Okul amblemi için ücretli satılan resmi kullanmak

Kodla Büyü

botecii00

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar kendi okulum için bir amblem tasarlıyorum yalnız logoda kullandığım küçük bir resmi shutterstock sitesinden ekran görüntüsü ile aldım büyük bir sıkıntı olur mu?

Hocam öncelikle ekran resmi ile alacağın görselin çözünürlüğü çok düşük olacak logoyu birazcık büyüttüğünde pikseller görünecektir. Logo kesinlikle photoshop ile yapılmamalıdır. Bu iş için en çok bilinen corel yada illistrartör programları kullanılmalıdır. Ki zaten bu programlarda her türlü görsel logo öğesini kendin çizebilirsin.

Hocam öncelikle ekran resmi ile alacağın görselin çözünürlüğü çok düşük olacak logoyu birazcık büyüttüğünde pikseller görünecektir. Logo kesinlikle photoshop ile yapılmamalıdır. Bu iş için en çok bilinen corel yada illistrartör programları kullanılmalıdır. Ki zaten bu programlarda her türlü görsel logo öğesini kendin çizebilirsin.
Logo kesinlikle photoshop ile yapılmamalıdır.
diğer söylediklerinize katılmakla beraber ben buna takıldım. PS de AI gibi vektörel bir programdır ve istediğiniz boyutta rahatlıkla baskı alabilirsiniz. Okulda iki grafik öğretmeni arkadaşım var. Biri çok iyi AI kullanıyor diğeri PS. Birinin PS de yaptığını diğeri AI ile yapıyor.

Vatandaş AI bilmiyor PS biliyor. PS iyi bilen biri zaten vektörel çalışır bu tür işlemlerde....

İnternetten aldığın resmin Pen Tool ile üzerinden geçer ufak değişiklikler yaparsın olur biter hocam, hem kendi yorumunu katmış olursun, hem de esinlenmek dışında hiç kimse bir şey diyemez. Teşekkür etmeleri gerekir şikayet değil..

Logo kesinlikle photoshop ile yapılmamalıdır.
diğer söylediklerinize katılmakla beraber ben buna takıldım. PS de AI gibi vektörel bir programdır ve istediğiniz boyutta rahatlıkla baskı alabilirsiniz. Okulda iki grafik öğretmeni arkadaşım var. Biri çok iyi AI kullanıyor diğeri PS. Birinin PS de yaptığını diğeri AI ile yapıyor.
Değerli hocam photoshop piksel tabablı bir programdır. İllüstrator ve corel ise vektörel tabanlıdır. Tabiki photoshop ile de vektörel araçkarla çizim yapılabilir ama ama çok verimli olmuyor. Logo kurumlar için çok önemlidir. Logoyu photoshop ile de elbette yapabilirsin ama bu logoyu baskıya soktuğunda çok verim alamazsın.

Vatandaş AI bilmiyor PS biliyor. PS iyi bilen biri zaten vektörel çalışır bu tür işlemlerde....
Vatandaş bilmiyorsa ve bu işi yapmak istiyorsa öğrenecek. İşini en iyi yapacak. Bugün photoshopu bir çok kişi kullanabiliyor. Biz alan öğretmenleri olarak diğer insanlardan bir farkımız olmalı kendimizi geliştirmeliyiz.

İnternetten aldığın resmin Pen Tool ile üzerinden geçer ufak değişiklikler yaparsın olur biter hocam, hem kendi yorumunu katmış olursun, hem de esinlenmek dışında hiç kimse bir şey diyemez. Teşekkür etmeleri gerekir şikayet değil..
Üretme kopya çek gibi anladım ben bunu . Herkesin bir hayal gücü var. Varolan şeye kendi yorumunu katmaktansa bence kendi yorumunla olmayan bir şey yapmak daha doğru.

Geri