Okul Dijital Pano (Ücretsiz, İnternetsiz)

Kodla Büyü

maliozkok

Site Gezgini
Okul Pano 5.5 (Okullar için ücretsiz Dijital Pano) - Yenilendi!..

A- Bilgi
- Windows 7, 8, 10, 11 sürümleri uyumludur.

- Bilgisayarınızda Microsoft Office 2003 ya da daha üst bir sürüm kurulu olmadır. (Excel ve Access).

- Net Framework 4 ya da daha üst bir sürüm yüklü olmalıdır. Varsayılan olarak zaten yüklüdür.

-Veriler OkulPano.xls çalışma kitabında bulunan sayfalara girilir.

Yardım sayfasında her modülün doldurulması ile ilgili örnek vardır. Bu sayfaya bilgi girilmez. Modül verilerine bilgi girişi için OkulPano.xls dosyası içindeki diğer sekmeler bakın.

- İstediğiniz kadar Şablon hazırlayıp farklı modüllerle programı çalıştırabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır: Bilgisayarda çalıştırılan program, bir büyük ekrana (LCD TV vb.) Aktarılarak kullanılır. Örneğin LCD televizyona Kabloyla aktarmak için VGA, HDMI vs. kablo kullanılır.

Özellikleri:
-Modüler: İstediğiniz modülleri seçip kullanabilme. Şablon olarak kayıt edebilme. İstediğiniz şablonu aktif ederek kullanabilme.

-Veriler istenen zamanda değişim ve animasyonlu gösterim. Örmek 15 saniye vb.

-Animasyonlu gösterim: (Video, Dersler, Takvim Modülleri hariç). Her modül için ayrı ayrı animasyon ayarlanabilme. İstenirse Animasyonsuz gösterim de yapılabilir.

-Stil değiştirebilme: Her modülde Font, yazı tipleri vb. ve stil değişikliği yapabilme.

-Başlık ve içerik Değiştirebilme: Sabit başlıklı modüllerin başlığını değiştirebilme.

-Dil Değiştirebilme: Başlıklar ve içerikler değiştirebildiğinden istenirse dil değiştirebilme (İçerik, başlıklar ve takvim dili, Y. Dil ile eğitim yapan okullar için).

-Otomatik Çalıştırma: İstenirse Bilgisayar açılınca otomatik programı çalıştırma.

-Otomatik Kapatma: İstenirse bilgisayarı istenen saatte kapatma.

-Sesli/ Sessiz çalıştırabilme: İstenirse teneffüs saatlerinde Programı ((video dosyasını sesli ya da sessiz çalıştırabilme.)

-Video/resim gösterebilme: İstediğiniz kadar resim ya da video gösterebilme

-Nöbetçi Öğretmen: Güne yada tarihe göre nöbetçi öğretmen gösterim.

-Personel Gösterim: İstenirse resimli gösterim.

-Kayan yazı şekilde duyuru: 255 Karaktere kadar bir bilgiyi pencere altında kaydırarak gösterim.

-Esnek Bilgi yayını: İster her gün, ister belirlenen bir tarihte bil yayınlayabilme (Metin Yayın, Metin Yayın 2, Resimli Metin Yayın modülleri)

-Doğum Günü Gösterim: Doğum günü olan öğrenci / öğretmen gösterim

-Ders Programı Gösterim: Ders Listesi /teneffüs saate göre gösterim.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

B- Modüller
Not: Bazı Modüllerde, Modül menülerinde yaptığınız değişikleri Yazı fontu büyüklüğü, renk, stil vs. sonuçlarını görmek için; ayar yaptıktan sonra Panonun 1 tur dönmesi gerekir.

1.Personel: Personel listesinde bulunan kişileri Ad unvan ve resim bilgilerini görüntüler;
* yazı Fontu değiştirebilme (Font, Renk stil)

2.Nöbetçi Öğretmen: İsteğe göre Gün ya da tarihe göre günün nöbetçi öğretmenleri; Ad, unvan, nöbet yeri ve resmini görüntüler

3.Nöbetçi Öğretmenler (Liste): Nöbetçi öğretmen listesini görüntüler
* yazı Fontu değiştirebilme (Font, Renk stil- Farklı satır rengi)

4.Doğum Günü: Girilen verilere göre doğum günü olan öğrenci ve öğretmenleri doğum gününü geldiğinde görüntüler

5.Video: Bir klasör içindeki videoları sırayla görüntüler. (Resim de görüntüleyebilir)
* Video boyutunu modül penceresine göre otomatik boyutlandırma (4x3 / 16x9 / Sığdır)

6.Slayt: Bir klasör içindeki resim dosyalarını sırayla görüntüler.
* resim boyutunu modül penceresine göre otomatik boyutlandırma (4x3 / 16x9 / Sığdır)

7-Metin Yayın-1: Metin Görüntüler. Başlık ve içerik değiştirilebilir.
* Font rengi stili rengi değiştirebilme. (Font büyüklüğü Excel'den ayarlanır.)

8-Metin Yayın-2: Metin Görüntüler. Başlık ve içerik değiştirilebilir.
* Font rengi stili rengi değiştirebilme. (Font büyüklüğü Excel'den ayarlanır.)

9.Resimli Metin Yayın: Metin yayınla aynı yapıda olup, tek farkı Metin yanında resim ile görüntüleyebilmesidir.
* Resim ve yazıları, oranlı olarak ölçekleyebilme. Örnek: Yazı alanı %50, Resim alanı %50. Ayrıca Font ayarlayabilme

10.Dersler: Ders programını anlık olarak görüntüler.

11.Haberler: (Pencere altında kayan yazı)
* Yazı Fontu ve bölmeyi ayarlayabilme. Not: Yazı fontunu boyutunu, stilini ve rengi ayarlanabilir. Yazıyı büyüttüğünde; yazı görünmezse, Bölmeyi fare ile açabilirsiniz.

12.Takvim:
* Türkçe, Yabancı Dil ile eğitim yapan okullar için; İngilizce, Alamanaca, Fransızca olarak ayarlanabilir.

PROGRAM İNDİRME VE AÇIKLAMA SAYFASI

Ekli dosyalar

• OkulPano.jpg
    OkulPano.jpg
    173.7 KB · Görüntüleme: 5,069
Son düzenleme:
Valla hocam hızır gibi yetiştin. Ben de internetsiz olarak çalışabilecek bir dijital pano arıyordum. Emeğine sağlık...

Hocam resimdeki hatayı alıyorum. Çözümü nedir?

Ekli dosyalar

• 2017-11-27 10.42.03.jpg
    2017-11-27 10.42.03.jpg
    428.7 KB · Görüntüleme: 627
Arkadaşlar
"Microsoft ACE OLEDB 12.o sağlayıcısı yerel makinada kayıtlı değil" hatası alanlar;
Sebebi : Bu hata 64 Bit sürümde meydana gelir. AccessDatabaseEngine 64 bit kurulmalıdır.
Windows sürümlerinde, Access 64 bit veritabanı driver kurulu olmuyor. Kurmak gerekiyor.
*** 32 bit sürümü deneyebilir ya da 64 bit için uygun access driver'ı kurmanız. gerkiyor.

Son düzenleme:
H
Arkadaşlar
"Microsoft ACE OLEDB 12.o sağlayıcısı yerel makinada kayıtlı değil" hatası alanlar;
Sebebi : 64 Bit sürümde meydana gelir. AccessDatabaseEngine 64 bit kurulmalıdır.
Windows sürümlerinde, Access 64 bit veritabanı driver kurulu olmuyor. Kurmak gerekiyor.
*** 32 bit sürümü deneyebilir ya da 64 bit için uygun access driver'ı kutmanız. gerkiyor.
Hocam kurdum ama aynı hatayı veriyor.

Hocam
Öncelikle 32 bit olanı bir deneyiniz.
64 Bit için ilk linkte arkadaşın verdiği linkteki AccesDataabaseEngin (x64) kurulmalı, Genelde AccesDatabaseEngine(x64) 2007 için olan kurulunca sorun çözülüyor.
Daha önce Win7 (x64) ve office yüklü olmayan bir PC de 2007 AccesDatabaseEngine(x64) kurarak çalıştırmıştım. İsterseniz özelden bana cep telefonunuzu yazın. Yarın size yardımcı olmaya çalışayım.

Hocam teşekkür ederim. Yarın bahsettiğiniz gibi deneyeyim. Umarım olur da size zahmet vermek için değil de teşekkür etmek için ararım

Geri