ÖĞRETMENLERE ŞARK GÖREVİNİN DETAYLARI NETLEŞİYOR

Kodla Büyü
arkadaş okulda 1-2 tane müdür ve yardımcısına rotasyon yapana kadar (ki 8 yılda 1) anaları ağlıyo 810 bin tane öğretemene bu çalışmayı düzgün bi şekilde akatarabilecek bürokratlar, helede MEB'da yoktur.. il içi ildışı atamaları için bile milleti kanser ediyorlar, becerebilirlerse ellerini öper helal olsun der gider 3-4 yıl çalışır gelirim.. :wink:

evet herkesin çoluğu var çocuğu var düzenlerini bozmalarını kimse istemez ama bende gençliğimin en güzel 4 yılını geçirdim geçiriyorumda . bu da bize haksızlık değil mi bu niye dile getirilince tepki topluyoruz arkadaşlar.

Olursa ilk gidenlere vurur piyango :) Bir daha da kolay kolay kimsenin aklına gelmez uygulamak.

agd85' Alıntı:
evet herkesin çoluğu var çocuğu var düzenlerini bozmalarını kimse istemez ama bende gençliğimin en güzel 4 yılını geçirdim geçiriyorumda . bu da bize haksızlık değil mi bu niye dile getirilince tepki topluyoruz arkadaşlar.
Laf cambazlığı yapmanın lüzumu yok açık açık istiyorsunuz ki ben doğunun çilesini çektim onlarda çeksin. Devlet devlet olsa zorunlu rotasyon yapmak yerine bölge bölge maaslari farklı versin isteyen gitsin yapsın. Ben mardinde çalıştım Allah eşimi dostumu ne de hiç tanımadığım af ile yerinde kalmış kişileri oraya düşürsün. Bizim ülkede parayı seven adam çok maaşına ver 500 lira fazla adam koşa koşa gider zaten

kakababa' Alıntı:
agd85' Alıntı:
Laf cambazlığı yapmanın lüzumu yok açık açık istiyorsunuz ki ben doğunun çilesini çektim onlarda çeksin. Devlet devlet olsa zorunlu rotasyon yapmak yerine bölge bölge maaslari farklı versin isteyen gitsin yapsın. Ben mardinde çalıştım Allah eşimi dostumu ne de hiç tanımadığım af ile yerinde kalmış kişileri oraya düşürsün. Bizim ülkede parayı seven adam çok maaşına ver 500 lira fazla adam koşa koşa gider zaten
edebini takın yazdığımı iyi anla ya da tercüme edeyim zorlama kendini. çocuğu olanların düzen kurmuşların tekrar doğu hizmeti yapması haksızlık bunu kabul ediyoruz ama doğu hizmeti affıyla doğu görmeden anasının babasının dibinde öğretmenlik hayatını bitireceklere de bi el atılsın onlarda güzel yurdumuzun zahmetli bölgelerinde çalışssın dediğimizde hopladıklarını görüyoruz diyorum. bilmem anladın mı.

61>34' Alıntı:
arkadaş okulda 1-2 tane müdür ve yardımcısına rotasyon yapana kadar (ki 8 yılda 1) anaları ağlıyo 810 bin tane öğretemene bu çalışmayı düzgün bi şekilde akatarabilecek bürokratlar, helede MEB'da yoktur.. il içi ildışı atamaları için bile milleti kanser ediyorlar, becerebilirlerse ellerini öper helal olsun der gider 3-4 yıl çalışır gelirim.. :wink:
Bu arkadaş noktayı koymuş, neyi tartışıyorsunuzki :mrgreen:

800 bin öğretmen için bu sistemi uygulayabilecek kapasite olsa, zaten Eğitimde sorun falan kalmaz.

Valla inşallah olur, hem de seçimden önce olsun, görelim oyları, seçimden sonra bile olsa tepkiyi sandıkta vermek gerekir, ama unutulur gider. yapacaklardır bunu, seçimden sonra beklerim. idareci rotasyonu 3-4 yıl süründü, olmaz dendi, sonunda oldu işte. Şu işi yapmayı düşünene bile öğretmenlerden 1 oy çıkmaması lazım ama gelir birazdan savunucuları, yazarlar burda...

Demekki arkadaşlar bizde yönetenleri rotasyona göndereceğiz. Önümüzdeki günlerde sıra bize geldiğinde sandığın başında uyaracağız onları. Ben başladım her gün birini uyandırmaya sizede tavsiye ederim. Aslında EBS üyesi arkadaşlar birer birer istifa formlarıyla uyarmaya başlasalar iyi olur. Gerçi onlar yine bir mülakat maddesi koydurup çözerler işi ama neyse mülakat başka konu.

ozilogic' Alıntı:
Ben gitmem arkadaş 5 yıl çalıştım geldim. Sen önce doğuya gitmeyenleri affet sonrada deki vay efendim doğuda öğretmen durmuyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Gitmeyenler gitsin kardeşim. İsim verip rencide etmek istemiyorum ama tanıdığım bir sürü arkadaşım var doğuya turistik geziye bile gitmeyen... :D
:++: Aynen katılıyorum.

ozilogic' Alıntı:
kakababa' Alıntı:
O gitsin bu gitsin diyenler ben yaptım oda yapsın diyenler türemiş yine. Arkadaş bende mardinde çalıştım ama niye insanların kötülüğünü istiyorsunuz onu anlamıyorum. Adamın çocuğu vardır yeni düzeni vardır ne istiyorsunuz insanlardan. Yap maaşlarına 500 lira zam doğuya gidecek olanlara bak bakalım açık kalıyor mu
Kimsenin kötülüğünü istemiyoruz ki hocam nerden çıkardınız bunu. Herkesin kendine göre düzeni vardır. Ben düzenimi bozup gitmişsin doğu görevi için bir başkası da düzenini bozmadan afolunduysa burada bir haksızlık yokmudur? Ben bu haksızlığı dile getiriyorum sadece... Af olunan arkadaşında suçu yok affedenler suçlu tabiki...
:+1:

agd85' Alıntı:
Aynen benimde gençliğimin 5 yılı -27 derecelerde dağ başlarında geçti. 2 öğretmenli okulda, hafta da bir medeniyet görüyorduk ilçeye inince.. Gitmeyenler önce gitsin görsün doğuyu.. Bize yepılan haksızlık olmuyormu.

agd85' Alıntı:
kakababa' Alıntı:
agd85' Alıntı:
edebini takın yazdığımı iyi anla ya da tercüme edeyim zorlama kendini. çocuğu olanların düzen kurmuşların tekrar doğu hizmeti yapması haksızlık bunu kabul ediyoruz ama doğu hizmeti affıyla doğu görmeden anasının babasının dibinde öğretmenlik hayatını bitireceklere de bi el atılsın onlarda güzel yurdumuzun zahmetli bölgelerinde çalışssın dediğimizde hopladıklarını görüyoruz diyorum. bilmem anladın mı.
:++: :++: :++:

Bu haberi yapan arkadaşlara hitaben
Levent Yüksel'den - Dedikodu ( Geç bunları anam babam geç bunları... ) şarkısını istiyorum :lol: :p

Gençliğimin 5 yılı doğuda geçti. Tam tayin isteyecem doğu affı getirdiler. fazladan boş kadro olmadığı için2 sene daha kaldım. Toplamda 7 senem geçti doğuda.
Şimdi kimse laf kalabalığı yapmasın. Yok 500 lira fazladan verilsin herkes edebiyatına da girmesin. Ben de doğuda çalıştım hiç fazladan bir şey almadım.
Evet mantığım ben yaptım herkes yapsın. Kimsede bu yüzden eleştiri yapmasın. Her şeyden önce her uygulamada eşit olacaksın adil olacaksın.

Öncelikle affettiklerini yollayacaksın doğuya. Onlar yeterince batıda tecrübe kazanmışlardır.

bilgisavar_38' Alıntı:
Gençliğimin 5 yılı doğuda geçti. Tam tayin isteyecem doğu affı getirdiler. fazladan boş kadro olmadığı için2 sene daha kaldım. Toplamda 7 senem geçti doğuda.
Şimdi kimse laf kalabalığı yapmasın. Yok 500 lira fazladan verilsin herkes edebiyatına da girmesin. Ben de doğuda çalıştım hiç fazladan bir şey almadım.
Evet mantığım ben yaptım herkes yapsın. Kimsede bu yüzden eleştiri yapmasın. Her şeyden önce her uygulamada eşit olacaksın adil olacaksın.

Öncelikle affettiklerini yollayacaksın doğuya. Onlar yeterince batıda tecrübe kazanmışlardır.
:+1:

bilgisavar_38' Alıntı:

:++: :++: :++: :++:

Fazladan ücret versinler en azından memleketine gidenler açıkları az da olsa kapatırlar. Adamların memleketi olduğu halde gitmiyorlar, 24 saatlik mesafeden millet niye gitsin?

Re: Ynt: ÖĞRETMENLERE ŞARK GÖREVİNİN DETAYLARI NETLEŞİYOR

Bence bulunulan yerin hizmet derecesine gore maas karsiligi ders saatini dusurmeliler. Meseela 3. Hizmet bolgesi 8 saat. 2. Bolge 10 saat gibi o zaman aylik 250 ila 400 arasinda artis olur.

bilgisavar_38' Alıntı:

:+1: gidilecekse büyük ihtimalle de yapmayanlar gider sayın hocam

doğu affından yararlanan biri olarak bencede herkes oralara gitmeli. özellikle batıda yaşayıp oralara gitmeden ,vatan millet naraları atan arkadaşlar daha evvel gitmeli ..

şube müdürleri için rotasyon yapmaya gücü yetmeyen hükümetin bunu yapabileceğine inanıyor musunuz. velev ki yapsa bile adil olabileceğine inanabiliyor musunuz. ilk uyguladıklarında bir kısmını gönderir sonra bu işten vaz geçerler sonra kalan kalır mağdur olan olur. bu hükümetin bir işi de düzgün yaptığını gördünüz mü? bu hükümetin amacı eğitimi özelleştirebildikleri kadar özelleştirecekler geri kalanıda yerel yönetimlere devredecekler.

ey benim %50 halkım. görün işte size ne kadar deger verildiğini. yarim gun çalisip yatiyor diger memurlarla esit degil diyen insanlardan dogu bolgelerine gidince fazladan ucret vereceklerini mi bekliyorsunuz?

onlarin size verecekleri bisey yok ama siz onlara herseyi göre göre vereceginiz oylariniz var degerli ögretmenlerim.

boşverin siz yinede aman diyim %50nin dısına çıkmayın. size deger veren çok olur..

Burada sanırım tek mağdur olacak öğretmenler eşi çalışmayan veya eşi atanabilecek memur olan eşlerdir. Eşi özel sektörde olan veya asker polis olana dokunulmayacak. Bu durumu nasıl çözecekler acaba çok merak ettim...

Pİyango 20 yılın altındakine vurdu yani?
meslekte 30-35 ve hatta 40. yılına merdiven dayamış olanların rahatı bozulmayacakmı?

Bi cacık olmaz hükümet düşer yine bu olmaz. En fazla belli süre şartı koyarlar ilçe içinde değişiriz.

urdada 2.5 yıl çalıştım sonra öğrenim özrüyle eskişehire geldim. (öğrenim özrü tayinimden sonra biraz uzasa da hakkıyla yuksek lisansımı bitiriyoum. şubatta bitcek nasipse- sırf batıya gelip yatanlardan değilim belirtmek istedim.)

ama urfada asker öğretmenken, batıda çlışan ve asker öğremten olarak gelen bir arkadaşın af geleceği zaman nasıl güldüğünü ve gelmek istemediğini açıkça gördüm.
nereye mi varacağım:

önce şark görevini yapmayıp affedilenleri göndersinler

ayrıca daha önce birkaç arkadaşın da belirttiği gibi orada şartları eşit hale getirsinler zaten çoğu kişi gidecektir ve en az 5-6 sene çalışacaktır.
son bir ek: ankaradaki bürokrakların doğuda çalışan tanıdıklarına kafalarına göre görevlendirme, vb. kolaylıkları sağlamaları bittiği zaman bu işler düzelecektir.

Geri