Okul Dijital Pano (Ücretsiz, İnternetsiz)

Kodla Büyü
Teşekkürler hocam
Hocam Pazartesiden önce yetişmez. Kesin söz vermiyorum ama ancak hafta sonu yapabilirm. Çünkü basit bişey değil. Bu arada siz eksiklerinizi tamamlayın. Hala doldurulmamış sayfalar var.
Video ve kullanılacak resimler neler olacak bunlarıda tamamlamaya çalışın

Hocam Pazartesiden önce yetişmez. Kesin söz vermiyorum ama ancak hafta sonu yapabilirm. Çünkü basit bişey değil. Bu arada siz eksiklerinizi tamamlayın. Hala doldurulmamış sayfalar var.
Video ve kullanılacak resimler neler olacak bunlarıda tamamlamaya çalışın
Hocam gerekli her şeyi bugün dolduracağım, ilginiz için çok teşekkür ederim.

Hocam teşekkürler elinize sağlık okulumuzda kullanmaya başladık
Yalnız ikinci satır renk değişimini yapıp kaydediyorum program kapatıp açınca eski haline dönüyor yani kaydetmiyor biz çözümü var mı acaba?

• Beğen
Tepkiler: ea
Hocam teşekkürler elinize sağlık okulumuzda kullanmaya başladık
Yalnız ikinci satır renk değişimini yapıp kaydediyorum program kapatıp açınca eski haline dönüyor yani kaydetmiyor biz çözümü var mı acaba?
------------
Hocam
İlk fırsatta konuyla ilgileneceğim. Size bilgi veririm.

OkulPano 4.2
Değişikler

1- Nöbetçi öğretmen listesindeki renk ve satır ayarlarının kaydedilmesi sorunu giderildi.
2-Ders Programı Gösteriminde değişiklik; Her dönüşte liste A-Z ye / Z-A ya sıralatılarak gösterim. (Gösterebildiği sınıf sayısı iki katına çıkmaktadır)

Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü (canakkale.meb.gov.tr) sitesinde, üst menüden; Fatih ;Projesi - EBA Studüyo / OkulPano Programı menüsnden indirebilirsiniz.

Link:
https://canakkale.meb.gov.tr/www/dijital-okul-pano/icerik/2710
Not:
OkulPano 4.0 kullananlar ; 4.2 sürümünü geçmek isterlerse, sıkıştırılmış dosya içerisinden, yeni sürümün exe'sini (OkulPano.exe), kendi program klasörüne kopyalamaları yeterlidir.

Son düzenleme:
Kaynak kodlarını görebilir miyiz bu çalışmanın hocam. şu yüzden soruyorum kendi yaptığım dijital panoda sizin bu uygulamadan da bazı yerleri benzer şekilde yapmak istiyorum. çok ihtiyacım var açıkçası. kaynak kodları verebilir misiniz

Hocam öncelikle elinize sağlık, güzel bir çalışma olmuş. Ben sorum şu ; Panoda video yerine JPG banner eklemek istesem ne yapmam gerekiyor? bunu değiştirme şansımız varmı ben göremedim ?

• Beğen
Teşekkürler hocam bir de ortadaki metin yayınla 2 kısmı büyük ve boş gözüküyor oraya resimde koyabilsek çok güzel olurdu

• Beğen
Hocam öncelikle elinize sağlık, güzel bir çalışma olmuş. Ben sorum şu ; Panoda video yerine JPG banner eklemek istesem ne yapmam gerekiyor? bunu değiştirme şansımız varmı ben göremedim ?
................
Video bölümü; Resim gösterebilir. Video klasöründe Resim / video ne varsa sıraya alarak gösterir. Banner dan kastınız resim ise video klasörüne koyun.
Resimlerde gösterilecektir.

Son düzenleme:
Teşekkürler hocam bir de ortadaki metin yayınla 2 kısmı büyük ve boş gözüküyor oraya resimde koyabilsek çok güzel olurdu
-------------
Öneriniz için teşekkürler. Şu an bu programla ilgili bir değişiklik yapmak istemiyorum. Doğal olarak herkesin ihtiyaçları ve istekleri farklı olabiliyor. Bu nedenle daha esnek bir yazılım üzerinde düşünüyorum.
İstenen bölümü ekleme / çıkarma / yer değiştirme yapabilen. Yazı / Resim /Flash vs. içeriklerin olacağı bir program olmalı. Ama kısa bir zamanda yazmak kolay değil.
Çok zaman ve odaklanmak gerekiyor.
Öncelikle ihtiyaçları belirlemek gerekir. Buraya olamasını istediklerinizi maddeler halinde yazarsanız programın yapısını oluştururken bana yardımcı olur.

Son düzenleme:
Evet dediğiniz gibi olsa daha iyi olurdu
Tavsiyelerim şunlar olabilir
- Bilgi girişleri excel değilde access formlardan daha pratik şekilde form elemanları kullanılarak yapılabilir
- Öğrenci bilgilerini (fotoğraf- Doğum tarihi vb) otomatik e okuldan çeken bir script veya eklenti yapılabilir.
- Nöbetleri kaydırma seçeneği eklenebilir
- Ekran bölümleri modüler yapıda olabilir herkes istediği bölümleri kullanır.
- Ekrandaki bölümlerin yerleşimi için de birden fazla seçenek olabilir tema gibi

Evet dediğiniz gibi olsa daha iyi olurdu
Tavsiyelerim şunlar olabilir
- Bilgi girişleri excel değilde access formlardan daha pratik şekilde form elemanları kullanılarak yapılabilir
- Öğrenci bilgilerini (fotoğraf- Doğum tarihi vb) otomatik e okuldan çeken bir script veya eklenti yapılabilir.
- Nöbetleri kaydırma seçeneği eklenebilir
- Ekran bölümleri modüler yapıda olabilir herkes istediği bölümleri kullanır.
- Ekrandaki bölümlerin yerleşimi için de birden fazla seçenek olabilir tema gibi
---------------
Önerilerini için teşekkür ederim.

1. Öncelikle e-okul dan güvenlik açısından bilgi çekmeye izin vermezler.

2. Bilgi girişi: Program içerisinden yapmak. Nöbetçi öğretmenler, Dersler gibi bölümler açısından pratik değil.

e-okuldan excel raporları alınabiliyor. Doğum tarihi oradan alınıp kopyala yapıştır ile excele aktarmak daha pratik. Öğrenci resimleri e-okuldan alınamayacağına göre, şimdiki durumdan başka yol kalmıyor.

OkulBorsası programını yazdığım dönemde edindiğim tecrübe sonucu excele veri girişi yolunu seçmiştim.

3- Nöbetleri kaydırmayı biraz açıklayabilir misiniz.

4 – Şu an yapmayı düşündüğüm sizin önerdiğiniz gibi. (Modüler yapı / yerleşim şekli ve şablon olarak kaydedilme ve istediğin şablonu sonra kullanabilme)

Düşündüğüm modüller

1- Video

2- Ders Programı

3- Nöbetçi Öğretmenler

4- Resim Gösterici

5- Metin yayın

6- Flash yayın

7- Altta kayan yazı

Bu modüllerden istenilen seçilip, istenen yerleşim şeklini şablon şeklinde kaydetmek ve kaydedilen şablonlardan istenilen ile programı başlatmak.

Hocam toplu sms programları e-okuldan telefonları çekiyor script yazmışlar yönetici şifresiyle e okula giriş yapıyorsun script otomatik bilgileri çekip kendi sistemine aktarıyor oradan sms gönderiyorsun
E okdan raporlarda resimli liste var ben öğrenci resimlerini toplu olarak aldım word olarak kaydedip sonra wordden de web sayfası olarak farklı kaydedip tüm resimleri bir klasörde toplayarak programa ekledim fakat resimlere tek tek öğrenci numarası yazmak zor oldu.

Nöbet kaydırma da bizde nöbet yerleri ayda bir kat değişimi oluyor Örnek 2 kattaki 3.kata geçiyor

• Beğen
Hocam toplu sms programları e-okuldan telefonları çekiyor script yazmışlar yönetici şifresiyle e okula giriş yapıyorsun script otomatik bilgileri çekip kendi sistemine aktarıyor oradan sms gönderiyorsun
E okdan raporlarda resimli liste var ben öğrenci resimlerini toplu olarak aldım word olarak kaydedip sonra wordden de web sayfası olarak farklı kaydedip tüm resimleri bir klasörde toplayarak programa ekledim fakat resimlere tek tek öğrenci numarası yazmak zor oldu.

Nöbet kaydırma da bizde nöbet yerleri ayda bir kat değişimi oluyor Örnek 2 kattaki 3.kata geçiyor
................
Merhaba hocam önerilerinizden yararlanıyorum.
* e-okuldan bilgi olanlar büyük firmalar bakanlıkla anlaşmaları var. Bizim gibi kişisel olarak bilgi çekmek isteyenlere vermezler diye düşünüyorum. Ama bu konuda kesin bir bilgim yok. İlin web sayfasını yönettiğimiz için az çok tahmin edebiliyorum. Bu tür bilgileri çekmeye bize izin vermeyeceklerini düşünüyorum. Acaba bu konuda bilgisi olan var mı?
* Öğrenci, numaraları konusunda haklısınız. E-okuldan aldığınız öğrenci resimleri nasıl adlandırılıyor. Yani isimlendirme yapmadan program içinden çağırabilmek için bir yol olabilir mi? diye soruyorum.
Modül ve Şablon konusunda çalışmaya başladım (Vakit bulunca tabi bu yüzden biraz zaman alabilir) Yapıyı oluşturunca içerik bölümüne geçeceğim.
Programın içeriği konusunda önerisi olanların bilgi ve deneyiminden faydalanmak isterim. Program bittikten sonra önerilere cevap vermek zor oluyor.
* Nöbetçi öğretmen ile ilgili kaydırma; Herkes uyması için hem gün hep değişken olanlar için tarihli gösterim yapmıştım. Sizin ki ise farklı bir algoritma gerektiriyor. Ama çözülebilir. Kendi listenizi bana yollayıp kaydırma işinin nasıl olacağını liste üzerinden anlatırsanız yapabilirim(maile yollayabilirsiniz).

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/e-okul-ogrenci-bilgilerini-alma-v2-3.163788/

Bahsettiğim linkteki gibi bir program yapılıp entegre kullanılır şuan düzgün çalışmıyor sanırım benzeri mebbis içinde yapılabilir tüm bilgiler indirilebilir.

program çalışıyor. bilgisayarda regedit de birkaç değişiklik yapmak gerekiyor.

mebbis ile bağlantılı çalışan bir versiyon iyi olacaktır. daha önceden mebbiste özet bilgiler diye bir rapor vardı, tabiki kaldırdılar.

• Beğen
merhaba hocam bende kullanmaya başladım dijital panoyu fakat tek kullanıcı ben iken yönetici olarak işaretledim kendimi ve şuan hiçbir menüyü kullanamıyorum sürekli yönetici girişine açıktır uyarısı veriyor bunu nasıl düzeltebilirim.

OkulPano-5.0 (Okullar için / Modüler / Kullanımı Ücretsiz/ Dijital Pano)
OkulPano nun yeni versiyonu yakında yayınlayacağım. Ön bilgi için ekli dosyayı ve videoyu inceleyebilirsiniz.
Şuan test aşamasında. bu hafta bir aksilik olmazsa yayınlayacağım.

Öncesinde birkaç hatırlatma yapmak istiyorum.
1- Programın indirme linki için tek bir yer kullanıyorum . Çanakkale MEM Sayfası üst menü / Fatih Projesi - EBA Stüdyo/ Okul Pano Programı menüsü
Link: http://canakkale.meb.gov.tr/www/dijital-okul-pano/icerik/2710
Çünkü Bir değişiklik olduğunda yayınlanan her sitede değişiklik yapmak gerekiyor. Zaman açısından ekonomik değil. Bu yüzden şimdilik bu linkten yayınlayacağım.

2.Programın kullanımı ve sorunları olanlar Email, Whatsapp ve cep aracılığıyla yardım alabilirler. Öneri ve sorunlar için bu yolla iletişim kurabilirsiniz.

3- Program yayınlandığında yada değişiklik olduğunda haberdar olamak isteyenler. Çanakkale MEM sayfasını takip edebilir ya da Güncellemelerden haberdar olmak istediğinizi belirten bir mail atabilirlerse, değişiklik olduğunda mail yoluyla bu arkadaşlara bilgi vereceğim.

İyi çalışmalar
Yayınlandı : http://canakkale.meb.gov.tr/www/dijital-okul-pano/icerik/2710

Ekli dosyalar

• OkulPano-Video.zip
    25.5 MB · Görüntüleme: 159
Son düzenleme:
Bu uygulamayı usb bellek üzerinden çalıştırma imkanımız var mı?

windows disk yönetiminden d harfindeki sürücünün harfini değiştirirseniz,, d harfini kullanan yerel disk olmazsa, flash'ı taktığınızda ilk boştaki harfi sürücü harfi olarak alacağından olur diye düşünüyorum.

windows disk yönetiminden d harfindeki sürücünün harfini değiştirirseniz,, d harfini kullanan yerel disk olmazsa, flash'ı taktığınızda ilk boştaki harfi sürücü harfi olarak alacağından olur diye düşünüyorum.
hocam deneyen var mı flaş bellekten çalışıyor mu?
birde dijitalpanotv.com sitesine ulaşılamıyor bu tarz internet üzerinden çalışan kolay kullanılan bir sistem var mı?

Okulumuzdaki bilgisayarda aşağıdaki hatayı alıyorum ve programı katıp açmak zorunda kalıyorum
Bu arada bilgisayar; windows 7, 32 bit, 4gb ram...

Ekli dosyalar

• 111.jpg
    111.jpg
    99.7 KB · Görüntüleme: 188
hocam öncelikler program için teşekkürler. bendeki sorun okul pano exe yi çalıştırıyorum. yayınlaya basıyorum ama hiçbirşey olmuyor. yani program açılmıyor.
işletim sistemi: win 7 64bit
office 2007 32 bit

hocam öncelikler program için teşekkürler. bendeki sorun okul pano exe yi çalıştırıyorum. yayınlaya basıyorum ama hiçbirşey olmuyor. yani program açılmıyor.
office 2007 32 bit
hocam elinize sağlık teşekkür ediyoruz. Yoğun emek harcamışınız.
Bende aynı arkadaşımın söylediği gibi yayınla veya şablonu değiştir butonuna basınca herhangi birşey olmuyor. arka planda çalışan programlarda okulpano.exe çalışıyor görünüyor.
office 2010 32 bit

Hocam elinize emeğinize sağlık.Bir sorum olacak.Biz rehberlik odasında bulunan bir akıllı tahtayı okul girişine tv gibi astık.Sizin programı direkt bunda mı çalıştıralım yoksa başka pc üzerinden buna görüntü mü aktaralım?

Geri