Okul İnternetimiz Yok

Kodla Büyü

Bihruze

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar , okulumuzda idareci odalarında kablolu internet var ama aynı katta ve diğer katlarda bulunan tüm sınıflarda kablolu internet yok
aynı kabinetten kablo geliyor
sınıflardaki modemi görüp wifi ile bağlantı sağlanıyor ama 24 sınıftada internet olmamasını bir türlü çzöemedim arkadaşlar neden olabilir

Switchleri kapatıp açın hocam. Arada bizde de oluyor. Tüm switchleri kapatıp açıyorum her yere internet geliyor.

Ek bilgi olarak bizde fatih yok normal fiber var. Fatihte farklı birşey olur mu bilmiyorum.

peki arkadaşlar idarecilerle akıllı tahtaların kabloları aynı kabinette farklı switchlere mi takılı bilen cevap verebilirmi

peki arkadaşlar idarecilerle akıllı tahtaların kabloları aynı kabinette farklı switchlere mi takılı bilen cevap verebilirmi
hocam kabinette genelde beyaz renk idari odalar kırmızı ise akıllı tahtalara giden kablolar şeklinde bizim okulda. Faz 2 bu arada söylediğim renk. switch sıralaması da önemli çünkü kurulum esnasında siwtch teki portlara farklı özellikler kodlayabiliyorlar. En iyisi arıza kaydı açıp baktırmanız.

Geri