Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Öğretmenler odasında...

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında aydinx tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. aydinx

aydinx Site Gezgini

Merhabalar hocalarım,okulumuzdaki öğretmenler odasındaki bilgisayara deepfreeze kurayım dedim öğretmenler tepki gösterdi ,masa üstü evlere şenlik asla düzenli kullanmıyorlar ...sizler bu duruma ne care buldunuz deepfreez kullanan var mı ? pc lere virüs bulaşmaması ve düzen açısından nasıl bir yol izliyorsunuz

2. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

Bizde kullanıyoruz. Aksi halde virüsten geçilmiyor. Masaüstüne hazırladığı bir uyarı resmi koyun. Bilgisayarda koruma programı vardır, dosyalarınızı flash belleğinize saklamayı unutmayın gibi.
    Öğretmenler bir iki sızlanır sonra alışırlar.

Son düzenleme: 14 Eylül 2018 22:45
    mcö ve aydinx bunu beğendi.
  3. sancaktepe

sancaktepe Seçkin Üye Seçkin Üye

öğretmenlere sormuyorum direk kuruyorum. masaustune de yazıyorum dosyalarınız silinecektir diye. kimse itiraz edemez , görev ve sorumluluk sende. yetkilerin de var bu konuda hocam. isteyen istediği yere şikayet edebilir

aydinx bunu beğendi.
  4. hastasıyız dede

hastasıyız dede Hiperaktif Üye Hiperaktif

Biraz rahat ol hocam antivirüs te kurma bırak flaşlarındaki belgeler silinsin. Sonra onlar senden talep edecekler.

paradox99 bunu beğendi.
  5. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

Ben kuruyorum. Kimse şikayetçi değil D: bölümünü açık bırakın yeter.

twetyynet bunu beğendi.
  6. maverick07

maverick07 Seçkin Üye Seçkin Üye

En güzeli lisanslı bir anti virüs yazılımı. yıllık 25-30 tl ye alıyorum hiç bir sıkıntı olmuyor.

7. bilisimmeslek

bilisimmeslek Seçkin Üye Seçkin Üye

Deepfreeze vb. Tek çözüm hocam.

8. computing

computing Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam hard diskin d sürücüsünü masaüstüne kısa yol olarak ekledim silinmesini istemediğiniz şeyleri buraya alın dedim c yi korumaya aldım kimse de bir şey demedi deseydi de cevabını verirdim alttan almayın sonra başınız çok ağırır.

9. *fredy

*fredy Üye

Aynenn hocamın dediği gibi bir iki zırlar alışırlar

10. tuncay_tuncez

tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

hec bisiye dokanmayin...:)

mcö bunu beğendi.
  11. mesut_steel

mesut_steel Seçkin Üye Seçkin Üye

Toplu kullanılan bilgisayarların temiz kalması için şart, ben de kurdum, D: yi açık bıraktım, masaüstü arkaplanına da bir uyarı yazısı, tamamdır. Tantana edenler iş biliyor gibi görünmeye çalışanlardır rahat ol sen bildiğini yap hocam..

12. Hakan25

Hakan25 Aktif Üye

Ne ahlaksız adamsın. Senin gibi bilişimci ile aynı mesleği paylaştığım için utanıyorum. Zırlıyorlarmış. Baban, annen yaşındaki meslektaşlarına böyle mi hitap ediyorsun. Suç senin değil seni orda tutanlarda.

13. ernsg

ernsg Üye

Gereksiz bir tepki gösteriyorsunuz. O mesajı yazan kişi ahlaksız falanda değil çok eskiden beri forumun üyesi, hiçbir ahlaksız mesajını görmedim. Burası bir aile ortamı. Eğer samimi mesajlara bile böyle anlamsız tepkiler gösterirseniz kimsede mesaj yazmaz. Suç senin değil seni orda tutanda yazmışsınız, bu mesajınız devlete hakaret kapsamında, olurda birisinin dikkatini çeker, soluğu savcılıkta alırsın.

kendir_li bunu beğendi.
  14. kendir_li

kendir_li Seçkin Üye Seçkin Üye

Oncelike arkadaşın sorusuna cevap verelim. Böyle şeylerde çok sorarak iş yaparsanız başınıza gereksiz yere iş acarsiniz. Gerekli uygulamayı kurar masaüstünde uyarıyı koyar geçersiniz.

Simdi sizin uslubunuz çok mu uygun olmuş. Ayrıca Yakuphan hocanın kullandığı günlük hayatta bile biraz sinirlenince ağızdan çıkabilecek bir kelime kaldiki burada branşa has bir angarya iş çıkarılması durumu var. Yıllardır forumda yazan yararlı bir arkadaşımız. Daha düzgün bir şekilde hassasiyetinizi belirtebilirsiniz. Kaş yapayım derken göz çıkarmaya gerekyok.

ernsg bunu beğendi.
  15. yildiray75

yildiray75 Süper Üye Süper Üye

d sürücüsünde koruma yok c de var
    arkaplan resmine de uyarıyı yazdım
    d de klasör yapıp masaüstüne kısayol yaptım adını da silinmeyen klasör koydum. uğraşamam virüslü flaşlarıyla

16. aak

aak Süper Üye Süper Üye

Virüslü flash olayına deepfreez de çözüm olmuyor. Benim tüm tahtalarda var ama yine virüslü. Antivirüs alacağım ben.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal