

gamer99' Alıntı:
okullara hizmetli gönderemiyor MEB
nerde kaldı her okul bahçesine şu kadar güvenlikçi istihdam edecek
şartları bilmiyor gibi teklifler yapılıyor maalesef.

Bunu düşünecek ben değilim, okulumda matematikçi yok, meb göndermiyor yıllardır, şartlar böyle diye hizmetliyi derse mi sokalım? Heryerde eğitime şöyle yatırım yaptık, böyle şaha kaldırdık demesini biliyorlar, güvenlik görevlisi de istihdam etsinler bi zahmet. Nöbette başına gelen olay yüzünden(kavga eden öğrenleri ayırmak) dava açılan hatta dayanamayıp öğretmenlikten istifa eden arkadaşım var, burda da yazmıştı konuyu uzun uzun. Sorumluluğu çok fazla, zamanımda öğretmene kitlemişler meseleyi, artık yeter, ne olacaksa olmalı, konu çözülmeli.

Geri