okul dergisi için kapak çalışması

Kodla Büyü

ozahit

Aktif Üye
okulumuzda bi dergi çıkaracağız bunun için bi kapak tasarladım sizin fikirlerniz nedir bi yorum yaparsanız sevinirim, özellikle hasari hocam sizin fikriniz önemli
kapakson.jpg

hocam elinize sağlık.
gerçi sizin için hasari hocanın yorumu önemli imiş ama :)
bana okul binası sayfada çok yer kaplıyor gibi geldi

merhaba hocam, diğer sayfada kapağı görmüştüm gölge hataları ve kenarda çok fazla tırtıklanmalar vardı. Bu çalışmada bu hataları gidermişsiniz.

Okul adresinizin altındaki gölge biraz fazlaymış gibime geldi. Bu yazıyıda italik yapabilirsin birde öyle deneyebilirsiniz.
Renk uyumu gayet güzel olmuş.
Alta dairesel fotografların olduğu kısımda iki tarafada eşit mesafede olsun şuan biraz kaymış durumda.
Okul resminin biraz konstrat ve parlaklık ayarıyla oynayabilirsin.
Kavisün üstüne yerleştirdiğin üç resmin uç kısımlarını oval olarak deneyebilirsin.
"EĞİTİM VE KÜLTÜR DERGİSİ" şeklindeki yazıyı "EĞİTİM ve KÜLTÜR DERGİSİ" şeklinde yazabilirsin.
Hocam birde MEHMETÇİK, EĞİTİM VE KÜLTÜR DERGİSİ yazı stillerini değiştirebilirsin. Bu kısım biraz klasik yapıda olmuş.
Genel anlamda çalışmayı sorarsan bence çok güzel. Yukarda saydıklarım sadece önerilerdir. :)

aysmn' Alıntı:
hocam elinize sağlık.
gerçi sizin için hasari hocanın yorumu önemli imiş ama :)
bana okul binası sayfada çok yer kaplıyor gibi geldi

hocam hepinizin yorumu benim için önemli, sadece hasari hocam tasarımla çok ilgilendiği için öyle yazdım

dergi_kapak2.jpg

Bende dün illustrator öğrendim. Eşimin okulu için bir çalışma yaptım İllustratorda. Tabi ilk denemem olduğu için biraz acemice oldu. Tabi tasarım kabiliyetimin eksikliği birazda katkı sağladı. :)

hasari' Alıntı:
merhaba hocam, diğer sayfada kapağı görmüştüm gölge hataları ve kenarda çok fazla tırtıklanmalar vardı. Bu çalışmada bu hataları gidermişsiniz.

Okul adresinizin altındaki gölge biraz fazlaymış gibime geldi. Bu yazıyıda italik yapabilirsin birde öyle deneyebilirsiniz.
Renk uyumu gayet güzel olmuş.
Alta dairesel fotografların olduğu kısımda iki tarafada eşit mesafede olsun şuan biraz kaymış durumda.
Okul resminin biraz konstrat ve parlaklık ayarıyla oynayabilirsin.
Kavisün üstüne yerleştirdiğin üç resmin uç kısımlarını oval olarak deneyebilirsin.
"EĞİTİM VE KÜLTÜR DERGİSİ" şeklindeki yazıyı "EĞİTİM ve KÜLTÜR DERGİSİ" şeklinde yazabilirsin.
Hocam birde MEHMETÇİK, EĞİTİM VE KÜLTÜR DERGİSİ yazı stillerini değiştirebilirsin. Bu kısım biraz klasik yapıda olmuş.
Genel anlamda çalışmayı sorarsan bence çok güzel. Yukarda saydıklarım sadece önerilerdir. :)

Hocam değerlendirmeniz güzel, birkaç ekleme de ben yapmak isterim.
- okul site adı, sayı ve yıl yazıları hemen altlarındaki siyah şeridin yüksekliğini biraz daha artırarak şerit üzerine beyaz renkle efektsiz yazılabilir
- Siyah şeridin üstünde kalan alanın arkaplan rengi alttaki turuncudan bağımsız olarak tek renk ayarlanabilir.
- "EĞİTİM ve KÜLTÜR DERGİSİ" yazısı ile "MEHMETÇİK" yazısı sağdan hizalanabilir.
- En alttaki dairesel resimler arasındaki mesafeler de eşit durmuyor sanki. Bir de en küçük daire yanlardan basık olmuş gibi.

HERKESE KOLAYLIKLAR DİLERİM

Ellerinize sağlık, çok güzel olmuş...hocam psdsini paylaşırsanız sevinirim...Bizde oıkulumuz için uyarlıyabiliriz...

Geri