Okul Dönüşümleri ve BT Sınıfları

Kodla Büyü

kkirac

Site Gezgini
Değerli Meslektaşlarım;
Bilindiği üzere 4+4+4 sistemi gereği Gaziantep'te bulunan okulların bir çoğunun dönüşümü tamamlanmıştır. Bu okullardan birisi de benim kendi okulum Gaziantep Şehitkamil Vali Muammer Güler İlkokulu/Ortaokulu idi. Okulum ilkokul oldu ve tüm öğretmenlerimiz eşleştiğimiz Şehitkamil Ülger Kepkep ortaokuluna taşındı. İşin kötü tarafı şu eski okulumda kullanılabilir 20+1 BT sınıfı var ama derste yok, öğretmende yok, sınıflarda bu bilgisayarların gereği de yok. Yeni okulumda Bilgisayarı olmayan BT sınıfı var, 2 öğretmeniz ve derslerimizde zorunlu. Eski okulumdan bilgisayarları istedim ama müdür bey kendilerine lazım olabileceği gerekçesiyle bilgisayarları vermiyor.

Gaziantep'te çalışıyorsanız ve okulunuzda kullanılabilir durumda olup ihtiyaç fazlası bilgisayarlarınız varsa lütfen benimle irtibata geçiniz. Okulumda 900 öğrenci ve 1100 Suriyeli öğrenci eğitim görmekte ama BT sınıfı bulunmamaktadır. İlgi, yardım ve önerilerinizi bekliyorum. Bu arada İl ve İlçe Milli Eğitim müdürlüğü nezdinde girişimde bulundum, resmi yazıyla bilgisayarları eski okulumdan istedim ama maalesef bir sonuç çıkmadı.
Bilgi ve ilgilerinizi bekliyorum
Kadir KIRAÇ
0 505 758 16 79
kkirac27@hotmail.com

bu durum gerçekten traji komik, ilkokula dönüşen birçok okulda bt sınıfları var, bunlar için hiçkimse birşey yapmıyor bu konuyu derneğe de açtım ama pek ilgilenilmedi.
buradan birkez daha sevgili derneğimize seslenelim, ilkokullarda kalan bts ler ile ilgili girişimlerde bulunmamız lazım.

İlkokullardan ortaokullara BT sınıfı taşınmasının resmi olarak yapılması gerekir aslında. Müdürden bilgisayar istersen normalde ihtiyaç fazlası olsa bile vermek istemeyebilir. Cidden bu konuda neden bişey yapılmıyor? İlgili yerlere derdimizi anlatalım. Meb bilgi edinmeye yazıyorum ben şimdi.

Bu konuda il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü nezdinde girişimde bulundum. Şehitkamil ilçe milli eğitim müdürlüğündeki hemen hemen tüm şube müdürleriyle görüştüm, ilçe milli eğitim müdürüyle görüştüm, il milli eğitim şube müdürü yalçın kazak ile görüştüm ama nafile. Eski okul müdürüme tane tane anlattım. bu bilgisayarların işlerine yaramayacağını, 2-3 hafta içinde çökeceklerini dolayısıyla da yazık olacağını anlattım. Adam bana mısın demedi. Ne yapabilirim bilmiyorum

kör ölür badem gözlü olur hesabı
kimsenin kolay kolay bilgisayarları vereceğini sanmıyorum o bilgisayarlar yıllarca atıl durumda kalsa bile yinede vermezler çünkü müdürlerin zihniyetleri biraz farklı Allah yardımcınız olsun

kkirac' Alıntı:
Bu konuda il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü nezdinde girişimde bulundum. Şehitkamil ilçe milli eğitim müdürlüğündeki hemen hemen tüm şube müdürleriyle görüştüm, ilçe milli eğitim müdürüyle görüştüm, il milli eğitim şube müdürü yalçın kazak ile görüştüm ama nafile. Eski okul müdürüme tane tane anlattım. bu bilgisayarların işlerine yaramayacağını, 2-3 hafta içinde çökeceklerini dolayısıyla da yazık olacağını anlattım. Adam bana mısın demedi. Ne yapabilirim bilmiyorum
tek başına hiçbirşey yapamazsın hocam, sendikalar, derneğimiz veya zümre olarak hep birlikte birşeyler yapmamız lazım da, herzamanki gibi bizim arkadaşlarımız allah yardımcın olsun hocam deyip geçerler, sanki bu sorun birtek senin sorununmuş gibi.

Ne yaptiysam bende birsey elde edemedim. Benim sukur ki 12 tane bilgisayarim var ama ders yükü fazla 2.sinif gerekli, sinifim cook ufak arti siniflarimiz 40ar kişi sigamiyoruz ama ne fayda...

Haftalik donusumlu olarak pc basi 3er kişi kullanacagiz artik, hiç olmayanlara göre buna da sukur diyorum...

(200tl toplu lcd ekranli satan firmalar var bunlari degerlendiregiz artik)

Umuyorum ki İl veya ilçe MEM yetkili ve etkili bir şube müdürü, müdür yardımcısı bu yazdıklarımızı görür ve benimle irtibata geçer :puhaha:
ne dersiniz...Çok mu hayalciyim?

bizim okul şanlıurfa siverek te ilkokul oldu keşke bir okul bizden bilgisayar labaruvatarını istese de kurtulsak hepsi vestel promega xp li bilgisayar. bu devirde xp mi kaldo. 256 mb ram var bi de...
yalnız bu işler sizin kendi aranızda anlaşmanıza bakmaz demirbaşların değişimi yönetmeliklerle olur. Müdürler herşeyi araştırırlar birazıcık başlarının ağrıyacağını bilseler onay vermezler. onlar onar vermedikten sonra da bu iş olmaz

Bilgi edinmeden gelen cevap:
Konu ile ilgili iş ve işlemler için İl Milli Eğitim Müdürlüklerince önlem alınması gerekmektedir
Bilgilerinizi rica ederim.

Gerekmektedir tabi de il MEM'ler de üstten yazı gelmedikçe pek dikkate almıyorlar. Eee napıcaz şimdi.

Geri