ÖĞRETMENLERE ROTASYON MECLİS'E GELDİ

Kodla Büyü

karinca_52

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenlerimize hizmet süresine bağlı yer değiştirme uygulaması geliyor. Mecliste görüşülen Torba yasaya öğretmenler için şube müdürleri ve müfettişler gibi hizmet süresine bağlı yer değiştirme geliyor.

Öğretmenlerimiz için hizmet süresine bağlı yer değişikliği teklifi genel kurulda kabul edilip yasalaşırsa , öğretmenlerimiz hizmet süresine bağlı olarak il içerisinde yer değiştirmek zorunda kalacak.

Bir öğretmen başladığı okuldan emekli olamayacak.

Milli Eğitim Bakanlığında daha önce , okul müdürlerine , müdür yardımcılarına , şube müdürlerine ve müfettişlere hizmet süresine bağlı yer değiştirme yapılmıştı.

Şimdi aynı uygulama öğretmenlerimiz için il içerisinde yapılacak.

Örneğin bir öğretmen İstanbul Kabataş Lisesinde 30 yıl görev yapamayacak .

Öncelikle bu cesur kararlarından ötürü Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI Bey ve Müsteşar Bey'i tebrik ediyoruz.

Öğretmenlerimizin il içerisinde rotasyona tabi tutulması birçok açıdan hem personel hemde eğitime pozitif katkı sağlayacaktır.

Öğretmenlerimize il içerisinde hizmete bağlı yer değişikliği getiren kanunla ilgili gelişmeleri önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

www.kamudanhaber.com
http://www.kamudanhaber.com/meb/ogretme ... 61239.html

Ne değişecek ki
Çok çok yüksek puanlılar aynı cisli mahallede ama başka okula, Genç dinamik ama düşük puanlılar ise varoşlarda başka okula.
Filler tepişir çimenler ezilir.

Bu arada haberin kaynağı yine aynı site,,yani bir haber ajansı yada bir yetkili ağız yok
Biz balonu uçurduk,,, tutan yutarsa haberlerinden yani

Meclis torba yasasından bahsediyor, Benim bildiğim torba nın ağzı bağlandı.
İçinde neler var bilmiyrum ama

Haberi yapan site Eğitim-bir-sen yöneticilerinin yönetiminde bir sitedir. yazdıkları kendi görüşleridir. zaten uzun bir süredir bunun olması için çaba sarf ediyorlar. bizler gözümüzü açtığımızda her şey için geç kalınmış olacak

Adı geçen site asparagas haber yapmayı marifet sayan bir sitedir. Uzun süredir siteyi takip edenler için güvenirlik katsayısı -999999999999999999999999999999999999999 olan bir sitedir.

Rotasyon bu tür 3. sınıf ve birbirinin klonu olan sitelerin karın ağrısı. Bu haberin doğru çıkması halinde milyonlarca öğretmeni bu mübarek ramazan gününde bu tür site ve klonlarına en galiz küfürleri etmeye davet ediyorum. Adam 30 yıldır layıkıyla, Kabataş Lisesinde görevini yapıyorsa, sizin zorunuza giden ne! Senelerdir gözlemlediğim tek şey LİYAKAT. Eğer adamanın liyakatı varsa 1 senelik öğretmen 30 senelik öğretmene fark atıyor. Eğer liyakat yoksa 30 senelik öğretmen 1 senelik öğretmene öğretmenliğin ne olduğunu öğretiyor. Eğer sizde 1 gr akıl varsa bu işleri bırakırsınız ve LİYAKAT üzerine kurulu bir sistem için çalışır ve haber yaparsınız. Gerisi boş iş....

Doğru söze ne denir!

kesinlikle doğru bir karar bence..benim de keyfim istemez okulumu değişmek ama uzun süre aynı okulda kalınca öğretmen verimi düşüyor..Çok doğru bir uygulama,kendi okulumda 20 yıllık öğretmenler var,adam kendi malı zannediyor okulu,müdürü,her şeyi..

değişen ne olacak iyi okullara yine aynı öğretmen tipleri gidecek 30 yıllık öğretmeni 2. sınıf bir okulda çalıştıramayacağınıza göre kendi aralarında yer değiştirirler. millet vekilleri bence önce kendilerine bir rotasyon getirsin 20 yıldır millet vekili olan takozlar var.

Hepimiz devlet görevlisiyiz. Türkiye'nin tüm bölgelerinde görev yapan biri olarak; OKUL HİÇ KİMSENİN TAPULU MALI DEĞİLDİR...
Okulumuzda 2 öğretmen tartıştı, memleketinde görev yapan öğretmen, gurbette görev yapan öğretmene; "Ne zaman tayin istiyosun, bi an önce çek gitte kurtulalım senden" dedğinde tartışmanın boyutu değişti. Ortalık karıştı.
Şahsi fikrim rotasyonun uygulanması şöyle olmalı;
Öğretmenler en az 3 ve yahut 4 okulda görev yapmalıdır.
Ya da en az 3 ilde çalışmalıdırlar.
Daha da ilginç öneri en az 3 bölgede çalışmalılar
Öyle evimi aldım, arabamı aldım, ticari işimi kurdum, burda ortam yaptım dışardan para kazanıyorum dönemi bitsin...

dorian' Alıntı:
Hepimiz devlet görevlisiyiz. Türkiye'nin tüm bölgelerinde görev yapan biri olarak; OKUL HİÇ KİMSENİN TAPULU MALI DEĞİLDİR...
Okulumuzda 2 öğretmen tartıştı, memleketinde görev yapan öğretmen, gurbette görev yapan öğretmene; "Ne zaman tayin istiyosun, bi an önce çek gitte kurtulalım senden" dedğinde tartışmanın boyutu değişti. Ortalık karıştı.
Öyle evimi aldım, arabamı aldım, ticari işimi kurdum, burda ortam yaptım dışardan para kazanıyorum dönemi bitsin...

sayın hocam yeni yasa çıktı büyükşehir olan yerlerde aynı il içinde başka ilçeye gönderdildiğinde isterse 200 km olsun yolluk vermiyorlar..Sürekli bu masrafları kim karşılayacak acaba?

dorian' Alıntı:

:mrgreen: öğretmenin öğretmenden başka düşmana ihtiyacı yok.

Valla çoğunluk için pek de iç açıcı bir haber değil. ama yukarıdada bir arkadaşın bahsettiği olay bizdede oldu. adam diyor ki diğer öğretmen arkadaşa ne zaman tayin isteyip gideceksin. sanki babasının malı olmuş okul. ama şimdi rotasyon gelirse kim gidecek??

bu hükumetin her zaman yaptığını söyleyim. ilk çıkardıkları insanları mağdur ederler. gönderirler sonra pişman olurlar ama giden geride gelmez. siz siz olun ilk tura katılmayın

rotasyona memnun olanların mantığını anlayamıyorum.yılan birgün sizi de sokarsa o zaman anlarsınız.adam merkezde yıllardır çalışıyormuş.oraya gökten zenbillemi inmiş.merkeze gelmek için herkes belirli bir sıra ve puandan geçiyor.yaptıkları saçma uygulamalarla sistemi tıkanma noktasına getirenler şimdi çene yapıyor.yakında il dışı da başlar.3 ilde 5 ilde çalışmayı da ben kendim belirlerim.devletin yapabileceği ya da yapması gereken teşviktir.oldu olacak her yıl başka bir ilde çalışalım nasıl.meslektaşlarının zor durumda kalmasından keyif alacak bir öğretmenler var zaten yazık...

Hakkaten haaa ÖĞRETMENE ÖĞRETMENDEN BAŞKA DÜŞMANA GEREK YOK !!!

Yok öyle yağma ben yıllarca doğuda sürenecem yıllar sonra bir yere tayın ıstıyecem ordada ıl merkezıne gelme ıcın 3-5 yıl beklıcem tam merkeze geldım ev aldım araba aldım rahatlıcam derken hadi paşam anca gidersin dicekler

Ya siz aklınızı neyle çalıştırıyonuz !!! Sıcak kafamı yapıyor size

Rotasyon kesinlikle gelmeli bizim okulda da var böyle biri 30 yıllık öğretmen tartıştık sonra ne alakaysa beni kimse burdan gönderemez ancak ölüm çıkar diye bağırdı...Düşmanlıkla alakası yok sonuçta kendim için de istiyorum ki en merkezi okullardan birinde çalışmama rağmen...

siz rotasyon geldiğinde o örümcek kafalı olanlar gidecekmi sanıyosunuz 30 yıllık adam il milli eğitimde partide siyasette sendikada yalaklanmadık yalamadık kişi bırakmaz gene olan sana bana olur.
hadi bunada olmaz deyin

Olmayacak şeyler için tartışmaya gerek yok bence... :+1: Ne idüğü belli olmayan bir site, mübarek günde hararetli hararetli tartışmalar...
Tövbe ya...! :alkis:

ya açıkcası doğru site nin neye hizmet ettiği yada yıllarca verdiği çogu haberin fason olduugu ortada ama burda yalanda olsa bıle arkadaslarımızın bu olaya tepkileri şaşırtıyor açıkçası

enestar' Alıntı:
Keşke gelse. Tebdil-i mekânda ferahlık vardır.
canını sıkıyorlarsa çıldırmana ramak kaldırdıysa yada yeni mekanlar keşfedip yeni insanlarla tanışmak istiyosan hocam kır kalemini yaz il içinde üç beş dene ücra ilçelerden ücra okullarda bizde helal olsun diyelim :D

artık bilindik düzen değişmeli..emekli olmayıp çalışan her okulda 3-5 fosil var..özellikte liselerde ögrencilerin alay konusu oluyorlar..öğrencilerin elinde madara olan çok yaşlı ögrtmen var. Bu rotasyon en az 20 bin emekli yapar. sıkıyosa olmasınla emekli..rotasyona destek

tcoalngsau' Alıntı:
artık bilindik düzen değişmeli..emekli olmayıp çalışan her okulda 3-5 fosil var..özellikte liselerde ögrencilerin alay konusu oluyorlar..öğrencilerin elinde madara olan çok yaşlı ögrtmen var. Bu rotasyon en az 20 bin emekli yapar. sıkıyosa olmasınla emekli..rotasyona destek
hocam adam geçinemiyordur. emekli olduğu zaman alacağı maaş belli. o yaşa gelmiş adamın yine gideceği yer ona benzer okul olur.

g.cetin.66' Alıntı:
enestar' Alıntı:
Keşke gelse. Tebdil-i mekânda ferahlık vardır.
canını sıkıyorlarsa çıldırmana ramak kaldırdıysa yada yeni mekanlar keşfedip yeni insanlarla tanışmak istiyosan hocam kır kalemini yaz il içinde üç beş dene ücra ilçelerden ücra okullarda bizde helal olsun diyelim :D

Kadrolu 3. okulumdayım. Görevlendirmelerle 7 filan oluyor. 3 ayrı il gezdim. Kimi merkez kimi ilçe idi. 10 sene olmadım daha öğretmenlikte. 3 senedir yer değiştirmeyerek şu anda rekora gidiyorum ve fena halde il içi tayin düşünüyorum şu anda. Aslına bakarsan yazdım ama yazdığım okulun idaresi normu yükseltmesi gerekirken yükseltmediği için atanamadım.

Kısaca bilmeden sallayan sayın arkadaşım. Sen bana helal olsun desen ne olur demesen ne olur.

yorumları hayretle okudum ve anladım ki öğretmenlerin en büyük düşmanı yine öğretmenler. Bazı arkadaşlar bazı aksaklıklardan bahsetmiş ama yanlış yanlışla düzeltilmez. Bu rotasyon olayı sonrası gariban öğretmenler eğitim dışı bu olaylarla kafasını işine veremez, o dert yanılan çöreklenmişler de şube müdürü,okul müdürü falan olur torpil iltimas tavan yapar. Hiç açık gösterilmeyen okullar kendi adamı için dönem ortasında öğretmen ister vs.

toker42' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:
hocam adam geçinemiyordur. emekli olduğu zaman alacağı maaş belli. o yaşa gelmiş adamın yine gideceği yer ona benzer okul olur.

hocam bu geçinemiyoruz edebiyatıda bahane malesef..yeni göreve başlayan bekar birisi bu ülkede geçiniyorsaemekliliği gelen birisi 10 kere geçinir..

şu öğretmenin düşmanı da öğretmen söylemleri bencilce söylenmiş sözler bence..Bugün doğudaki batıya tayin isteyip gelemiyorsa batıda kök salan öğretmenler yüzündendir..İl içi degil il dışı rotasyonada EVET diyorum..not: Batıda çalışıyorum

tcoalngsau' Alıntı:
toker42' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:

hocam bu geçinemiyoruz edebiyatıda bahane malesef..yeni göreve başlayan bekar birisi bu ülkede geçiniyorsaemekliliği gelen birisi 10 kere geçinir..

şu öğretmenin düşmanı da öğretmen söylemleri bencilce söylenmiş sözler bence..Bugün doğudaki batıya tayin isteyip gelemiyorsa batıda kök salan öğretmenler yüzündendir..İl içi degil il dışı rotasyonada EVET diyorum..not: Batıda çalışıyorum
..
1. yeni mezun bekar bir öğretmenin çocuk büyütme gibi bir derdi yok. ev geçindirme gibi bir derdi yok. çocuk okutma gibi bir derdi yok. istanbulda tek maaşla çocuğunu üniversite okutmaya çalışan öğretmen arkadaşlar biliyorum. gel sen emekli maaşıyla bunları becer.

2. il içi de il dışı rotasyon da gelse o fosil dediğin adamların puanları kadar puan kimsede yok. o yüzden Çok iyi okulda görev yapan bir öğretmenn yine başka bir iyi okula gidecek. sizin yarar dediğiniz aslında zarara dönüşecek. zira güç bela (özür grubu - norm fazlası - il dışı vb..) iyi okullara atanan puanı düşük yeni öğretmenler o güzel okulları bir daha anca rüyasında görecek...

Geri