Öğretmenlerle Derslere Girmeye Başladınız mı?

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Diğer öğretmen arkadaşlarla derslere girmeye başladınız mı?

Sizden yardım istiyorlar mı?

Liseler ve Ortaokullarda ne anlatıyorlar? Sizi şaşırttıkları şeyler oluyor mu anlatırken.

Kullanışlı yazılımlar kullanıyorlar mı? Kullanıyorlarsa hangi branşlar hangi yazılımı kullanıyorlar.

Sizce verimli mi? Yoksa öylesine yapılan bir uygulama haline mi dönüştü?

Fikirlerinizi yazar mısınız?

Kağıt üstünde giriyoruz, gerçekte girmiyoruz. Girmemizi öğretmenler de istemiyor, rahatsız oluyorlar.

ben bir çoğuna giriyorum .
genelde pdf kitaplar ile epic pen kullanılıyor, flash animasyonlar videolar kullananlar da az değil en az kullanımı antropi teach de gördüm .

Hocam, Epic Pen uygulamasının lisans ücreti sebebiyle kaldırılması yerine Fatih Kalem kurulması gerekmekte.

Neden derslerine giriyoruz arkadaşlar?

2) Tablet Bilgisayar Seti (TBS) dağıtılan ve internet erişimi sağlanan okullarda EBA ders ve Etkileşimli Sınıf Yönetimi (EBA V-Sınıf) uygulamasını kapsayan, TBS dağıtılmayan okullarda ise EBA içeriklerini ve EBA ders kullanılarak ders işlenişini kapsayan sınıf içi uygulamasına rehberlik yapmak.
3) Yapılacak sınıf içi uygulamanın görevli olduğu okulun tüm öğretmenlerini kapsayacak şekilde planlama yapmak ve yapılan her uygulamayı “Sınıf İçi Uygulama” formuna işlemek.

İçindeki uygulamalar tamamen lisanslı (fatih kalem de dahil) faz2 imajı olan varsa paylaşırmısınız?

2) Tablet Bilgisayar Seti (TBS) dağıtılan ve internet erişimi sağlanan okullarda EBA ders ve Etkileşimli Sınıf Yönetimi (EBA V-Sınıf) uygulamasını kapsayan, TBS dağıtılmayan okullarda ise EBA içeriklerini ve EBA ders kullanılarak ders işlenişini kapsayan sınıf içi uygulamasına rehberlik yapmak.
3) Yapılacak sınıf içi uygulamanın görevli olduğu okulun tüm öğretmenlerini kapsayacak şekilde planlama yapmak ve yapılan her uygulamayı “Sınıf İçi Uygulama” formuna işlemek.
hocam bu uygulamayı önceden yapmıştım ama şuan yapmam için bi resmi yazı falan var mı

Hocam, Epic Pen uygulamasının lisans ücreti sebebiyle kaldırılması yerine Fatih Kalem kurulması gerekmekte.
Epic pen in ücretsiz sürümünü indirip kullanıyoruz, ücretsiz sürümde de mi lisans istiyor? Herhangi bir uyarı ile karşılaşmadım şimdiye kadar.

Derslere giren arkadaşlar gözlem formu örneğini paylaşsanız fikir verme açısında iyi olmaz mı?:)

Boyle bir resmi yazimi geldi arkadaslar ben anlamadim 3 gun once bize ebanin yayginlastirilmasi ile alakali yazi geldi ancak orada derslere girme ile alakali bir ibare gormedim ben. Bizde persembe toplanti yapacagiz kendi okulumuzda ogretmenlere ebayi anlatacagim uygulama yaparak

Boyle bir resmi yazimi geldi arkadaslar ben anlamadim 3 gun once bize ebanin yayginlastirilmasi ile alakali yazi geldi ancak orada derslere girme ile alakali bir ibare gormedim ben. Bizde persembe toplanti yapacagiz kendi okulumuzda ogretmenlere ebayi anlatacagim uygulama yaparak
Hocam yaptığınız etkinlik, sunum vb burada paylaşabilir misiniz

Fatihçi olarak çalışırken derse girmiştim. Daha önceden bilgilendirmiştim. Formu göstermiştim.
Arkadaşlar o derste normal derslerini işlemek yerine bana Şov yapmışlardı :) Ebalar Z kitaplar Videolar :D
Bazı kaliteli öğretmenlerin derslerini izleyerek gerçekten kendi açımdan feyz aldım.

Öncesinde bilgilendirme toplantısı yapıp öğretmenlere eba hakkında tanıtım,sunum yapan var mı ? Varsa kullandığı sunumu paylaşabilir mi ?

ve bu sınıflara girme konusunda yapılan planlamanın resmi yazısını paylaşabilir misiniz ?

ebada fatih kalem tanitimi var.epic pen yazilimi kaldirdim.onu yukleyip ogretmen arkadaslara kullanimi ile bilgi verdim.

Ekli dosyalar

• eba.rar
    5.6 MB · Görüntüleme: 33
  • eba test ekleme.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 29
Geri