ÖĞRETMENLERE ROTASYON MECLİS'E GELDİ

Kodla Büyü
gamer99' Alıntı:
bir deli bir kuyuya taş atmış
6 sayfa yorum yapmışız

:puhaha:
Pekte deli değilmiş hocam, :p hatta kahin derseniz daha doğru olur.

İşte bugünün haberi, doğruysa yani.Başka sitede yok.googlede rastlamadım
http://www.memurlar.net/haber/476703/
Öyle yalan haber yazacak bir sitede değil ama Ajans yada gazete kaynağı verememiş.Kaynak olarak yine kendini göstermiş.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin resmi twitter hesabından açıklama yaptı.

Öğretmene rotasyona gelince bu konuda da daha önce sendikalar ve diğer paydaşlarımızla yaptığımız ortak çalışmalar doğrultusunda il içinde ve 10 ya da 12 yıl için planlanması düşünülmektedir. Bu konuda nihai karar yönetmelik ile düzenlenecek ve bu yönetmelik her mevzuat çalışmamızda yaptığımız gibi ilgili herkesin görüşü alınarak hazırlanacaktır" ifadelerini kullandı.

http://www.kamudanhaber.com/meb/tekinde ... 62462.html

son yıllardaki gelişmeleri dikkatle takip etmeye çalışan biri olarak söylüyorum; bu kaçınılmazdı.
ilerleyen yıllarda ise 657 tamamen değişecek ve kadro uygulaması sona erecek. bu kanunun adı dahil, baştan başa mevcut her şey yeniden düzenlenecek.

Arkadaşlar; gerek bakan, gerekse müsteşar açıklamalarıyla nabız yokluyor. Tepki göstermek gerek.

kazuo' Alıntı:
Arkadaşlar; gerek bakan, gerekse müsteşar açıklamalarıyla nabız yokluyor. Tepki göstermek gerek.
olanla ölenin çaresi yokmuş, öyle derler.
bu konuda hükümetin hiç şakası yok gibi geliyor bana.
sonumuz hayrolsun :D
aynı zamanda eğitim sistemi, devlet memurluğu istihdam şekli, gibi konularda çok ciddi değişiklikler gelecek iktidardan.
devlet memurları ve dolayısıyla devlet, tasfiye edilecek. çok büyük ekonomik, sosyal ve özlük hakkı kayıpları yaşanacak sanıyorum.
bu konuda çok karamsarım ben :(

Hazır, ilçelerde belediyelere bağlandı yolluk vs yok.
İL İÇİ rotasyon deyince,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Önce merkeze
10 yıl sonra uzak bir köye ama olmadı
sonra varoşlara en son
emekli olmana yakın dağ köyüne
Aklıma bu gezme işinin sonunun pek hayırlı olmadığı geliyor.Merkeze gelsem nasılsa gene gidecem köylere.
Eskiden Biz Türkler göçebeydik.Yerleşik düzene geçtik.Ama Yine göçebeyiz ,,,40-50 yaşında zaten emekli olamayacaaz ama yine göçebe olacağız..

GRİNGO' Alıntı:
İL İÇİ rotasyon deyince,
Önce merkeze
sonra varoşlara en son
Aklıma bu gezme işinin sonunun pek hayırlı olmadığı geliyor.Merkeze gelsem nasılsa gene gidecem köylere.
Eskiden Biz Türkler göçebeydik.Yerleşik düzene geçtik.Ama Yine göçebeyiz ,,,40-50 yaşında zaten emekli olamayacaaz ama yine göçebe olacağız..
hocam bakan millet Ankara ya gelemiyor demiş komisyondaki açıklamasında müsteşar il içi olacak diyor ama bakan ayrı telden çalıyor galiba bakan il dışını işaret ediyor. Hocam öğretmenlikte ilk atandığımda sürekli rotasyon olsaydı kendime başka bir yol çizmeye çalışırdım 12. yılıma giriyorum adam rotasyon diyor devletin ciddiyetiyle bağdaşır mı, maç başladıktan sonra kural değiştiriyorsun, meb olarak de ki 2015 yılında atanacaklar bu kurala göre çalışacak millet neye girdiğini bilsin, hayatını ona göre ayarlasın.

12 - 14 yıl üzerindeki öğretmenler hedef kitle.
Ne rotasyondan giden, ne de istediği yere gelen memnun kalmaz çünkü istediği yere gelebilen yine geri gidecek ve döneceğide bellisiz.
Yanında çocuğu ailesi kebap olacak.

computing' Alıntı:
GRİNGO' Alıntı:
İL İÇİ rotasyon deyince,
Önce merkeze
sonra varoşlara en son
hocam bakan millet Ankara ya gelemiyor demiş komisyondaki açıklamasında müsteşar il içi olacak diyor ama bakan ayrı telden çalıyor galiba bakan il dışını işaret ediyor. Hocam öğretmenlikte ilk atandığımda sürekli rotasyon olsaydı kendime başka bir yol çizmeye çalışırdım 12. yılıma giriyorum adam rotasyon diyor devletin ciddiyetiyle bağdaşır mı, maç başladıktan sonra kural değiştiriyorsun, meb olarak de ki 2015 yılında atanacaklar bu kurala göre çalışacak millet neye girdiğini bilsin, hayatını ona göre ayarlasın.
aynen, yaziyi okuyunca bakanin il disini kastettigi anlasiliyor.... hic bir sendika da tepki gostermiyor simdilik... nasil bir sistem bu ya , ben yaptim oldu mantigi var.

Bakan Avcı, rotasyon konusuna ilişkin olarak, Meclis komisyonunda şunları söyledi.

"öğretmen camiasının kılcal damarlarına ulaşırsanız bu konudaki sorunun ne kadar derinlerde... Bakın Ankara'ya öğretmen atayamıyoruz. Çünkü Ankara'da bütün norm kadrolar doldurulmuş vaziyette. Belli başlı şehirlerde uzun yıllardan beri birikme var. O birikme nedeniyle öğretmenler arasında eş durumundan da kaynaklanan, sağlık durumundan da kaynaklanan atanma taleplerini yerine getiremiyoruz.

2012 yılında Antalya'da yapılan bir çalışmada sendikaların da katılımıyla ve onayıyla bu konuda bir prensip kararı alınmış. Yalnız sendikalar tarafından bu rotasyona tabi olacak öğretmenlerin hizmet sürelerinin 12 ile 14 yıl üzeri olması önerilmiş . Bizim yaptığımız çalışmada da 8 ile 10 yıl arasında olursa nasıl bir hareketlilik olur, ona bakıyoruz. Herkesi tedirgin etmek, yerinden etmek gibi bir niyetimiz yok. Ama belli yerlerde kilitlenmeler var, norm kadrolar dolmuş vaziyette. Ama aynı zamanda öğretmenlerin de Ankara'ya gelmek, İstanbul'a gelmek, Antalya'ya gitmek, İzmir'e gitmek gibi talepleri var. Yani biz o öğretmenleri yerinden ederken yerleri boş kalmayacak oraya da başka öğretmenler gelecek. Nasıl birileri gitmek istemiyorsa, birileri de gelmek istiyor. İşte o gitmek istemeyenler ile gelmek isteyenlerin adil bir biçimde bir noktada buluşturmak üzere bir çalışma yapıyoruz. Bu konuda da desteğinizi bekliyorum. Hakikaten bu popülizm yapılacak bir konu değil."

http://www.turkiyeegitim.com/avci-ogret ... 58059h.htm

Bu belirtilen yerlere öğretmen atamak zorunda mısın kardeşim. Gelmek isteyen de ona göre sırasını beklesin planını yapsın. Şimdi millet krediyle ev almış, çoluk çocuk eş nasıl şehir değiştirecek. Bakın buraya yazıyorum, bu uygulamayı bir kere yapıp sonra vazgeçecekler ve olanlar bu uygulamaya girenlere olacak.
neymiş efendim, Ankaraya gelmek istiyormuş, e canım ben de gelmek için yıllardır bekledim. Bence bunu yapamazlar,p çok büyük tepki alır, bilhassa çocuklu öğretmenlerden. Yoksa çocuk olmasa sorun olmaz o kadar, hem değişiklik olmuş olur:)

İş güvencemiz elden gidiyor,rotasyon geliyor,malum kesimlerin verdiği liste ile liyakata bakılmadan idareci atanıyor, öğretmenin saygınlığı ayaklar altına alınıyor, toplu sözleşme masasında satılıyoruz, verilen göstermelik ek ödemelerle gözümüzü boyuyorlar zarardayız,öğretmenlik diye bir mesleğin artık kanunlarımıza göre sona erdiğini tüm meb çalışanlarının eğitim çalışanı olarak geçtiğini BİR TARAFLARIMIZI YIRTARAK bağırıyoruz,haykırıyoruz ama anlatamıyoruz. koltuk sevdasına aman bana birşey olmasın mantığına yeniliyoruz. hiç içimden gelmiyor bunu söylemek dilimde varmıyor ama bize müstehak...

Geri